Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Від шкільного порогу — до дефлімпійських вершин

У комунальному закладі «Березівський навчально-реабілітаційний центр» Жито­мирської обласної ради навчаються діти з особливими освітніми потребами. Тут вирує повсякденне шкільне життя з усіма турботами і щоденними проблемами: уроки за розкладом, відпочинок, заняття в гуртках. Здається, нічого особливого. Та якщо придивитися уважніше, то… А втім, все за порядком.


У навчальному закладі кожен займаєть­ся улюбленою справою. Та найбільше діти люблять уроки фізкультури. Хлопчики й ді­вчатка біжать до спортивного залу, як тіль­ки трапляється вільна хвилина.

Нікого не треба переконувати, що здо­ров’я — то найцінніший скарб людини. А скільки ж то треба було докласти сил і тер­піння, щоб переконати слабочуючу дитину серйозно ставитись до тренувань, займати­ся спортом! Ці перші кроки допомогли зро­бити справжні майстри своєї справи — Ва­силь Андрійович Глабчук і Олександр Олек­сандрович Краснощоков, адже спорт — це велика праця, яка вимагає перемоги над собою. І лише завдяки наполегливості й тер­пінню можна досягти бажаних результатів.

Сходинки до Олімпу почали закладатися ще з 1984 року, коли волейбольна коман­да хлопчиків і дівчаток з Березівської школи була постійним переможцем або призером Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе». Престиж волейболу у закладі зростав, вихо­ванці шліфували свою майстерність, беру­чи активну участь у різноманітних спортив­них змаганнях з волейболу на різних рівнях. У 1997 році вийшов указ Президента України «Про підготовку та участь спортсменів Украї­ни в Олімпійських, Паралімпійських, Всесвіт­ніх іграх глухих, Спеціальній олімпіаді, чемпі­онатах світу та Європи», який додав наснаги та натхнення нашим спортсменам та їхнім тренерам. До складу національної збірної з волейболу увійшли п’ятеро випускників шко­ли, які брали участь у ХVIII Всесвітніх іграх глухих, що проходили у 1997 році в Данії.

На ХІХ Дефлімпійських іграх, що відбу­лися в Італії у 2001 році, у збірній України з волейболу грало троє учнів школи та чет­веро її випускників. Повернулися спортсмени додому зі срібними медалями.


Тріумфальним став виступ на ХХ літніх Дефлімпійських іграх в австралійському місті Мельбурні у 2005 році збірної коман­ди України, до складу якої входило вось­меро випускників і учнів школи. Жіноча та чоловіча збірні команди з волейболу за­воювали золоті медалі. Серед дефлімпій­ських чемпіонів — наші випускники: Роман Будзінський, Леонід Дейнека, Ігор Завіру­ха, Олександр Помінчук, Віктор Розбіць­кий, Єгор Цимовський, Сергій Дем’янчук, Юлія Себестьянович.

А далі були перемоги, перемоги... 2012 рік — перемога на чемпіонаті світу в Бол­гарії; 2013 рік — перемога на ХХІІ Дефлім­пійських іграх в Болгарії; 2017 — україн­ська збірна стала срібним призером ХХІІІ Дефлімпіади в Туреччині.

Ми горді і щасливі з того, що саме наш заклад, єдиний в Україні серед закладів для дітей з особливими освітніми потреба­ми, виховав 12 дефлімпійських чемпіонів з волейболу, 14 чемпіонів світу, 16 чемпі­онів Європи, 7 заслужених майстрів спор­ту України, 8 майстрів міжнародного кла­су, понад 120 чемпіонів України. До того ж 8 спортсменів відзначено державними на­городами (орденами княгині Ольги, Дани­ла Галицького, «За заслуги»).

Наші олімпійці — кумири для всіх учнів закладу. Вони часто відвідують школу, яка відкрила їм шлях у великий спорт, дала пу­тівку у самостійне життя. Адже сходинки до дефлімпійських вершин починалися са­ме зі шкільного порогу. Рідна школа гарту­вала їх спортивний характер.

Уже стали традиційними щорічні Дефлімпійські уроки, зустрічі з видатними спортсменами. Треба бачити очі дітей, ко­ли до них звертаються уславлені спортсмени. У цих очах — вогники бажання бути схожими на них, брати приклад у всьому і неодмінно стати такими, як вони.

У кінці таких зустрічей учні дарують дефлімпійцям свої душевні пісні, запальні танці... А гості — подарунки. І обов’язково — волейбольні і футбольні м’ячі, щоб гра­ли й перемагали. Щоб перемагали супер­ників і самих себе, щоб не втрачали віри у свої можливості.

Л. ЯСКЕВИЧгазета Наше Життя

Від шкільного порогу — до дефлімпійських вершин

2018-01-26
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-01/medium/1516881983_yaskevich0.jpg

У комунальному закладі «Березівський навчально-реабілітаційний центр» Жито­мирської обласної ради навчаються діти з особливими освітніми потребами. Тут вирує повсякденне шкільне життя з усіма турботами і щоденними проблемами: уроки за розкладом, відпочинок, заняття в гуртках. Здається, нічого особливого. Та якщо придивитися уважніше, то… А втім, все за порядком.

газета Наше Життя