Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Поспішайте робити добро

«Доброта врятує світ» — саме такого принципу дотримуються німецькі лікарі Йоханнес Штурн, Рене Вайлант, Керстін Краксенбергер із «Організації допомоги Східній Європі від земель Штарнберг и Бад Тьольц – Вольфратсхаузен», які щорічно у жовтні приїжджають зі  слуховими апаратами в Підкамінський навчально-реабілітаційний центр I–III ступенів з поглибленою професійною підготовкою. Німецькі лікарі проводять комп’ютерне аудіологічне обстеження учнів і підбирають їм слухові апарати. Все це робиться безкоштовно, за кошти німецьких меценатів. Так і цього року,  з 17 по 21 жовтня, в Центрі гостювали німецькі друзі. Вони обстежили і слухопротезували 15 наших учнів.

 

Директор Центру Б.М. Українець — у постійному пошуку шляхів адаптації дітей з особливими освітніми потребами у суспільство, а вчителі й вихователі не втомлюються повторювати: наші діти талановиті. Задивуєшся, як вони читають вірші, як співають, шиють, вишивають, малюють і грають у футбол. І підтвердженням цього є багаторічна перемога учнів у Всеукраїнському конкурсі «Ерудит», перемоги на конкурсах художньої самодіяльності, у спортивних змаганнях; успішна здача ЗНО і вступ у вищі навчальні заклади випускників центру. Сьогодні вони — студенти Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Луцького університету розвитку людини, Київського політехнічного університету, медичних коледжів Херсона і Львова, члени збірної України з футболу, легкої атлетики, Герої України.

 

Ми часто дивуємось людям з великими талантами: хтось гарно малює, хтось вміє чудово грати на музичному інструменті, хтось виборює першість на Всеукраїнських конкурсах… Але коли той «хтось» — твій учень,  то приємно вдвічі, бо бачиш результат своєї праці. Все це є доказом того, що педколектив школи докладає максимум зусиль для адаптації своїх вихованців, для того, щоб вони повірили у свої сили, стали ще кращими. І велика заслуга в цьому саме наших меценатів, німецьких лікарів, які допомагають дитині почути світ, починати своє доросле життя без остраху щось не почути, не зрозуміти.

Попри проблеми нинішнього часу, Підкамінський навчально-реабілітаційний центр живе цікавим повсякденням завдяки небайдужим людям, які прагнуть зробити світ особливої дитини цікавішим і змістовнішим.

 

М. МАРТИНЮК, заступник директора з навчальної роботи Підкамінського НРЦ.

 газета Наше Життя

Поспішайте робити добро

2016-12-06
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-11/1480342880_image003.jpg

«Доброта врятує світ» — саме такого принципу дотримуються німецькі лікарі Йоханнес Штурн, Рене Вайлант, Керстін Краксенбергер із «Організації допомоги Східній Європі від земель Штарнберг и Бад Тьольц – Вольфратсхаузен»,

газета Наше Життя