Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«Відкрийте серце для добра»

Такою була тема зустрічі, яка відбулась у КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» напередодні Міжнародного дня інвалідів. Тема, скажімо, дуже актуальна, адже в Україні сьогодні живуть, працюють, долають тяжкі недуги 2,5 мільйона інвалідів. «Чужої біди не буває», «Діти з обмеженими  можливостями», «Люди з особливими потребами», — ці слова в останні роки ми часто чуємо по радіо і телебаченню, читаємо на шпальтах газет. І, дійсно, держава опікується проблемами інвалідів. Проте, добро і милосердя так необхідні у сьогоднішньому світі всім, а особливо людям, які мають суттєві проблеми зі здоров’ям.

 

 

«Прислухайтесь, мелодія чарує,

Навколо спів пташиний, срібний спів.

А поруч ті, хто звуків цих не чує,

Лиш серцем прислухається до них».

 

Директор школи Галина Володимирівна Панченко, відкриваючи зустріч, відразу окреслила її лейтмотив: «У кожного навчального закладу є проблеми, але сьогодні мова не про них. Для цивілізованого суспільства найбільшою цінністю є людина. Та ще більшою цінністю є дитина з особ­ливими потребами. Вона вже обділена долею у якійсь мірі, і ми всі — хтось більше, хтось  менше — відповідальні за неї. А сьогодні ми, колектив школи, у якому навчаються, живуть, міцніють фізично і морально 130 дітей з інвалідністю, зібрались на зустріч-діалог, зустріч-вдячність тим, хто завжди поряд — і у дні свят, і в години, коли треба вирішувати невідкладні проблеми. Це люди, які зберегли найцінніше: доброту, милосердя, співчуття, здатність співпе­реживати за негаразди інших. З великою повагою хочу сьогодні представити гостей. Це В.П. Марченко, заступник голови Запорізької обласної ради; Т.М. Ковиліна і К.В. Луценко — депутати Запорізької обласної ради; В.О. Кошеленко, голова Василівської районної державної адміністрації; І.М. Баршак, начальник автотранспортного цеху ЗЖРК; О.В. Здор, директор школи м. Дніпрорудне; О.М. Золотаренко, сільський голова».

Кожен з поважних гостей, долучившись до діалогу, щиро, відверто, з болем у душі й зі сльозами на очах, засвідчив: тут зібрались однодумці, небайдужі до долі інших, своєї країни, готові до співпраці задля найголовнішого — щастя дітей.

 

В.П. МАРЧЕНКО, заступник голови Запорізької обласної ради: «Проблеми людей з інвалідністю і, особливо, дітей — мені близькі й важливі. Сьогодні, відвідавши ваш заклад, ще раз переконався, що діти з особливими потребами — це не інваліди — це ті паросточки життя, які лише трішечки інші, не схожі на більшість дітей. Але тим більшим є відчуття, що саме такі діти роблять навколишній нас світ добрішим, гарнішим, суттєвішим. Хочу сказати слова особливої вдячності педагогам, які працюють з особливими дітками, а ваш заклад можна по праву назвати острівцем добра і надії у складному вирі сьогоднішнього життя. Ми пишаємось вами й вашими вихованцями».

Т.М. Ковиліна, депутат Запорізької обласної ради: «Добре знаю проблеми шкіл-інтернатів, душею сприймаю особ­ливості дітей з інвалідністю, бо коли мова йде про діточок, яким надає навчальну, корекційну допомогу ваша школа-інтернат, моє серце відчуває по-особливому поняття добра. Ваш навчальний заклад робить неймовірну справу: створює рівні умови для навчання і реабілітації особливих дітей. Повага вашому директору, яка змогла крок за кроком довести унікальність вашого навчального закладу. Всім миру й добра».

К.В. Луценко, депутат Запорізької обласної ради: «Разом з депутатом Верховної Ради В.В. Бандуровим часто буваємо у вашій школі. І завжди повертаємось з особливими відчуттями на душі: це радість від того, що ви такі гарні, талановиті, добрі. Хочеться поділитися з вами часточкою свого серця. А ще ми завжди приїздимо з подарунками, бо маємо велике бажання зробити ваше життя у шкільній родині більш комфортним, цікавим, різноманітним. Цього разу передаємо сертифікат для придбання необхідного навчального обладнання. Ми пишаємось тим, що є вашими добрими старшими друзями. А ще ми щиро віримо у те, що імена вихованців Кам’янської школи-інтернату ми ще не раз почуємо серед найкращих людей країни».

В.О. Кошеленко, голова Василівської районної державної адміністрації: «День осіб з інвалідністю — це свято незламних і нескорених людей. Хочу побажати вихованцям школи впевненості у собі й своїх силах, побажати вам вірних друзів. Наша сьогоднішня зустріч — це визнання не­зламності, життєствердження дітей з особливими потребами. Хочу сказати слова вдячності педагогічному колективу, всім працівникам школи-інтернату, які роб­лять важливу справу: виховують справжніх громадян України. А щоб у ваших очах  ніколи не згасав вогник знань і бажання самовдосконалюватись, фермери району передали вам сьогодні величезний смачний пиріг. Смакуйте на здоров’я і на радість».

І.М. БАРШАК, представник ЗЖРК: «З 1991 року ми — ваші вірні друзі. Мені важко говорити, бо від спілкування з вами, дорогі діти, у мене тремтить серце. Я схиляюсь перед вашою незламністю, вашими надможливостями. Скажу відверто: в нашому колективі вас дуже люб­лять, завжди чекають ваших неперевершених концертів, стараються допомогти у вирішенні нагальних проблем. Передаємо для подальшого розвитку вашого унікального навчального закладу сертифікат».

 

Усі присутні на цьому заході могли пересвідчитися, що наші вихованці живуть цікавим, насиченим різноманітними справами життям. Вони навчаються, працюють, творять прекрасне, перемагають у спорті. Все, що відбувалося у залі, що демонструвалося на екрані відеопроектора (цим займалася С.В. Чуракова), знайшло гарячий відгук у серці, душі кожного присутнього, переконувало в тому, що діти з проб­лемами слуху — це не обтяжені недугою люди, а творчі особистості, справжні бійці у складному вирі життя. А ще справедливим є прислів`я, що випадкових перемог не буває. Адже за кожним успіхом наших вихованців — титанічні зусилля самих дітей і продумана, виважена, системна, цілеспрямована праця педагогів-наставників, адже талановитого учня може виплекати тільки талановитий учитель.     

Затамувавши подих, усі присутні у залі разом із вихованцями школи-інтернату пережили всю гаму почуттів, захоплюючись прекрасною хореографією, дивовижними костюмами, світлою радістю на сповнених емоціями обличчях вихованців під час виконання справжніх шедеврів хореографічного мистецтва: «Полька через ніжку» (А. Двигуліна, 6­А кл. і А. Бараніченко,10­А кл.), «Віяла» (учні 9—11 кл.) —  керівник І.В. Китманова; «Курка та курчата» (Н.В. Вайло і вихованці дитячого садочка).

Ніхто не залишився байдужим до акторської майстерності учасників ансамблю «Співочі руки» (керівник І.В. Китманова) при виконанні пісень «Тиша-гармонія» (Ю. Машкіна, 9­А кл. і М. Гедікова, 11­А кл.); «Здатися ти завжди встигнеш» (9, 10, 11 кл.); «Ми — за любов» (6—12 кл.)

Важко уявити гармонійну особистість школяра без фізичної довершеності, спортивної досконалості. Наш колектив дуже пишається досягненнями вихованців талановитих молодих учителів фізичної культури — О.М. Вайла і К.Г. Кваса. На екрані монітора присутні побачили красномовні фото, які продемонстрували перемоги юних спортсменів школи на обласному і все­українському рівнях. Вдалий переклад жестовою мовою виконали молоді педагоги — Н.В. Пилипенко і Є.О. Терновський.

 

Вже закінчилась зустріч, зроблено фото на добру згадку, а присутні не поспішали, бо кожен подумки ще й ще раз осмислював почуте, побачене, до чого доторкнулось серце:

 

«Врятує світ краса», —

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси замало.

Тож, люди на Землі,

Спішіть добро творити!

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У світі справедливості й добра».

 

Миру всім у нашій країні, злагоди у родинах, добра у душах і вчинках!

 

Л. КВАС, учитель Кам’янської спецшколи-інтернатугазета Наше Життя

«Відкрийте серце для добра»

2017-02-07
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-02/1486055856_image-18.jpg

Такою була тема зустрічі, яка відбулась у КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» напередодні Міжнародного дня інвалідів. Тема, скажімо, дуже актуальна, адже в Україні сьогодні живуть, працюють, долають тяжкі недуги 2,5 мільйона інвалідів. «Чужої біди не буває», «Діти з обмеженими  можливостями», «Люди з особливими потребами», — ці слова в останні роки ми часто чуємо по радіо і телебаченню, читаємо на шпальтах газет. І, дійсно, держава опікується проблемами інвалідів. Проте, добро і милосердя так необхідні у сьогоднішньому світі всім, а особливо людям, які мають суттєві проблеми зі здоров’ям.

газета Наше Життя