Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Найкраще місце на землі

120-річному ювілею Комунального закладу

«Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс»

 Харківської обласної ради присвячується…

 

Чи є на світі місце, куди хочеться повертатися знову й знову? «Є! - хтось впевнено дасть відповідь. – Це отчий дім. Місце, де тебе завжди чекають з теплом у серці, з радістю в душі, де ти можеш бути самим собою, не намагаючись відповідати якимсь надуманим стереотипам».  І, звичайно, будете абсолютно праві. Проте декому з харків’ян та мешканцям області поталанило значно більше: для них, окрім батьківської хати, існує такий куточок, у якому їм завжди раді,  де їх зі щирим серцем  зустрічають щоранку і куди поспішають і в спеку, і в холод, і в дощ, і в сніг діти різного віку.

 

Що ж це за місце? А це комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради. Стоїть на околиці міста, купаючись у зелені лісового масиву, затишна, простора, привітна будівля школи, у якій виховуються і навчаються незвичайні діти. Чому незвичайні? А тому, що вони чують серцем. На жаль, усі вихованці  мають різні ступені порушення слухової функції та тяжкі порушення мовлення.

Історія цього навчального закладу сягає сивої давнини. У 1896 році священнослужитель  Василь Вєтухов, відкривши при Пантелеймонівській церкві благодійне училище для глухонімих,  зміг довести, що люди без слуху можуть бути повноцінними членами суспільства,  з успіхом опановувати професії та  навчатися. 120 років минуло з того часу. Багато чого змінилося, але найголовніше – якісна освіта, розвиток здібностей кожної дитини, збереження здоров’я – ці пріоритети залишаються незмінними впродовж багатьох років.

 

 

Сьогодні НВК став не простим освітнім закладом. Тут забезпечені такі умови, які допомагають вихованцям з особливими потребами жити серед людей, працювати, спілкуватися з ними, позитивно сприймати життя та відповідати за своє існування в ньому. Навчальний заклад  щодня приймає й цілодобово зігріває в своїх обіймах діточок не лише впродовж навчальних уроків. Після занять вихованці відвідують гуртки художньо-естетичного, хореографічного, оздоровчого напрямів. Кожна дитина з її здібностями і бажаннями – ось той центр, навколо якого обертається вся діяльність закладу.

Педагоги впродовж років навчання і виховання стають не лише старшими наставниками, а справжніми друзями, з якими  підтримують стосунки випускники. У НВК немає колишніх учнів, для них завжди відчинені двері школи. Їм щиро раді в цих стінах, завжди з відкритою душею зустрічає директор – заслужений працівник освіти, педагог з великої літери Надія Іванівна Середенко, яка не одне десятиріччя очолює навчальний заклад. Завдяки цій жінці сьогодні у НВК створені всі умови для повноцінного навчання та розвитку дітей з особливими потребами, її стараннями згуртований педагогічний колектив однодумців, який іде в ногу з часом, намагається вирішити проблеми, поставлені сучасним суспільством, і найголовніше  - допомогти дітям, яким не посміхнулася доля, ні на хвилину не відчувати себе непотрібними, не такими як усі, навчити орієнтуватися у світі, визначати першочергові завдання і вміти їх вирішувати.  

Учні спеціального НВК багато років поспіль, нарівні з дітьми із загальноосвітніх навчальних закладів, беруть участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах  з базових навчальних дисциплін, де щороку посідають призові місця.

А спортивні досягнення? Цій сторінці можна присвятити окрему статтю. Імена спортсменів-призерів Паралімпійських та Дефлімпійських ігор вписані в історію навчального закладу.

 

До речі, про історію. Завітавши до Харківського НВК, неодмінно відвідайте музей сурдопедагогіки та історії школи. У ньому зібрані та систематизовані безцінні матеріали про зародження, розвиток та сьогодення спеціального навчального закладу, про відомих сурдопедагогів, випускників та ще багато-багато цікавого.

 

Йдучи світлими теплими приміщеннями НВК, кожен замислиться, чому ж тут так затишно та приємно? А відповідь не потрібно довго шукати: де панує любов, де живе доброзичливість та довіра, там буде найкраще місце на землі – місце, де живуть і господарюють діти, їхній дім і їхній куточок радості, щастя, перша сходинка у вирі майбутнього.

 

У день 120-річчя бажаємо комунальному закладу подальшого розвитку і процвітання. Залишайся  назавжди у серцях дітей, у їхньому житті надійним та добрим другом та порадником, який може не лише підтримати, а й щиро радіти успіхам та досягненням своїх вихованців!

 

Учнівський та батьківський колективи КЗ «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради.

Сохранитьгазета Наше Життя

Найкраще місце на землі

2016-11-26
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-11/medium/1479720459_gruppa-tancorov.jpg

120-річному ювілею Комунального закладу «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради присвячується…

газета Наше Життя