Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Здобувати навички професії і оздоровлюватися в стінах школи

  07/04/2016     1 156      Paul    

Цього дня, 15 березня, вихованці Хустської спеціальної загальноосвітньої школи-­інтернату І—ІІ ступенів з нетерпінням очікували давно, адже, нарешті, вдалося завершити розпочате 6 років тому з ініціативи директора — Богдана Вікторовича Деленка, будівництво Центру трудової та фізичної реабілітації. Тут учні, поряд із засвоєнням основ наук, зможуть зміцнювати своє здоров’я, оволодівати навичками майбутніх професій, що дасть їм більші можливості адаптуватися в суспільстві після закінчення школи.

 

У новому корпусі навчального закладу є басейн, зал лікувальної фізкультури, цілий комплекс швейних приміщень, дві навчальні майстерні з обробки дерева і металу та столярний цех.

Керівництво школи сподівається, що завдяки новозбудованому Центру установі буде надано статус навчально­реабілітаційного центру з поглибленим вивченням трудового навчання, де учні, поряд із сучасною слухо­мовною та фізичною реабілітацією, отримуватимуть допрофесійну підготовку з трьох профілів. Крім швейного навчання та столярства, вихованці оволодіватимуть азами лозоплетіння.

Богдан Вікторович зазначив: «Відвідуючи різні школи не тільки України, але й закордоння, зокрема, побувавши в рамках обміну досвідом роботи в Голландії, виникла ідея створити подібний центр для наших дітей. Це навіть стало моєю заповітною мрією. Власне, будівництво розпочалося ще 2010 року, але з різних причин призупинялося. Завдяки включенню обласним департаментом освіти і науки та облдержадміністрацією нашого об’єкту до Проекту регіонального розвитку ми отримали достатнє фінансування для його завершення. Потрібно ще облаштувати приміщення. Дуже хочеться якнайкраще підготувати наших вихованців — дітей із порушеннями слуху, до самостійного життя, навчивши їх певним ремеслам. А басейн та інші лікувально­оздоровчі приміщення якнайкраще сприятимуть фізичній підготовці дітей».

 

Директор висловив щиру вдячність будівельникам: головному інженеру ПАТ «Хустська ПМК­-240» Василю Гечці та начальнику виробничо­технічного відділу Валентину Паюку.

Радісно, з хлібом­сіллю, на вході до нового сучасного приміщення Цент­ру вихованці зустрічали гостей, які взяли участь в урочистому відкритті: голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, голову Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса, директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганну Сопкову, Хустського міського голову Володимира Кащука, голову Хустської РДА Назарія Павлія, депутата Закарпатської обласної ради Мирослава Білецького.

Вихованці школи разом із своїми наставниками Мирославою Вучкан, Надією Сливкою, Ольгою Бубряк та Ярославою Голяк підготували для гостей невеличку концертну програму, під час якої розчулили присутніх емоційним виконанням вірша «Доля» з перекладом жестовою мовою, запальним танком маленьких козачків, попурі з українських пісень, виконаних учнями на ксилофонах.

 

М. ВАРГА, голова ради трудового колективу Хустської
спеціальної загальноосвітньої школи­інтернату І—ІІ ступенів.газета Наше Життя

Здобувати навички професії і оздоровлюватися в стінах школи

2016-04-07
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-04/1459745099_1.jpg

Цього дня, 15 березня, вихованці Хустської спеціальної загальноосвітньої школи­-інтернату І—ІІ ступенів з нетерпінням очікували давно, адже, нарешті, вдалося завершити розпочате 6 років тому з ініціативи директора — Богдана Вікторовича Деленка, будівництво Центру трудової та фізичної реабілітації. Тут учні, поряд із засвоєнням основ наук, зможуть зміцнювати своє здоров’я, оволодівати навичками майбутніх професій, що дасть їм більші можливості адаптуватися в суспільстві після закінчення школи.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ