Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ювілей унікального навчального закладу

12 липня 2019 року свій 60-річний ювілей відсвяткував Одеський спеціальний дошкільний навчальний заклад № 113 компенсуючого типу для дітей з порушеннями слуху. Цей заклад став першим в Україні, де було започатковано таку важливу сурдопедагогічну роботу.


Не втомимося повторювати слова вдячності тим, хто стояв біля його витоків. Це передусім облвідділ УТОГ, який у той час очолював Г.І. Кирика, далі його естафету перейняла В.І. Семенова, яка понад 50 років беззмінно керувала цією організацією і підтримувала тісний зв’язок з унікальним дошкільним закладом. Активну участь у відкритті дитячого садка і започаткуванні роботи з першим набором дітей взяли батьки, серед яких було багато учасників Великої Віт­чизняної війни.

На момент відкриття заклад складався з двох груп (одна — для глухих дітей, інша — для дітей, що страждали на логоневроз). Розміщувався він тоді у малопристосованому приміщенні з трьох кімнат на вулиці Чичерина, 11. У 1965 році заклад переїхав на Пролетарський (Французький) бульвар, 46, що дозволило відкрити ще одну групу для глухих дітей. У 1979 році заклад знову змінив адресу — вулиця Філатова, 5-а, де він знаходиться і зараз. До речі, свого часу Українське товариство глухих виділило 147 тис. крб на здійснення ремонту приміщень садочка.

На сьогодні в дошкільній установі виховуються 42 дитини, а за весь час існування закладу його вихованцями стали понад 1390 дітей. Багато хто з них здобув середню спеціальну і вищу освіту, а один з вихованців — Родіон Пет­рович Родін став кандидатом технічних наук і працює в НTУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

З 1962 року дошкільний заклад очолює досвідчений педагог, заслужений працівник народної освіти України Надія Артемівна Болдирєва (на фото), яка виросла у сім’ї глухих батьків, досконало володіє жестовою мовою і чудово розуміє психологію осіб з порушеннями слуху.

Одеський спеціальний дошкільний навчальний заклад № 113 протягом багатьох років надає робочі місця глухим людям: 15% із загальної кількості його співробітників мають порушення слуху. Вони працюють вихователями, помічниками вихователів, робітниками з обслуговування.

Голова УТОГ І.І. Чепчина 12 липня відвідала дошкільний навчальний заклад № 113 і щиро привітала його колектив та вихованців зі славною датою.

Педагогічний колектив запевнив, що готовий і надалі всі свої сили віддавати для залучення глухих дітей у світ звуків, забезпечення їм щасливого дитинства, виховання активних і рівноправних членів суспільства.
Інформація Одеського спеціального дошкільного навчального закладу № 113газета Наше Життя

Ювілей унікального навчального закладу

2019-07-21
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-07/1563555847_boldyreva-nadezhda.jpg 12 липня 2019 року свій 60-річний ювілей відсвяткував Одеський спеціальний дошкільний навчальний заклад № 113 компенсуючого типу для дітей з порушеннями слуху. Цей заклад став першим в Україні, де було започатковано таку важливу сурдопедагогічну роботу.

газета Наше Життя