Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Разом ми зможемо домогтися багато

  04/03/2014     1 448      Paul    

У далекому 1966 році у Горлівці Донецької області розпочало работу професійно-технічне училище № 37, метою створення якого стала підготовка кваліфікованих робітників для виробничого об’єднання «Стирол» та інших хімічних підприємств області.

 

Минав час. Змінювалися світогляд і ставлення до життя, у зв’язку з чим і училище зазнало змін і реорганізацій. На сьогоднішній день Горлівське вище професійне училище — одне з найбільших училищ України.

 

 

Протягом останніх 15 років контингент учнів складає понад 1000 осіб, навчанням та вихованням яких займаються 90 інженерно-педагогічних працівників. Більшість педагогів — це викладачі вищої категорії, з великим стажем роботи у сфері професійної освіти та багатим життєвим досвідом.

Училище не розгубило своїх традицій, готує фахівців для підприємств різних галузей промисловості. Розуміючи, що сьогодні потрібні високо­кваліфіковані спеціалісти з широким спектром знань і можливостей, тут здійснюють підготовку робітників за 13 професіями: оператор хімвиробництва, слюсар-ремонтник, токар, столяр, оператор комп’ютерного набору, лаборант, електромонтер, слюсар КВПіА, електрогазозварник, коваль, маляр-штукатур, водій категорії В та С.

 

 

 

 

Усвідомлюючи, що виробництво не стоїть на місці, а інтенсивно розвивається, вдосконалюються технології і матеріали, адміністрація училища шукає нові шляхи розвитку і поліпшення якості освіти. У 2013 році підписаний договір з компанією «Хенкель Буатехнік» і відкрито в училищі центр підготовки фахівців, які працюють за новітніми технологіями «Хенкель» з використанням новітніх матеріалів «Ceresit». У зв’язку з цим училище проліцензувало і розпочало підготовку кваліфікованих фахівців за професіями: опоряджувальник будівельний, монтажник систем утеплення будівель, монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Випускники мають можливість продовжити навчання в нашому училищі за програмою підготовки молодших спеціалістів зі спеціальностей: обслуговування та ремонт обладнання наф­тогазопереробної промисловості, виробництво неорганічних речовин, зварювальне виробництво і монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва. В свою чергу, випускники, які отримали диплом молодшого спеціаліста, мають можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах України, з якими училище підтримує тісні ділові стосунки. Так, наші випускники зараховуються на третій курс Дніпропетровського хіміко-технологічного університету, Донбаської машинобудівної академії (м. Краматорськ) і Харківської інженерно-педагогічної академії, без зовнішнього незалежного тестування, за результатами внутрішнього тестування знань за спеціальністю, яка вивчається.

Окрім освоєння робітничих професій, наші учні активно займаються спортом. В училищі є добре обладнаний тренажерний зал, де учні мають можливість фізично розвиватися. На базі ВПУ створено спортивний клуб. З дітьми займаються тренери, які мають великий досвід у сфері розвит­ку спорту. Як результат цієї роботи — здоров’я хлопців і їхні значні досягнення у спорті. У червні 2013 року наші 4 учні у складі збірної команди України брали участь у чемпіонаті світу з пауерліфтингу і завоювали 4 золотих, 2 срібних і 10 бронзових медалей. Серед учнів є також чемпіон Європи та 19 чемпіонів України з цього виду спорту.

 

 

 

 

 

 

 

Команди училища — переможці спартакіади Донецької області з футболу, волейболу, шахів. Неподалік від нас тренується футбольна команда хлопців з вадами слуху, гравці якої стали чемпіонами світу з футболу. З її керівництвом ми маємо тісні ділові стосунки, що дає можливість тренуватися в цій команді і нашим юним футболістам.

За ініціативи педагогів і самих учнів в училищі реалізується безліч важливих проектів, що мають соціальне значення не тільки для училища, а й для міста і області в цілому. Одним з таких проектів стало навчання в училищі дітей з вадами слуху, які зараз навчаються на 3 курсі за професією «маляр-штукатур». Оцінку нашої діяльності в цьому напрямку можуть дати самі хлопці. Так, Денис Козар розповідає: «За неповних три роки навчання в училищі, окрім основної професії, я освоїв професію плиточника, зварника, монтажника гіпсокартонних систем, монтажника утеп­лення фасадів будинків. Пройшов навчання в автошколі училища і отримав права на керування автомобілем категорії «В». До того ж, у деяких містах області працівники автошкіл і державної автомобільної інспекції скептично ставляться до людей з вадами слуху, а часто і взагалі перешкоджають одержанню прав. Тут же я не відчував себе в чомусь обмеженим, і нарівні з іншими хлопцями пройшов навчання і складання іспитів. Проживаючи у гуртожитку училища, я знайшов нових знайомих і друзів. Разом з іншими хлопцями беру активну участь у громадському, спортивному та культурному житті училища. З гордістю можу сказати, що наша група стала переможцем Всеукраїнського фестивалю студентської молоді «Сяйво надії», який проходив у Києві. Мені шкода, що підходить до кінця навчання в училищі. Я з теплотою в душі буду згадувати роки, проведені тут». Такої ж думки й інші хлопці.

Слова Дениса — це найвища оцінка нашої діяльності, яку ми хотіли б почути.

На завершення хотілося б запросити до співпраці організації, які зай­маються питаннями профорієнтації дітей з фізичними вадами, їхніх батьків і самих хлопців та дівчат. Разом ми зможемо домогтися багато. Докладніше про училище можна дізнатися на сайті www.gvpu.com.ua та за телефоном: (0624) 55-26-43.

 

Р. БРАКОВЕНКО, заступник директора Горлівського ВПУ.газета Наше Життя

Разом ми зможемо домогтися багато

2014-03-04
Освіта / Освіта глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-03/1393939135_img_3909_.jpg

У далекому 1966 році у Горлівці Донецької області розпочало работу професійно-технічне училище № 37, метою створення якого стала підготовка кваліфікованих робітників для виробничого об’єднання «Стирол» та інших хімічних підприємств області.

Минав час. Змінювалися світогляд і ставлення до життя, у зв’язку з чим і училище зазнало змін і реорганізацій. На сьогоднішній день Горлівське вище професійне училище — одне з найбільших училищ України.

газета Наше Життя