Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Вінницький феномен «Ерудиту—2017» (+видео)

  22/05/2017     1 381      Paul    

 

Уважний читач здивується, прочитавши інформацію про підсумки фіналу XI Всеукраїнського конкурсу «Ерудит», що відбувся 19 квітня у Києві, в Культурному центрі УТОГ, у якому взяли участь 23 учні випуск­них класів спеціальних загальноосвітніх шкіл  для дітей з порушеннями слуху.

 

Ще б пак! Адже серед фіналістів, відзначених журі конкурсу, нараховується чотири вихованці Вінницької спецшколи-інтернату. І феномен цей розпочався ще задовго до підсумкових змагань у Києві, коли до оргкомітету конкурсу звернулася адміністрація цієї школи з проханням дозволити взяти участь у фіналі всім чотирьом учням, які показали на шкільному етапі практично однакові результати. Після вагань і обговорень оргкомітет вирішив зробити такий виняток, дозволивши двом вінницьким учням взяти участь у змаганнях поза конкурсом.

І ситуація, яка склалася за підсумками, які вони показали у Києві, підтвердила, що юні вінничани дійсно найсильніші.

 

Утім, тільки цим приємним феноменом  конкурс не обмежився! Бачили б ви, з якою радістю і гордістю вітала своїх вихованців — Артема і Христину — педагог Київської спецшколи-інтернату № 9 для дітей зі зниженим слухом. Не менше радості було й у педагогів, які супроводжували учнів з Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1 і Болградської спецшколи-інтернату, вихованці яких були також відзначені журі конкурсу.

Між тим розпочинався цей захід, організований вже в 11 раз Центральним правлінням Українського товариства глухих спільно з Міністерством освіти і науки України, так само, як і попередні конкурси. Хіба що незвично холодна для квітня погода примусила всіх навіть у приміщенні кутатися у верхній одяг.

 

 

Перше передвістя феноменальних результатів далося взнаки після першого етапу конкурсу, коли діти написали тестування з різних шкільних предметів: української мови та літератури, історії, математики, географії, фізики, хімії, біології. Перевіривши тестові завдання, журі виявило, що найкращі результати — у Юлії Форманчук з Вінниці.

Але ще залишалося виконати другу частину конкурсних завдань. Цього разу, на відміну від попередніх років, рішенням орг­комітету замість переказу було вирішено дати дітям твір. Його тему працівники Міносвіти тримали у секреті до самого початку другого, творчого етапу конкурсу. Отже, учасникам було запропоновано написати роздуми про своє майбутнє.

Відверто скажемо: більшість творів було дуже приємно читати. Поряд з юнацькими мріями про свою подальшу життєву дорогу тут були глибокі роздуми про майбутнє країни й упевненість у тому, що нам вдасться подолати всі труднощі, повернути мир і злагоду на нашу багатостраждальну землю. Любов до рідного краю проявлялася не лише у милуванні його красою та древністю, а й готовністю працювати на благо сьогоднішньої України на найрізноманітніших посадах. Серед професій та посад, про які згадували учасники конкурсу, були не лише програмісти, зубні техніки, масажисти, педагоги, а й президенти та депутати (тут діти підкреслювали, що якби їх обрали на ці високі посади, вони б дбали перш за все про людей і, звичайно, про нечуючих). Ще двоє з конкурсантів у своїх роздумах прагматично поставили собі за мету виїхати за кордон у пошуках кращої долі й більших заробітків, щоб допомогти батькам подолати життєві труднощі. Більшість дівчаток, та й хлопці також, не уявляють своє майбутнє без коханого подружжя, теплого сімейного кола, гарних діточок…

 

Найбільшу кількість балів за творчу роботу отримав учень Болградської спецшколи-інтернату Вадим Майдан, який успішно займається не лише навчанням, а й спортом, про що він також розповів у своєму творі на патріотичну тематику.

Отже, конкурс завершено, і під час урочис­тої церемонії нагородження, якій передували чудові виступи артистів театру «Райдуга» з національним колоритом, переможці конкурсу «Ерудит» отримали дип­ломи переможців та гарні призи від УТОГ, а всі учасники — не лише дипломи, а й цінні подарунки від Міністерства освіти і науки України.

 

 

Серед глухих дітей переможцями стали:

 

I місце — Віталій ГОРОДНЮК (Він­ницька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат);

II місце — Юлія НАВРОЦЬКА (Він­ницька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат);

III місце — Іван ЗЕЛЕНЧУК (Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1).

Серед дітей зі зниженим слухом призові місця зайняли:

I місце — Артем КАРАГОДІН (Київська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 9 для дітей зі зниженим слухом);

II місце — Віктор ВІННИЦЬКИЙ (Він­ницька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат);

III місце — Христина МАТКОВСЬКА (Київська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 9 для дітей зі зниженим слухом).

 

Крім того, отримали спеціальні нагороди:

 

— за найкращу творчу роботу — Вадим МАЙДАН (Болградська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, Одеська область);

— за найкраще виконання тестових зав­дань — Юлія ФОРМАНЧУК (Вінницька загальноосвітня школа-інтернат).

 

Фото П. МОРГУНОВА

 Інф. «НЖ».газета Наше Життя

Вінницький феномен «Ерудиту—2017» (+видео)

2017-05-22
Освіта глухих / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-05/1495186114_dsc_6547.jpg

Уважний читач здивується, прочитавши інформацію про підсумки фіналу XI Всеукраїнського конкурсу «Ерудит», що відбувся 19 квітня у Києві, в Культурному центрі УТОГ, у якому взяли участь 23 учні випуск­них класів спеціальних загальноосвітніх шкіл  для дітей з порушеннями слуху.

газета Наше Життя