Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Відкрили фітокафе, щоб допомогти другові

Учні 4 класу Володимир-Волинської спе­ціальної загальноосвітньої школи-інтерна­ту I–III ступенів 11 жовтня організували у своєму класі фітокафе «Калина».

Діти ретельно готувалися, вивчали наз­ви рослин і їхню лікувальну дію. Ми ра­зом з ними підготували меню, оформили клас гербарієм з різноманітних трав і кві­тів. Спекли домашнє печиво, підготували сюрпризи до чаю у вигляді віршів і загадок, доповнили відеовиступом нашого класу з піснями у жестовому виконанні.

Діти підготували прикрашені калиною листівки і протягом тижня запрошували пра­цівників школи та учнів до нашого фітокафе.

Всі ми дуже хвилювались, адже це не про­сто гра в кафе — це допомога нашому дру­гу, Андрійку Нестеруку, який теж глухий і має страшний діагноз. Як виявили лікарі На­ціональноі дитячої спеціалізованоі лікарні «Охматдит», у нашого Андрійка дуже небез­печна хвороба кісткового мозку, яка призво­дить до порушення кровотворення,— мієло­диспластичний синдром, рефрактерна ци­топенія з мультилінійною дисплазією. Хлоп­чик потребує пересадки кісткового мозку.

Ми дякуємо всім, хто долучився до здійснення мрії дитини на життя. Наша ідея з дитячим фітокафе подарувала Ан­дрійку Нестеруку радість і невелику фі­нансову допомогу. Ми старались не тільки пригостити наших гостей різноманітними фіточаями, а й розказати їм про користь лікарських рослин, продегустувати цілю­щі напої, подивитись відеовиступи нечую­чих діток, насолодитись спілкуванням і до­машнім печивом із сюрпризами.

Андрійко був віртуально з нами, ми пе­ресилали йому відео, фото з кафе. Він ду­же радів і щиро дякував усім. Незабаром він летить у Стамбул на операцію і ми від душі бажаємо йому одужання і чекаємо усією нашою шкільною родиною.

Реалізація ідеї з фітокафе засвідчила, що діти, які живуть у світі тиші, чуйні й доброзичливі, вони вміють підтримати один одного! І вони повинні бути разом — поруч з тими, хто їх розуміє, щасливі, товарись­кі, розумні, а не самотні і розпорошені по сільських школах, у псевдоінклюзивних класах. Щастя нечуючих діток у єдності, у спільних корисних справах, там, де їх розу­міють і допомагають здійснити дитячі мрії!

О. МІЩАН,
вчитель 4 класу Володимир-Волинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернатугазета Наше Життя

Відкрили фітокафе, щоб допомогти другові

2018-10-26
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-10/1540315473_fitokafe1.jpg

Учні 4 класу Володимир-Волинської спе­ціальної загальноосвітньої школи-інтерна­ту I–III ступенів 11 жовтня організували у своєму класі фітокафе «Калина». Діти ретельно готувалися, вивчали наз­ви рослин і їхню лікувальну дію. Ми ра­зом з ними підготували меню, оформили клас гербарієм з різноманітних трав і кві­тів. Спекли домашнє печиво, підготували сюрпризи до чаю у вигляді віршів і загадок, доповнили відеовиступом нашого класу з піснями у жестовому виконанні.

газета Наше Життя