Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Маленьке диво, створене дитячими руками

Наприкінці травня в актовій залі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 18 м. Києва за підтримки Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів в рамках благодійного мистецького проекту «Крилаті мрії» відбулася прем’єра опери «Коза-дереза» у вокально-хоровому та жестовому виконанні 24 учасників середньої групи хору «Тенерецца» дитячої музичної школи № 13 ім. М.І. Глінки.

 

На виставі були присутні молодші учні школи № 18. Слід відзначити, що такий захід за участю виконавців з музичної школи проводиться тут не вперше — у минулому році юні хористи вже організовували концерт для своїх нечуючих ровесників з цієї школи.

Мета таких заходів — ближче познайомити юних глядачів з порушеннями слуху з музичним та театральним мистецтвом. Цього разу — дати їм уявлення про те, що таке опера.

Не випадково це слово перекладається з італійської як «дія», «праця», «твір». Адже це музично-драматичний жанр, що ґрунтується на поєднанні музики, слова, дії. В опері сценічна дія органічно поєднується з вокальною (солісти, ансамблі, хор) та інструментальною (оркестр) музикою, досить часто — з балетом і пантомімою.

 

 

 

 

Для ознайомлення учнів спецшколи № 18 з оперним мистецтвом було обрано одноакт­ну дитячу оперу «Коза-дереза», написану видатним українським композитором Миколою Лисенком ще у 1888 році. Цей оригінальний твір, що належить до «золотого фонду» вітчизняної музичної класики, був призначений для камерного виконання у сімейному колі у супроводі фортепіано з метою поступового опанування дітьми оперного жанру.

«Коза-дереза» написана за мотивами української народної казки і за своїм змістом є  простою для дитячого сприйняття, із чіткою розстановкою змістових акцентів і дуже повчальною. Перш за все, вона розповідає про те, як, згуртувавшись разом, можна перемогти навіть найпідступнішого ворога, вчить бути добрими та співчутливими.

Юні артисти з хору «Тенерецца» виконували всі оперні арії жестовою мовою, яку озвучували «за кадром» голосом. Найвищою оцінкою їхнього оволодіння жестовою мовою можна вважати те, що після вистави глухі діти підбігали до маленьких артистів і починали спілкуватися з ними жестовою мовою, однозначно сприйнявши їх за «своїх».

Віддаючи належне наполегливості й працьовитості хористів, треба відзначити й тих, хто допомагав їм у цьому нелегкому оволодінні іншою мовою. Перш за все — автору ідеї цього виступу, керівникові хору Сергію Вовку, який залучив до співпраці найдосвідченішого перекладача жестової мови Наталію Іванюшеву. За режисуру відповідала відома в Українському товаристві глухих виконавиця «жестових» пісень, режисер Культурного центру УТОГ Анжела Тютєрєва, за хореографію — Світлана Левченко, а за музичний супровід — Тетяна Васько. Всім їм — слова вдячності й шаноби.

 

 

Велика подяка й батькам дітей з музичної школи, які допомогли їм у підготовці цього виступу. Адміністрації і колективу школи № 18 особливе спасибі за теплий прийом, за слова підтримки юним артистам, які хоча ще маленькі, але зробили велику благодійну справу, яка запам’ятається їхнім ровесникам з порушеннями слуху на все життя.

Недаремно заступник директора з виховної роботи спецшколи № 18 Олена Бельденкова звернулася до них з такими словами: «Шановна малеча, сьогодні ви зробили диво, малесеньке диво і подарували це нашим нечуючим діткам. Ви молодці! Сьогодні у вас прем’єра, з якою я вас щиро вітаю. Надзвичайно вразило ваше оволодіння опери жестами. Спасибі вашим батькам, які розуміють і підтримують вас у цій благородній справі. Наша школа завжди для вас відкрита. Спасибі вам велике, ми вас завжди чекаємо, ми завжди вам раді!»

 

 

Не могла стримати свого хвилювання й присутня на концерті директор Центру жестової мови Культурного центру УТОГ, перекладач телеканалу «UA: Перший» Тетяна Журкова, яка, звертаючись до юних артистів та їхніх глядачів, сказала: «Шановні діти: і ті, хто дивилися цю виставу, і ті, хто це прекрасне дійство створив. Ви неймовірні, ви такі талановиті, ви такі гарні, ви такі сердечні, такі чесні, такі відкриті! Ви робите надзвичайно важливу справу. Ви для тих, хто не чує, повертаєте світ звуків. Розумієте, вони завдяки вам сьогодні почули цю таку неперевершену музику. Вони почули слова, вони побачили у вашому виконанні цей чудовий твір, який написав Лисенко. Дякуємо вам дуже!»

 

Основні ролі та виконавці:

Коза-дереза — Юлія Палійчук;

Лисичка-сестричка — Олександра Воробйова;

Зайчик-побігайчик — Вікторія Чорнобай;

Вовчик-братик — Варвара Світенко;

Ведмідь-товстолап — Даніель Шеремета;

Рак-неборак —Злата Виноградська;

Дід — Устим Ситник;

Баба — Кіра Довженко.

 

Н. КАЛИНИЧЕНКОгазета Наше Життя

Маленьке диво, створене дитячими руками

2017-06-24
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/1497519853__dsc0334.jpg

Наприкінці травня в актовій залі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 18 м. Києва за підтримки Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів в рамках благодійного мистецького проекту «Крилаті мрії» відбулася прем’єра опери «Коза-дереза» у вокально-хоровому та жестовому виконанні 24 учасників середньої групи хору «Тенерецца» дитячої музичної школи № 13 ім. М.І. Глінки.

газета Наше Життя