Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Свята та будні у житті нашої шкільної родини

Надворі повіяло теплом, сонечко з кожним днем все більше й більше пригріває землю, яка, прокинувшись зі сну, вражає нас своїми барвистими шатами.

 

Але ж і зимоньку-зиму з усією її сніжною красою ми просто так не хотіли відпускати, а у нашому шкільному колі традиційно проводжали її млинцями — смачнючими-смачнючими, які напекли діти з вчителем трудового навчання та кухарями школи. Під час цього веселого проведення зими, осяяного радісним чеканням близького теп­ла, весняного відновлення природи, саме млинці, неодмінний атрибут свята, мали велике значення: круглі, рум’яні, гарячі, вони являли собою символ сонця.

Діти з цікавістю дізналися, що Масляна — древнє слов’янське свято, що дісталося нам у спадщину від язичеської культури, яке збереглося й після прийняття хрис­тиянства. Масляна приходиться на тиждень, що передує Великому посту, і тому напередодні годиться поласувати й скуш­тувати щось смачненьке, не відмовляючи собі ні в чому. Тож і учні нашої школи радісно готувалися до Масляної, яку всі ласкаво називають ще й так: «цукрові вуста», «чесна масляна», «перепілочка», «перебуха», «об’їдуха», «ясочка».

 

А попереду нас вже чекало тепле, романтичне свято 8 Березня, від якого ми завжди очікуємо краси, тепла, яскравих вражень. Щораз учні дивують нас чимось новим: своєю творчістю, талантами, позитивом. Вони власноруч, разом з учителями та вихователями, виготовили букети квітів, оформили ними актову залу так, що ми всі ніби потрапили у Країну Весни, у Квітляндію…

Але разом з цими святами — радісними й піднесеними, не слід забувати й про будні, про виховний та навчальний процес. Він також неодмінно пов’язаний зі святами, традиціями та звичаями — як всього народу, так і шкільної родини. Такий же цікавий захід є в навчальному календарі, і називається він — «Міжнародний день рідної мови».

 

У наш час необхідно дуже багато уваги приділяти українській мові та писемності учнів, бо, як відомо, без мови немає нації. Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається знищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.

 

Про це йшлося на загальношкільному заході, присвяченому нашій рідній українській мові, що відбувся у  класах та виховних групах.

Чи не правда, цікаві свята та будні у нашої шкільної родини?

 

О. ДУБРОВСЬКА-МОСТОВА,
вчитель української мови та літератури Київської школи-інтернату № 9газета Наше Життя

Свята та будні у житті нашої шкільної родини

2017-05-21
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-05/1495024415_dsc_3305.jpg

Надворі повіяло теплом, сонечко з кожним днем все більше й більше пригріває землю, яка, прокинувшись зі сну, вражає нас своїми барвистими шатами.

газета Наше Життя