Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ми вчимося чути серцем!

Зміни, які відбуваються в суспільному житті нашої держави, значно змінюють об’єктивні умови соціалізації дітей з обмеженими можливостями, зокрема, учнів з порушеннями слуху.

 

 

У зв’язку з цим в нашому навчальному закладі йде пошук ефективних заходів забезпечення засвоєння дітьми з інвалідністю соціально значущого досвіду поведінки, норм спілкування з оточуючим світом, розвиток соціальних вмінь та навичок.

З метою подолання соціальної дез­адаптації, формування соціальної компетенції, сприяння соціалізації і соціокультурної інтеграції дітей із слуховою депривацією, був розроблений план соціального виховання учнів школи-інтернату на 2016—2017 н.р.

Його реалізація почалася у вересні з низки заходів, а саме участю вихованців інтернату в міському святі, присвяченому 227 річниці міста Миколаєва, екскурсії в телецентр, у центр зайнятості Корабельного району, проведенню родинного свята «Посвята у п’ятикласники» та запрошенню в гості учнів та педагогів ЗОШ № 40.

 

 

21 вересня семикласники цього навчального закладу завітали до нашого інтернату для участі в шкільному квесті «Давайте познайомимося», який є одним із заходів в проекті шкільного партнерства «Чути серцем».

Десять учнів школи-інтернату та десять нових друзів — семикласників ЗОШ № 40 разом виконували завдання, грали, змагалися в навчальних кабінетах школи: психологічному, української жестової мови, інформатики, ритміки, біології, української мови, образотворчого мистецтва, історії.

 
 

Проходження випробувань ускладнювалося тим, що команди були змішані: чуючі діти спробували порозумітися з ровесниками з порушеннями слуху. Як виявилося, бажання зрозуміти іншого допомогло швидко й ефективно познайомитися одноліткам, знайти спільну мову в прямому сенсі та активно й вірно вирішувати пізнавальні та творчі завдання. Результатами цієї зустрічі стала домовленість про подальшу спів­працю, запрошення вихованців до ЗОШ № 40, обмін контактами з новими друзями та солодкі сюрпризи з побажаннями.

 

 

Попереду нові заходи, мета яких — залучення нечуючих та слабочуючих дітей до цінностей співпраці з іншими, формування та розвиток життєвих компетенцій: у жовтні — свято лідерів з запрошенням керівників підприємств, району, міста; в листопаді — тренінг професійного самовизначення за участі представників УТОГ, батьків, представників різних професій, які мають обмежені можливості; в грудні — інтерактивне дійство «Наш світ».

У перспективі — розширення кордонів у зв’язках з нечуючими однолітками. Є велике бажання завітати в гості та запросити до себе учнів з вадами слуху з інших областей країни.

Ми вчимося чути серцем! Запрошуємо і вас, приєднуйтеся!

 

Н. БАЙТЕМІРОВА, директор Миколаївської ЗОШ-інтернату I—III ст. № 6.

 

Сохранитьгазета Наше Життя

Ми вчимося чути серцем!

2016-11-16
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-11/medium/1478791389_20160921_144302.jpg

Зміни, які відбуваються в суспільному житті нашої держави, значно змінюють об’єктивні умови соціалізації дітей з обмеженими можливостями, зокрема, учнів з порушеннями слуху.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ