Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Людина починається з добра

  21/09/2016     1 126      Paul    

Життя людини, наче вишитий різнокольоровими нитками рушник, де переплітаються веселі й сумні події, злети й падіння, здобутки й втрати. Щасливий той, у кого воно складається із добрих вчинків і корисних справ, бо, як відмітила поетеса Л. Забашта, «лише в добро і в правду віра людину відрізня від звіра».

 

Б. Деленко, директор школи.

 

Добрі справи на користь іншим все своє життя, не тільки за посадовими обов’язками, але й за покликом серця, як вчили батьки, робить Богдан Вікторович Деленко, директор Хустської спецшколи-інтернату для дітей з порушеннями слуху. Це невтомна, енергійна людина; працьовитий, знаючий організатор; педагог, який впродовж 50­ти років праці в освіті нашого краю зробив багато корисних справ, обіймаючи різноманітні посади — вчителя трудового навчання і фізики, завідувача районним методичним кабінетом, голови районного профспілкового комітету.

Понад двадцять років тому доля звела Богдана Вікторовича з нечуючими дітьми, і з того часу він всі свої сили, енергію, знання присвятив тому, щоб ці обділені природою малюки мали всі можливості повноцінно жити, розвиватися, навчатися, здобувати професію, щоб успішно інтегруватися в середовище чуючих людей.

Важко перерахувати всі добрі справи, які Б.В. Деленко зробив для того, щоб діти навчалися в просторих теплих класах і кабінетах, мали високоякісну звукопідсилювальну апаратуру, тренажерну й спортивну зали, слухові кабінети зі спеціальними комп’ютерними програмами, майстерні для здобуття навичок лозоплетіння, шиття, слюсарної, столярної справи, сучасні проектори, мультимедійні дошки та інші необхідні речі для навчання і проживання дітей. Та найбільшим своїм досягненням Богдан Вікторович вважає введення в дію цього року центру трудової та фізичної реабілітації дітей, який вдалося збудувати в скрутний для держави час. Тут є великі можливості для зміцнення здоров’я школярів, розвитку залишків їх слуху, здобуття трудових навичок і елементів майбутніх професій. Справжньою гордістю директора й надзвичайною радістю для дітей є басейн, де під керівництвом досвідчених педагогів-тренерів діти загартовуються, вчаться плавати, зміцнюють своє здоров’я.

Для того, щоб навчання дітей з порушенням слуху було більш ефективним, Богдан Вікторович разом з колегами-однодумцями налагодив тісні зв’язки з педагогами інших шкіл України, Канади, Польщі, з науковцями Київського НПУ ім. М. Драгоманова, Кам’янець-Подільського НУ ім. І. Огієнка, Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, ЦСР «Аврора». Велику користь у вдосконаленні навчально-виховного процесу дала участь школи у республіканських педагогічних читаннях та Українсько-Канадському Альянсі.

Життєве кредо директора Деленка — «Живи, добро звершай та нагород за це не вимагай». Саме тому для Богдана Деленка й для колективу школи приємною звісткою було те, що йому присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України», яке приурочено до святкування 25­річчя незалежності України.

Педагогічна праця у наш час не є престижною, тому в даний період, в основному, у цій сфері працюють тільки педагоги-ентузіасти, які не уявляють свого життя без дитячого дзвінкого сміху, без допитливих, довірливих очей своїх учнів. Діти з порушеннями слуху особливо потребують, щоб поруч були такі педагоги, які розуміють, що не все вимірюється матеріальними благами, що добро обов’язково повернеться сторицею.

 

М. ВАРГА, голова ради Хустської спецшколи-інтернату для дітей з порушеннями слуху, сурдопедагог.

 газета Наше Життя

Людина починається з добра

2016-09-21
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-09/1474039025_delenko_b.jpg

Життя людини, наче вишитий різнокольоровими нитками рушник, де переплітаються веселі й сумні події, злети й падіння, здобутки й втрати. Щасливий той, у кого воно складається із добрих вчинків і корисних справ, бо, як відмітила поетеса Л. Забашта, «лише в добро і в правду віра людину відрізня від звіра».

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ