Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Глухі абітурієнти та ЗНО

  12/01/2018     2 811      Admin    

Як показує практика, особи з порушеннями слуху можуть успішно навчатися на рівні зі здоровими сту­дентами. Єдиною перепоною стає ЗНО, яке викликає психологічний дискомфорт та невпевненість у своїх силах, що є перешкодою для його успішного проходження. З часу введення ЗНО кількість абітурієнтів з числа осіб з порушеннями слуху постійно зменшується, а значить — з кожним роком збільшується кіль­кість осіб з порушеннями слуху, які не можуть реалізувати свій потенціал в отриманні вищої освіти та, від­повідно, омріяної професії.


Наслідком двох років наполегливого доведення Українським товариством глухих необхідності таких змін до порядку проведення ЗНО став спільний Наказ Міністерства освіти і науки та Міністерства охоро­ни здоров’я України № 1027/900 від 29.08.16 р. «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають пев­ні захворювання та/або патологічні стани, інвалід­ність», який набув чинності з 24 січня 2017 р.

За цим наказом від участі у зовнішньому незалежно­му оцінюванні можуть бути звільнені, зокрема, нечуючі особи з таким діагнозом: «Двобічна глухота з вести­булярними розладами». При цьому, за бажанням, абі­турієнт із зазначеним діагнозом може проходити ЗНО.

Більш детально ознайомитись з наказом № 1027/900 від 29.08.16 р. ви можете за цим посиланням:
https://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE29837.html

У разі, якщо абітурієнт не має вказаного вище чи ін­шого діагнозу за наведеним у наказі списком і повинен складати ЗНО, звертаємо вашу увагу, що реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб буде відбуватися за паспортами, які потрібно отри­мати завчасно.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомляє, що цього року реєстрація на участь у проб­ному зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року розпочалася 9 січня й триватиме до 31 січня включно.

Пробне ЗНО триватиме два дні. 24 березня абітурієн­ти, які зареєструються на пробне ЗНО, складатимуть іспит з української мови й літератури. 31 березня вони мати­муть змогу пройти тестування з одного з десяти предме­тів: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

Нагадуємо, що абітурієнт повинен внести свої дані в систему Українського центру оцінювання якості осві­ти. Зареєструватися на пробне ЗНО можна на офіцій­ному сайті Українського центру оцінювання якості осві­ти http://testportal.gov.ua/tag/zno-2018/. Це можна зробити самостійно через інтернет. При оформленні реєстраційної карти абітурієнтові потрібно вказати та­кі дані:

  1. П.І.Б.
  2. Дата народження.
  3. Тип документа, що засвідчує особу.
  4. Номер телефону.
  5. Адреса електронної пошти.
  6. Категорія випускника.
  7. Інформація про навчальний заклад.
  8. Місце проведення ЗНО.
  9. Адреса для отримання кореспонденції.

Послуга пробного ЗНО є платною. Її вартість від­різняється залежно від юрисдикції регіональних центрів оцінювання якості освіти (РЦОЯО).

Також цього року абітурієнти матимуть змогу скласти пробне ЗНО не тільки державною мовою, але й мовами нацменшин. Так пробні тести з біології, географії, істо­рії України, математики, фізики, хімії перекладуть крим­ськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

За переконанням УЦОЯО, пробне зовнішнє оцінюван­ня допоможе учасникам познайомитися з процедурою проходження справжнього ЗНО, оцінити власний сту­пінь готовності до тестування, навчитися розраховувати свій час і виробити необхідну стресостійкість.

Нагадаємо, що реєстрація охочих взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року.

Підготувала М. АНДРІЄНКОгазета Наше Життя

Глухі абітурієнти та ЗНО

2018-01-12
Освіта глухих / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-01/1515749040_630_360_1475397288-9597.jpg

Як показує практика, особи з порушеннями слуху можуть успішно навчатися на рівні зі здоровими студентами. Єдиною перепоною стає ЗНО, яке викликає психологічний дискомфорт та невпевненість у своїх силах, що є перешкодою для його успішного проходження. З часу введення ЗНО кількість абітурієнтів з числа осіб з порушеннями слуху постійно зменшується, а значить — з кожним роком збільшується кількість осіб з порушеннями слуху, які не можуть реалізувати свій потенціал в отриманні вищої освіти та, відповідно, омріяної професії.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ