Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Уроки від художників та чемпіонів

  23/03/2016     1 086      Paul    

М’які іграшки подарували своїм мамам до свята весни учениці Київської школи-­інтернату №18. Пошили та прикрасили їх власноруч. Зробили це на майстер­класі відомої нечуючої художниці Галини Інгули, яку запросила педагог Людмила Засєдка.

 

 

Галина не лише пише картини, а й шиє унікальні авторські м’які іграшки та подушки і презентує їх на виставках. Вироби виготовляє із особливого небіленого полотна. Розповідає, що найбільш популярними є котики та зайчики. Втім, не менш цікавими є ведмедики, баранчики, сови, собачки та метелики. Іграшки оригінальної форми. До того ж, Галина додає їм шарму: власноруч розписує фарбами та прикрашає бісером, ґудзиками, «комірцями» і «спідничками» кожну.

 

 

 

 

«Пошиті на фабриках іграшки не можна навіть порівняти із виробами ручної роботи, — упевнена художниця. — Кожна поробка має свою енергетику, яка передається від майстрині під час роботи. Тому дуже приємно, що дівчата навчилися шити такі іграшки. У них і справді надзвичайно красиво вийшло. Але це не дивно, бо бачила талановиті роботи учнів на виставці до 8 березня. Рада, що у школі дають можливість дітям розвиватися, знайти собі хобі чи навіть професію».

 

 

 

 

 

 

Педагог Людмила Засєдка відзначає, що такі майстер­класи дуже важливі для вихованців школи. Адже дають дітям додаткову мотивацію, показують усе розмаїття тих можливостей, якими можна скористатися у житті. «Чудово, коли на такі заняття приходить відома та успішна людина. І своїм власним прикладом показує, що можна реалізувати себе попри будь­які проблеми у здоров’ї. Звісно, для цього треба багато і наполегливо працювати», — додає Людмила.

 

 

У школі кожен вихованець може знайти собі заняття по душі. Зокрема, дівчата залюбки навчаються вишивці хрестиком та бісером. Доволі часто проводять і майстер­класи. Так, нещодавно фахівці навчали всіх охочих декупажу — мистецт­ву прикрашати посуд та вироби з дерева візерунками з різних матеріалів. А на попередньому майстер­класі вчилися шити театральні спідниці із флісу.

Як розповідає заступник директора з виховної роботи школи № 18 Олена Бельденкова, творчому розвитку вихованців і позакласній роботі тут приділяють чимало уваги. Зокрема, працюють секції із плавання, футболу, баскетболу, настільного тенісу та гуртки танців, співу й декламації віршів жестовою мовою, вишивки і квілінгу (вміння створювати плоскі композиції або ж об’ємні вироби зі смужок, які робляться з паперу).

Крім того, майже щотижня приходять волонтери із благодійних та релігійних організацій — разом із дітьми виготовляють листівки та сувеніри. Часто бувають і відомі люди. Приміром, не так давно у школі проводили особливий «дефлімпійський» урок багаторазові чемпіони дефлімпійських ігор Андрій Панкратов (легка атлетика) та Марія Васильєва (настільний теніс).

Радують вихованці батьків і урочистими концертами. Провели такий до свята весни — 8 Березня. Діти танцювали, виконували пісні жестовою мовою та декламували вірші.

«Ми пишаємося, що у нас є два чудових хореографічні колективи: «Квіти України» під керівництвом хореографа Марини Паніван та ансамбль під керівництвом вчителя ритміки Світлани Левченко», — каже Олена Бельденкова. «І не дивно, що у нашій школі проводили відбірковий тур талант­шоу дітей з особливими потребами «Повіримо у себе». Найкращим навіть вручили спеціальні відзнаки — «золоті» статуетки. Тож за свої таланти учасники отримали заслужені «Оскари». Олена додає, що у їхньому закладі вчиться багато обдарованих вихованців. У цьому переконалися і на щорічному фестивалі талантів «Квітка надії», на якому виступали учні школи.

Для тих діток, які цікавляться наукою і технікою, теж проводять цікаві заняття. Часто виїздять до музеїв та науково­розважального центру «Експериментаніум». Цей центр особливо цікавий для учнів, адже всі експонати інтерактивні. Приміром, можна посидіти за кермом пожежної машини, зарядити «джедайський» меч на електричному «Тесла­шоу» та влаштувати димову завісу під час хімічних експериментів. Безперечно, для фанатів науки і техніки такі відвідини є цікавими й корисними.

 

 

Відтак, хоча школа і зветься інтернатом, немає відчуття закритості чи ізольованості. Навпаки, дітей часто відвідують волонтери, представники релігійних організацій, відомі випуск­ники, обдаровані діти­інваліди. «У гості» їздять і самі учні: беруть участь у різноманітних конкурсах, відвідують наукові та розважальні центри і музеї. Отож, діти мають можливість інтелектуально та творчо рости і розвиватися, знайти для себе захоплення і хобі, які згодом можуть стати професією. І художниця Галина Інгула, випускниця цієї школи, може це довести своєю творчістю та визнанням.

 

К. НЕЧИПОРЕНКО.

 газета Наше Життя

Уроки від художників та чемпіонів

2016-03-23
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-03/1458461141_dsc06952-2.jpg

М’які іграшки подарували своїм мамам до свята весни учениці Київської школи-­інтернату №18. Пошили та прикрасили їх власноруч. Зробили це на майстер­класі відомої нечуючої художниці Галини Інгули, яку запросила педагог Людмила Засєдка.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ