Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Уроки безпечного життя для одеських школярів

  04/11/2014     1 657      Paul    

Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе — означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше — безпечне. А найважливішою умовою безпеки дитини є прищеплення їй з самого раннього віку необхідних знань про безпечну поведінку. В наш час дуже важливо знати, як правильно поводитись та як захистити себе від нещасних випадків.

 

 

 

Тож з цією метою в Одеській школі-інтернаті № 91 був проведений тиждень безпеки життєдіяльності та цивільної оборони. Діти підготувались до цього тижня та намалювали стінгазети за різною тематикою: «Правила дорожнього руху», «Безпека під час відпочинку», «Пожежна безпека».

У понеділок, 13 жовтня, учні переглянули презентацію, під час якої ознайомились з основними правилами поведінки при користуванні елект­ричними та газовими приладами, основними правилами поведінки на автотранспорті, автошляхах та залізниці, як треба себе поводити під час грози, сильного вітру або шквалу та як поводитись з піротехнічними та малознайомими предметами. Після перегляду презентації діти задавали запитання та разом з учителями все це обговорювали.

Після цього учні ознайомились з основними знаками дорожнього руху, які найчастіше зустрічаються на дорозі та пройшли практичне заняття на тему: «Рух на дорозі». Тут діти на практиці показали свої знання правил дорожнього руху. Хтось був пішоходом, а хтось — водієм. Була створена ситуація, коли світлофор не працює і стояв на дорозі інспектор ДПС, який регулював дорожній рух. Діти з радістю брали участь у цьому цікавому занятті.

А завершилось усе брейн-рингом «Водії та пішоходи». Діти створили дві команди «Водії» та «Пішоходи». Всі інші учні та вчителі були глядачами і вболівальниками. Ведуча цього брейн-рингу, яка його й підготувала, — Ірина Анатоліївна Харченко, вчитель інформатики. Також було обрано 4-х суддів: Олену Матвіївну Сандуцу — вчителя з ОБЖД, Володимира Мандрика — учня 8 класу, Андрія Янішевського — учня 11 класу, та Романа Ковальчука — учня 9 класу. Помічниками були: Оксана Анатоліївна Рязанцева — вчитель математики, та Мар’яна Будегай — учениця 10 класу. У цій грі було 6 завдань, які діти залюбки та швидко виконували.

 

 

 

 

При виконанні першого завдання учням потрібно було обрати правильну відповідь із запропонованих варіантів. Усі запитання були на тему «Безпека життєдіяльності вдома і на вулиці». Під час виконання другого завдання дітям потрібно було зібрати картинку, на якій зображено один з дорожніх знаків та назвати, що він означає. У третьому завданні учні повинні були разгадати кросворд, переглядаючи необхідні картинки на мультимедійній дошці. Завдання четвертого конкурсу було таке: дітям потрібно було уважно переглянути 10 знаків та підібрати до них таблички з назвами цих знаків. П’яте завдання: розгадування загадок з теми «Безпека на дорозі». І, нарешті, останній конкурс — «Чорний ящик», у якому було сховано предмет. За допомогою підказок дітям потрібно було вгадати його. Команда хлопців «Водії» були більш кмітливими, швидко та успішно виконували всі завдання, тому вони й випередили команду дівчат під назвою «Пішоходи».

 

Вівторок, 14 жовтня, був присвячений правилам безпеки при пожежі та правилам поведінки й евакуації під час пожежі. У цей день школу відвідали заступник начальника Київського РВ ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Михайлович Граненко та провідний інспектор Київського РВ ГУ ДСНС України в Одеській області Вадим Васильович Баца. Вони провели бесіду з дітьми на такі теми: «Небезпечні знахідки», «Евакуація при пожежі з будівлі» та «Основні причини пожеж». Після показу короткометражних фільмів учні отримали від гостей відповіді на свої запитання.

Далі дітям були представлені презентації, які ознайомили їх з основ­ними правилами користування електричними та газовими приладами, з правилами поводження та евакуацією зі шкільного приміщення. Вони уважно переглядали презентації та допов­нювали їх.

На завершення цього дня були проведені змагання «Врятуй мене». Цей захід підготувала та провела вчитель інформатики Ірина Анатоліївна Харченко. Допомагали їй у цьому вчитель ОБЖД Олена Матвіївна Сандуца та вчитель математики Оксана Анатоліївна Рязанцева. Діти сформували дві команди — «Вогонь» і «Вода», та обрали капітанів. Усі інші учні та вчителі уважно слідкували за змаганнями та вболівали за свою команду. На цих змаганнях було запропоновано 7 зав­дань, на яких учні показали свою швидкість та кмітливість.

 

 

 

 

 

 

 

Під час першого завдання школярі повинні були правильно одягти протигаз та швидко пробігти до фінішної лінії, а потім добігти до своєї команди та передати естафету іншому гравцю з команди. Це завдання імітувало ситуацію з необхідністю евакуації за допомогою протигаза.

При виконанні другого завдання потрібно було набрати якомога більше води у стакан та перенести її до фінішу і вилити у пляшку так, щоб швидше її заповнити. Наступна гра була схожа з попередньою грою, але замість води учасники переносили пісок у руках до коробки на фініші. Ці два завдання імітували ситуацію, коли необхідно загасити пожежу.

Наступне завдання полягало в тому, що капітан команди повинен був по одному врятувати своїх гравців. Лідерам команд потрібно було багато та швидко бігати, щоб виконати це зав­дання. Наступний конкурс полягав у тому, що двоє з команди повинні були перенести своїх гравців до лінії фінішу. Далі команди отримали завдання за допомогою пов’язок перетягнути всіх своїх гравців на фініш через дим. Ці три конкурсних випробування імітували ситуацію, коли потрібно когось врятувати чи допомогти з евакуацією.

Під час останнього конкурсу дітям потрібно було намалювати малюнок на тему «Безпека під час пожежі». Школярі залюбки виконали це завдання та показали свої знання на малюнках.

Швидко та успішно учасники впоралися зі всіма завданнями, а ті учні, що були вболівальниками, дуже хотіли бути на місці своїх товаришів, адже всі змагання були дуже цікавими.

 

Ще один день, 15 жовтня, був присвячений темі: «Міліція. Надання першої допомоги». Знову до нас завітав у гості фахівець у цій справі — інспектор сектору профілактичної роботи управління ДАІ МВ УМВС України в Одеській області Сергій Іванович Чукан. Він провів бесіду з дітьми на тему: «Правильне поводження на дорозі», розповів про нещасні випадки під час дорожнього руху та показав тематичні презентації. Після обговорення цієї теми він розповів про те, як треба переходити вулицю, коли світлофор не працює, і як треба реагувати на знаки інспектора ДПС на дорозі. Діти уважно слухали та вивчали ці умовні знаки. Потім Сергій Іванович провів практичні заняття з діть­ми та вчителями.

Після цього учням було запропоновано переглянути презентації на такі теми: «Міліція. Злочин та покарання», «Аварія. ДТП», «Переломи та вивихи. Надання першої допомоги». Після закінчення перегляду пройшло обговорення побаченого. Для того, щоб діти знали, як надавати першу допомогу при переломах та вивихах, було проведено практичне заняття, на якому шкільний лікар-терапевт Ольга Нікіфоровна Шалаєва розповіла про основні правила надання першої допомоги, показала, як правильно робити перев’язки та накладати шини, а також як зупинити кровотечу. Учні на практиці вчились правильно та швидко надавати допомогу постраждалій людині.

 

Четвер, 16 жовтня, був оголошений «Днем цивільної оборони». У цей день уроки йшли за планом, але раптово пролунали сигнали тривоги. Вчителі швидко зібрали дітей та почали евакуюватись зі школи. Всі діти та дорослі покинули будівлю за лічені хвилини. Директор нашого інтернату Вік­тор Миколайович Малій зібрав усіх на шкільному майданчику, який розташований за школою, у безпечному місці. Тут він розповів дітям про надзвичайні ситуації у повсякденному житті та дав вказівки, як треба поводитися у таких випадках.

 

 

 

 

До нашої школи також завітали представники Одеської обласної організації товариства Червоного Хреста: голова Київської районної організації товариства Червоного Хреста, інструктор з навчання першої долікарняної допомоги Т.Г. Волошина та волонтер І.С. Яницький, а також провідний інспектор Київського РВ ГУ ДСНС України в Одеській області В.В. Баца. Тетяна Георгіївна розповіла про небезпечні речовини, про те, як треба поводитися при отруєнні та як правильно надавати першу медичну допомогу при зупинці серця. Спочатку вона провела бесіду, потім показала на прикладі, як треба реагувати у даній ситуації та як робити штучне дихання. Дітям було запропоновано повторити побачене та самим провести штучне дихання. Вони уважно слухали всі поради лікарів та запросили гостей приїхати ще, щоб навчити іншим видам надання першої допомоги та провести практичні заняття.

 

 

 

За результатами проведеної нав­чальної евакуації зроблено висновок: є необхідність і надалі проводити відпрацювання своєчасного інформування про надзвичайну ситуацію та порядок і послідовність дій під час евакуації.

Саме так закінчився тиждень безпеки життєдіяльності у нашій школі-інтернаті. Учні, які брали участь у заходах, отримали не тільки теоретичні, а й практичні знання, що для них було дуже корисним і цікавим. 

 

І. ХАРЧЕНКО, вчитель інформатики Одеської школи-інтернату № 91.газета Наше Життя

Уроки безпечного життя для одеських школярів

2014-11-04
Освіта / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-11/1414989044_sam_0056_.jpg

Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе — означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше — безпечне. А найважливішою умовою безпеки дитини є прищеплення їй з самого раннього віку необхідних знань про безпечну поведінку. В наш час дуже важливо знати, як правильно поводитись та як захистити себе від нещасних випадків.

газета Наше Життя