Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ансамблю танцю «Ритм» — 20 років!

Виявляється, ювілеї бувають не тільки у конкретних людей, ювілей може відзначати цілий колектив. Колектив незвичайний, дитячий, творчий — колектив дітей з осо­б­ливими потребами й надзвичайними можливостями.

 

18 травня 2017 року в Будинку культури Запорізької обласної організації УТОГ зібрались шанувальники мистецтва, батьки, громадськість, представники влади з нагоди 20­-річного ювілею художнього колективу — ансамблю танцю і жестової пісні «Ритм» КЗ «Кам`янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради.

Гордістю закладу, результатом багаторічної, наполегливої праці всіх членів колективу є наш «Ритм», який з 2007 року має звання «Народний художній колектив». Це єдиний в Україні дитячий колектив, де займається більше 70 дітей з проб­лемами слуху віком від 3 до 18 років, якому присвоєно це високе звання.

20 років… Багато це чи мало? Якщо говорити про вік людини, то це вік молодості, планів на майбутнє, час вибору професії. А якщо це вік колективу? Вік цього єдиного в Україні художнього колективу для дітей з проблемами слуху говорить про те, що ансамбль пройшов шлях становлення, витримав перевірку на міцність на хвилях життя. А ця ювілейна зустріч є свідченням того, як багато зроблено і скільки ще треба досягти. У нас багато задумок і надій, сподівань і здорових амбіцій —тож дай Бог, щоб задумане здійснювалось.

Показником високого професіоналізму колективу є те, що його вихованці є учасниками і переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів, таких як «Барви життя», «Дніпровські зорі», «Назустріч мрії», «Шлях до успіху». Вони стали лауреатами Міжнародного інтеграційного фестивалю життєтворчості «Шлях до успіху — 2016», Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Щедрик-ведрик збирає зірочки» м. Хмельницький (2015 р.), володарями гран-прі обласного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе» 2015 року.

 

 

На Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Закарпатська весна» у м. Мукачево (2016 р.) наші вихованці здобули перші місця в номінації «Вокал» та «Хореографія»; колектив з 2010 до 2017 р. є переможцем ІV–XI Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Назустріч мрії» в номінації «Оригінальний жанр». Вихованці ансамблю є переможцями Х Міжнародного фестивалю-конкурсу «Славянский венец» у місті Кранєво, Болгарія (2013 р.), володарями гран-прі Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Алые паруса» у містах Варна та Албена (Болгарія, 2013 р.), лауреатами Міжнародного фестивалю дитячо-юнацького мистецтва «Дивосвіт» у 2015 році. 

Учні нашої сільської школи, що розташована на славній запорізькій землі, виступали на одній сцені з відомими українськими артистами, а разом з такими популярними співачками, як Злата Огнєвіч, Ольга Юнакова, Сабіна, Маша Собко створили спільні співочі проекти і презентували їх на головній концертній сцені — у столичному Палаці «Україна».

 

Святкова концертна програма складалась з 24 номерів. І це далеко не весь репертуар ансамблю. Звичайно, найбільше теплих посмішок і неприхованого захоплення у глядачів викликали виступи наймолодших учасників ансамблю — вихованців дитячого садочку закладу, яким всього 4—5 рочків. Це танок «Курочка та курчата». Нікого не залишили байдужими маленькі «Карапузи» (учні початкових класів), які «заснули» після «Колискової» (Н.В. Вайло). Молодша група ансамблю подарувала глядачам, які були щедрі на аплодисменти, цілу феєрію емоцій у своїх танцях, піснях у жестовому виконанні: «Літо», «Ши-бум», «Часики», «Ельфи», «Танок ляльок», «Просто ми маленькі зірочки», «Батьківщина».

 

«Прислухайтесь, мелодія чарує,

Навколо спів пташиний, срібний спів.

А поруч ті, хто звуків цих не чує,

Лиш серцем прислухається до них».

 

Нечуючі діти і пісня… Здається неможливим саме поєднання цих понять. Та наші вихованці досконало освоїли таким оригінальним жанром художньої творчості, як пісня у жестовому виконанні. Ніхто не залишився байдужим до акторської майстерності учасників ансамблю у виконанні пісень «Тиша-гармонія», «Здатися ти завжди встигнеш».

У танцях «Полька через ніжку», «Рок-н-рол» діти продемонстрували не тільки високу виконавську майстерність, а й справжній дух команди, яка вірить в успіх.

Затамувавши подих, зал переживав разом з юними артистами всю гаму відчуттів, адже тема багатьох номерів програми — рідна земля, Україна-мати, сподівання і сокровенне бажання кожного бачити свою землю заквітчаною в усі барви нашої природи, а веселкове небо — чистим і мирним. Це такі номери, як: «Квітка-душа», «Мир без війни», «Віночок», «Гарні хлопці», «Україна — це ти»…

Серед гостей у святковому залі було багато випускників школи-інтернату, колишніх вихованців ансамблю «Ритм». Своє вітання рідному колективу солістка ансамблю «Ритм» Руслана Красюк привезла з Києва у вигляді пантоміми. Дівчина у 2016 році закінчила Київську муніципальну академію естрадного і циркового мистецтва і нині є однією з провідних актрис театру міміки і жесту «Райдуга» Культурного цент­ру УТОГ.

Ми пишаємося тим, що учні нашої школи часто посідають призові місця, дарують собі та оточуючим гарний настрій, та найважливіше те, що, займаючись в ансамблі, учні проходять життєву школу ефективної адаптації та успішної соціалізації.

 

Незмінним художнім керівником ансамблю протягом ось уже 20 років є творча людина, мудрий наставник, педагог за покликанням душі, сурдопедагог, учитель-методист, відмінник освіти України І.В. Китманова. Наші любов і шана Вам, шановна Ірино Вікторівно!

Колектив нашої школи — це сім’я однодумців. А очолює наш колектив мудрий керівник, справжній професіонал своєї справи і просто чарівна жінка — Галина Володимирівна Панченко. Турбота про розвиток вихованців, утвердження в їхніх душах моральних цінностей, виховання справж­ніх патріотів України, соціалізація дітей з вадами слуху в складному сучасному світі — ось далеко не повне коло проблем і сподівань нашого директора.

Нелегка справа керувати колективом, який народив і веде до успіху художній ансамбль дітей, що мають серйозні проблеми зі здоров’ям. Адже важливим є і художнє оформлення, і музичний супровід, і технічне оснащення, і психологічний стан. А чого тільки варті казково-феєричні костюми, створені руками невтомних працівниць школи-інтернату!

Виступ кожного учасника святкового дійства залишив у серцях усіх присутніх промінчик тепла, ніжності, радості, добра, душевної краси. А ще впевненості, що наші вихованці знайдуть своє місце у соціумі, зможуть перемагати труднощі, не пасуватимуть перед проблемами, завжди прийдуть на допомогу у складній життєвій ситуації.

 

«Хай буде всім у добрий час дорога

Як перший крок з молитвою надії.

Благословення всім від долі і від Бога

І віри в себе, в світло, в Україну!»

 

Л. КВАС,
вчитель КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної радигазета Наше Життя

Ансамблю танцю «Ритм» — 20 років!

2017-06-20
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/1497275405_18556158_4.jpg

Виявляється, ювілеї бувають не тільки у конкретних людей, ювілей може відзначати цілий колектив. Колектив незвичайний, дитячий, творчий — колектив дітей з осо­б­ливими потребами й надзвичайними можливостями.

 

газета Наше Життя