Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Не зривайте первоцвіти!

  21/03/2016     1 231      Paul    

 

«Ми б завжди були щасливі,

І пахучі, і красиві,

Якби в полі, в лісі, в лузі

Бачили нас тільки друзі,

Ті, які б нас не топтали,

Без потреби не зривали.

А на клумбах вдома, в школі

Посадили б нас доволі,

Доглядали, поливали.

Ми б красу їм дарували!»

 

Березень… Світанок року. Після тривалого зимового сну прокидається природа. Пригріта сонцем земля вкривається зеленню і вогниками ніжних первоцвітів.

 

 

На галявинах виділяються своєю чарівністю блакитні проліски, золотисті монетки мати­й­мачухи, різнокольорові медунки, фіолетові оченята фіалок, прекрасні квіти сон­трави, маленькі жовті дзвіночки на бархатистому стеблі первоцвітів, ароматні й дуже привабливі дзвіночки конвалій.

Напевно, немає людини, яка б була байдужою до краси весняних квітів. 

Щороку ці рослини все рідше зустрічаються в наших лісах та луках. Нам потрібно завжди піклуватися про те, щоб наша природа не збідніла, щоб не зникали квіти і трави, дерева і кущі.
Не слід нищити природу навколо себе. Не рвіть без потреби квіти. Говоріть про це друзям, меншим братикам та сест­ричкам, знайомим, сусідам, рідним.

 

 

У Калуській загальноосвітній школі­-інтернаті № 2 пройшов тиждень під назвою «Збережи первоцвіт!». У рамках тижня було проведено виховні години, презентації, виставки малюнків.

На виставці творчих робіт школярі представили колаж «Збережи первоцвіт». На колажі діти відобразили всі первоцвіти, їхні назви, звернули увагу на те, що їх кількість у природі щороку зменшується, наголосили, які види первоцвітів занесені до Червоної книги, а також закликали всіх не рвати, а цінувати кожну квіточку.

Соціальним педагогом школи — автором цих рядків, було проведено відкрите заняття «Не зривай первоцвіт», а також спільно з вихователями школи­інтернату — акцію «Посади квітку».

Учні школи­інтернату відзначилися неабиякою активністю та свідомою позицією, розумінням того, що масове зривання первоцвітів може призвести до їхнього зникнення.

 

 

Тож із лісу краще принести гарний настрій, спогади про тишу та аромат весняного повітря, напоєного чарівними квітами. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо Землі її квіти. 

 

Приєднаємось до наших учнів і зробимо все можливе для збереження первоцвітів!

 

Н. ПАНЬКОВИЧ, соціальний педагог Калуської школи-­інтернату № 2.

 газета Наше Життя

Не зривайте первоцвіти!

2016-03-21
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-03/1458460999_20160303_154528.jpg

Березень… Світанок року. Після тривалого зимового сну прокидається природа. Пригріта сонцем земля вкривається зеленню і вогниками ніжних первоцвітів.

 

газета Наше Життя