Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Славний шкільний ювілей

Минають літа, вишневим і каштановим цвітом осипаються весни, а наша школа-інтернат № 97 красиво і гордо стоїть на самому березі Чорного моря. 70 років пролетіло відтоді, як пролунав у цих стінах перший дзвоник. 70 років – це не дуже багато, та скільки ж за цей час відбулося подій!


70 років… Скільки спогадів навіює ця дата. Щось забулося, та багато не стерлося з нашої пам’яті і справді стало історією. Залишилися в пам’яті люди, які творили цю історію, жили і працювали так, що тепло їхніх сердець ще довго буде зігрівати всіх нас. Вони не дожили до цього ювілею... Щедрими та чуйними були їх серця, наповнені радістю і болем за всіх своїх учнів. Хай будуть благословенні їхні імена: Подушкіна Л.М., Шелашова З.П., Устьянцева Н.І., Біла Т.В., Квічко Л.М., Плєвє Р.К., Черв’яченко З.Н., Загороднюк З.М., Самойленко А.В., Риндіна О.В., Шеїн В.П., Шембранович В.О., Огороднікова Т.Я., Плачинда П.І., Астафьєва О.Т., Павлов В.Д., Пархомовский Л.Ф., Кузьменко І.Ф., Столярова В.П., Герасимова Н.А., Маляр Б.М., Ющенко О.В.

Історія школи має початок, але не має кінця. Вона в учнях і вчителях. І будуть проходити роки, змінюватимуться покоління, а до школи не заросте доріжка, бо тут – храм знань, собор духовності й моральності.

Одеська школа-інтернат № 97 для слабкочуючих дітей була організована на початку жовтня 1949 року. Директорами школи-інтернату були: Бурлакова Я.З., Мельниченко М.І., Квічко Л.М., Смислов В.В., Ющенко В.В., Кованда В.В., з грудня 2011 року по сьогодні школу очолює Світлана Степанівна Кукурузенко. Усі керівники намагалися покращити побут своїх вихованців, створювали такі умови, щоб інтернат для дітей був рідною домівкою.

«Сивина зникатиме, наче гість небажаний,
Враз кудись подінеться весь тягар з плечей.
Можна заховатися у квітковій осені…
Можна, та не хочеться. Нині ж – ювілей!»

Ці рядки ми присвячуємо вам, ровесники шкільної історії: Емілія Степанівна Чупаріна, Діана Олександрівна Воротнюк, Софія Федорівна Совко, Галина Іванівна Сухенко, Леонід Олексійович Чепурненко, Галина Іванівна Капулер, Ганна Петрівна Степанова, Світлана Вікторівна Удальцова, Анатолій Андрійович Кованда. Скільки доля дарувала вам звершень, скільки душ ви виліпили, скільком вихованцям дарували знання, скільки учнів казали вам: «Спасибі, простіть…».

Хочеться згадати педпрацівників, які з різних причин вже не працюють у нашому закладі, але в думках повертаються на поріг школи і діляться незабутніми спогадами, це: Василь Васильович Ющенко, Маргарита Павлівна Ковшова, Людмила Іванівна Уласюк, Наталія Юріївна Тарабріна.

Зі словами вдячності звертаємося до вчителів та вихователів нашої школи, яким спокій тільки сниться! Вони постійно дослухаються до шкільного дзвоника, навчаючи учнів добра, справедливості, життєвої мудрості, а молодих учителів – педагогічного ремесла. Це наш ветеран Надія Андріївна Дерік, яка 47 років працює в школі, а також її колеги: С.М. Кверселава, М.П. Лашкова, Н.М. Демчишина, С.Г. Задорожна, Л.А. Ільченко, В.В. Кованда, К.С. Радіонова, В.В. Купец, О.М. Синцовська, С.М. Лисенко, Л.І. Фрунза, О.М. Малеванчук, Н.В. Богоренко, П.М. Деордіца, Г.Д. Деордіца.

Дороги в майбутнє… Колись і вони завертають до школи. Відчинилися двері – і в рідну шкільну домівку повернулися, тепер уже вчителями й вихователями, колишні випускники. Прийшли, бо були впевнені: тут їх завжди чекають, зрозуміють, розрадять. І стали поряд із своїми наставниками у справі навчання, поряд із їхнім щоденним подвигом. Це: О.М. Костіч – вихователь (24 роки стажу), О.Б. Богуш – вчитель малювання та вчитель УЖМ (стаж — 21 рік), В.Ю. Стрельченко – вчитель фізкультури, вихователь (стаж — 15 років), М.О. Донська – вихователь (стаж — 1 рік).

Школа наша молодіє з кожним роком, наповнюється творчим запалом молодих педпрацівників. Це Н.Б. Фуркол, Л.С. Лоханнікова, Т.І. Коробко, К.С. Рабаджи, М.Г. Романченко, І.В. Токарева, Ю.Г. Коєва, І.Г. Коєв, К.С. Дирмо. Тож хай щасливим буде ваш обраний шлях, хай вам добре у школі живеться, а мелодії пісень озвуться у ваших серцях добрим спогадом про давні учнівські витівки і досягнення.

Наша святкова зустріч продовжується. Зустріч на межі літа і осені, на кордоні юності та зрілості, на рубежі здійсненого та омріяного, і наша гордість — це наші випускники, випускники різних років… Наші діти – наша гордість!

Багато випускників школи-інтернату № 97 одержали вищу та середню спеціальну освіту. З вищою освітою — 118 чоловік, серед них: Л.О. Чепурненко, В.М. Рухлядєв, В.С. Скоморохов, Н.К. Темушкін, К.В. Наумцев, Г.О. Головкін, С.Я. Гончар, В. Чуб, О.Б. Богуш, Є.О. Мазур, Г.Г. Коєв, К.В. Наумцев, В.К. Білявський, В.Ю. Стрельченко, В.В. Кибкало, Д.Б. Кузьменко, І.І. Чорна, М.Г. Логановська, К. Оберюхтіна, С. Дюльгер, Н. Пугач, Н.В. Головченко, М.О. Донська та інші.

Закінчили Академію мистецтв і стали відомими художниками та скульпторами: К.В. Наумцев, П.В. Шестопалов, С.К. Бабенко.

Зі стін школи-інтернату № 97 вийшли видатні спортсмени із світовим іменем: В.М. Рухлядєв, В.С. Скоморохов, Н.К. Темушкін, В. Чуб. Олімпійські чемпіони, чемпіони світу – Г.О. Головкін (легка атлетика), С.Я. Гончар (шахи).

Призери Олімпійських ігор миру та Європи —Г.Г. Коєв, Р.К. Білявський, В. Іванченко (всі — боротьба), С.Г. Дюльгер, В. Ландіна (легка атлетика), Ю.П. Шикін, О. Герасимов (футбол).

Школа не пориває зв’язків зі своїми випускниками, проводить зустрічі з ними.

У житті кожної людини настає період, коли треба озирнутися на пройдений шлях, усвідомити досягнуте, накреслити дорогу в майбутнє. Такий період настав і для директора школи-інтернат № 97 Світлани Степанівни Кукурузенко. З грудня 2011 року очолює школу цей творчий, енергійний керівник. Педагог вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, вчитель-дефектолог, справжній лідер і талановитий менеджер освіти. Яскрава, харизматична, енергійна, Світлана Степанівна – компетентний, досвідчений фахівець і вольова особистість. Вона цілеспрямовано організовує роботу педагогічного колективу на досягнення високих результатів у навчанні та вихованні дітей з порушеннями слуху. Наша Степанівна не тільки вчитель з великої літери, а й справжня господиня! За часи її управління закладом школа невпізнанно змінилася і змінюється на краще щорічно. За ініціативи директора активно ведеться співпраця з благодійними фондами та спонсорами, які надають неабияку допомогу дітям та школі.

Завдяки вмілому керівництву директора та продуктивній роботі педпрацівників школа-інтернат № 97 випускає дітей, що мають високі моральні якості, високорозвинутих і талановитих, адаптованих до соціуму. Учні нашої школи постійно беруть участь в різних творчих конкурсах та різноманітних спортивних змаганнях, здобувають призові місця.


У Світлани Степанівни педагогічний стаж 32 роки, 31 рік вона працює в школі-інтернат №97. За останні роки в нашій школі створені чудові умови для навчання та виховання дітей. Наша школа гостинно відкриває двері перед випускниками різних років, численними гостями, палкими прихильниками і щирими шанувальниками День народження нашого закладу співпадає з чудовим святом — Днем вчителя. Тож, шановні освітяни й шкільна родин, невичерпної енергії вам і віри, шукань, дерзань, знахідок і світлої долі!

«Вчити – це не просто робота, це стиль життя!
Тож з днем народження, рідна школо!!!
Хай радісні і довгі пливуть у вас роки,
Життя нехай кращає від року й до року!
Наснага у серці хай квітне,
Поки ювілей не настане столітній!»
Ольга КОВБАСЮКгазета Наше Життя

Славний шкільний ювілей

2019-10-30
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-10/medium/1571909520_shkola97_2.jpg Минають літа, вишневим і каштановим цвітом осипаються весни, а наша школа-інтернат № 97 красиво і гордо стоїть на самому березі Чорного моря. 70 років пролетіло відтоді, як пролунав у цих стінах перший дзвоник. 70 років – це не дуже багато, та скільки ж за цей час відбулося подій!
газета Наше Життя