Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ми переконані – глухі можуть все!


У 2011 році старшокласники нашої школи брали участь у конкурсі «Наш спільний дім – УТОГ», який проводила газета «Наше життя», і посіли перше місце. Минули роки, закінчили школу і пішли у велике життя колишні учні, а ми, педагоги, продовжуємо роботу з вивчення історії Товариства глухих з теперішніми старшокласниками.


У грудні 2018 року до Міжнародного дня людей з інвалідністю разом з учнями підготували і провели інтелектуальну гру «Що ми знаємо про світ тиші?». В ході цієї гри ми з`ясували, наскільки діти обізнані про світ, у якому живуть і творять люди, позбавлені можливості чути. Гаслом нашої зустрічі було: «Ми переконані – глухі можуть все».

Запропонували учасникам гри різноманітні питання з історії Всесвітньої федерації глухих, Українського товариства глухих, Міжнародного дня глухих; стосовно авторів створення емблеми та гімну УТОГ, назви театру міміки та жестів УТОГ та кількості таких театрів у світі; розповідали й про етапи створення нашої школи, як спеціального навчального закладу; торкнулися найпрестижніших спортивних змагань для людей з інвалідністю, називали прізвища тих спортсменів, які прославили Україну й нашу школу у світі, називали прізвища відомих глухих людей.

А коли пролунав гімн УТОГ, всі учні піднялися і заспівали жестами — гості з гуманітарного ліцею і педагоги були вражені цим. Старшокласники показали, що попри відсутність слуху, вони обізнані, вміють виразно висловлювати свої думки, робити висновки, цікавляться здобутками людей, які мають порушення слуху, і для них це є взірцем у власному майбутньому житті.
Л. ЛЯЩУК, учитель з розвитку слухового сприймання вищої категорії,
учитель-методист Маріупольської спеціальної загальноосвітньої
школи-інтернату № 21 Донецької обласної ради.
М. МАВРОДІ, учитель з розвитку слухового сприймання вищої категорії,
учитель-дефектолог слухового кабінету Маріупольської спеціальної
загальноосвітньої школи-інтернату № 21 Донецької обласної ради.газета Наше Життя

Ми переконані – глухі можуть все!

2019-04-11
Шкільна сторінка / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-03/1553685036_image001.jpg  У 2011 році старшокласники нашої школи брали участь у конкурсі «Наш спільний дім – УТОГ», який проводила газета «Наше життя», і посіли перше місце. Минули роки, закінчили школу і пішли у велике життя колишні учні, а ми, педагоги, продовжуємо роботу з вивчення історії Товариства глухих з теперішніми старшокласниками.
газета Наше Життя