Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Дітям — право на жестову мову

  20/10/2015     1 094      Paul    

На запрошення директора Калуської школи­інтернату для дітей зі зниженим слухом Р.О. Караїм, 22 вересня у світлиці школи відбулася зустріч голови Івано-­Франківської обласної організації УТОГ М.М. Пашник з учнями старших класів.

 

 

Ця зустріч була приурочена до відзначення Міжнародного тижня глухих, який цього року проходив під гаслом «Дітям — право на жестову мову».

В ці дні в школі організовуються різноманітні заходи, на яких висвітлюються проблеми глухих та шляхи їх вирішення. Під час бесіди з головою обл­організації УТОГ порушувалися такі болючі питання: мала чисельність учнів у школах; закриття спецшкіл­інтернатів через те, що батьки не хочуть віддавати до них своїх дітей, а також відсутність дитячих передач жестовою мовою, фільмів і мультфільмів з субтитрами, відсутність у чуючих батьків знань жестової мови тощо.

Учні ознайомилися з короткою історією започаткування Міжнародного дня глухих, дізналися про різні молодіжні заходи, які проводяться у Товаристві глухих: «Ерудит», «Школа молодого лідера УТОГ», «Міс і містер УТОГ», «Ігри патріотів УТОГ» та інші. Після лекції старшокласники задавали Марії Максимівні різні запитання і отримали на них вичерпні відповіді.

Гостя завітала до нас не з порожніми руками: вона передала для бібліотеки книжечки «Посібник для батьків нечуючих дітей», календарики з азбукою жестової мови та примірники газети «Наше життя». Вона висловила побажання, щоб цю унікальну газету передплачувало більше читачів, зокрема, батьки нечуючих учнів та кожен клас у школі.

На кінець зустрічі учні та завуч школи Ірина Ігорівна подякували Марії Максимівні за цікаву лекцію і, зі своєї сторони, відмітили, що в школі велика увага приділяється трудовій підготовці учнів та їхній соціальній адаптації в навколишній світ.

 

З нагоди Дня вчителя, хочемо привітати весь педагогічний колектив школи з професійним святом і побажати великого терпіння і найкращих успіхів у їхній нелегкій та благородній праці.

 

С. ДМИТРИШИН,
голова Калуської ТО УТОГ.

 газета Наше Життя

Дітям — право на жестову мову

2015-10-20
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-10/1445238621_vano-frank.jpg

На запрошення директора Калуської школи­інтернату для дітей зі зниженим слухом Р.О. Караїм, 22 вересня у світлиці школи відбулася зустріч голови Івано­Франківської обласної організації УТОГ М.М. Пашник з учнями старших класів.

 

газета Наше Життя