Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Практика — кращий вчитель

  31/03/2014     1 921      Paul    

Нещодавно у першої групи нечуючих студентів-взуттьовиків Київського коледжу легкої промисловості завершилась ще одна практика. Про те, як вона проходила і що їй передувало, читайте в цій статті.

 

Коледж

 

Про Київський коледж (технікум) легкої промисловості знають не лише в Україні, а й за її межами. Адже саме в цьому закладі, починаючи з 1958 року, щорічно випускаються групи висококваліфікованих спеціалістів з порушеннями слуху. Тут навчалися та здобували путівку в життя багато відомих у нашому Товаристві та за його межами людей.

 

 

Протягом тривалого часу коледж давав своїм нечуючим випускникам такі професії, як «технік-технолог швейного виробництва», «механік швейного устаткування». З різних причин підготовка механіків була припинена, а серед нечуючих студентів стали переважати дівчата, які навчались на технологів-швейників. Та ось зовсім недавно, у 2011 році, «гендерний принцип» було відновлено здебільшого завдяки тому, що оголосили для нечуючих хлопців набір до групи взуттьовиків, які почали навчатись у коледжі за професією «Конструктор взуття та шкіргалантерейних виробів».

Взуттьовики

 

Майстер О.І. Момот пояснює тонкощі шиття.

 

У назві цієї групи є цифра «один» — Вс-01. Отже, вони першопрохідники у цій професії серед нечуючих спеціалістів. Для викладачів коледжу викладання цієї спеціальності для молоді з порушеннями слуху — теж уперше, хоча до цього вони багато років викладали у коледжі серед чуючих студентів-взуттьовиків.

 

Розкладка лекал та розкрій матеріалів.

 

Прийшлось засвоювати нові терміни і перекладачам, які супроводжували у навчанні і цю — найпершу, а згодом і другу групу, яку набрали у минулому році.

І потяглись будні напруженого нав­чання, засвоєння азів матеріалознавства, конструювання, технології пошиття виробів зі шкіри, обладнання взуттєвої промисловості та інших спеціальних предметів. Але перш за все хлопцям необхідно було продовжити здобуття повної середньої освіти, тому на першому курсі вони вивчали звичні ще зі школи предмети — математику, фізику, хімію, українську мову та літературу, історію тощо.

 

Практика

 

Більш за все студенти полюбляють саме практику. На попередній практиці вони займалися конструюванням виробів зі шкіри, а цього року спробували самі пошити різні моделі взуття.

 

Ігор Макаренко працює на спеціальному обладнанні.

 

«Навчатися, звичайно ж, цікаво, але ми завжди з нетерпінням чекаємо практичних занять, — розповідає студент групи Вс-01 Ігор Макаренко. — Тут ми навчаємось все робити власними руками: розкроювати шкіру, вирізати деталі, шити заготовки, затягувати їх на колодку та прикріп­лювати підошви. І, в результаті, ми власноруч виготовляємо справжню пару взуття».

Заходячи у майстерню, де проходить практика, відчуваєш особливу атмосферу зацікавленості студентів та зайнятості корисною справою: один — затягує, другий — шиє, третій — склеює… Мимоволі й самому хочеться долучитися до цього процесу і теж щось виготовляти зі шкіри власноруч.

 

Майстри

 

Секретами та тонкощами виготовлення взуття діляться зі студентами майстри — Олександра Іванівна Момот та Дмитро Олександрович Ходнєв, які легко знайшли спільну мову з майбутніми спеціалістами-взуттьовиками та навіть вивчили основні жести, які допомагають їм у спілкуванні.

 

 

Для затяжки заготовки необхідна чоловіча сила!

 

«Це моя перша група слабочуючих студентів, тому спочатку були хвилювання, — говорить майстер навчально-виробничої майстерні Олександ­ра Іванівна. — Але після перших занять, побачивши їхню зацікавленість та бажання здобути знання і професійні навички, я забула про всі свої сумніви! З хлопцями легко працювати, бо, за моїми спостереженнями, вони набагато краще сприймають все, що бачать наочно і можуть взяти до рук».

 

Дефлімпієць Ілля Нікіфоров зі своєю парою взуття на підборах.

 

На диво активними виявились ті студенти, які є спортсменами-дефлімпійцями. У групі з 18 чоловік — переважна більшість займається спортом. Незважаючи на свою зайнятість через участь у тренуваннях та змаганнях, вони теж акуратно та якісно пошили чудові пари взуття. Ось це — справжній приклад для наслідування!

 

Залік

Аедін Асанов захищає свою роботу під час заліку.

 

Чотири тижні практики проминули швидко. І по її завершенні всі студенти представили власноруч пошиті пари взуття майстрам для оцінювання та отримання заліку. Хлопці справилися з поставленою задачею успішно, захистивши свої роботи на гарні оцінки.

«Чекаємо з нетерпінням наступної практики!» — одноголосно стверджують вони.

 

М. АНДРІЄНКО.

Фото автора.

 газета Наше Життя

Практика — кращий вчитель

2014-03-31
Освіта / Освіта глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-03/1396011693_img_1545_.jpg

Нещодавно у першої групи нечуючих студентів-взуттьовиків Київського коледжу легкої промисловості завершилась ще одна практика. Про те, як вона проходила і що їй передувало, читайте в цій статті.

Про Київський коледж (технікум) легкої промисловості знають не лише в Україні, а й за її межами. Адже саме в цьому закладі, починаючи з 1958 року, щорічно випускаються групи висококваліфікованих спеціалістів з порушеннями слуху.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ