Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Київському коледжу легкої промисловості — 85 років

  12/10/2015     3 551      Paul    

Цієї осені відзначає своє ювілейне 85-­річчя Державний вищий навчальний заклад «Київський коледж легкої промисловості». До 2007 року цей знаний в Україні і за її межами навчальний заклад називався технікумом, і для багатьох з нечуючих ця назва відгукується приємними спогадами в пам’яті, щемінням у глибині душі та усмішкою на вустах.

 

 

З 1958 року тут здійснюється щорічний набір нечуючих студентів. У складі спеціальних груп здобували освіту багато відомих у нашому Товаристві особистостей, створювались сімейні пари, зароджувалась міцна дружба на довгі роки… Коледж багатьом дав щасливий квиток у майбутнє, і тому, дійсно, без прикрас, його можна назвати другою домівкою для нечуючих (і не лише для нечуючих). Загальна кількість юнаків і дівчат з порушеннями слуху, які отримали дипломи КТЛП (ККЛП), за приблизними підрахунками, становить близько 1200 осіб, а загальну кількість чуючих випускників за всі роки існування навчального закладу навіть важко порахувати.

У зв’язку із знаменною датою, яку відзначає коледж легкої промисловості, нинішній номер нашої газети практично повністю присвячений цій визначній події.

 

На місці будівництва корпусів КТЛП.

 

 

Сторінки історії коледжу легкої промисловості

 

 • ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» — один з найстаріших навчальних закладів України, заснований у 1930 році на базі школи взуттьовиків.
 • До 1935 року він мав назву «взуттєво­механічний» і готував фахівців на двох відділеннях: технологічному й механічному.
 • В 1935 році в технікумі кількість відділень збільшилася до трьох: взуттєво­технологічне, шкіряно­технологічне, механічне. Змінилася й назва технікуму — він став називатися шкіряно­взуттєвим, а з 1944 року — Київським взуттєвим технікумом.
 • У 1952 році розпочато підготовку студентів за спеціальністю «Швейне виробництво».
 • У 1955 році введено в експлуатацію новий навчальний корпус за адресою: вул. І. Кудрі, 29, а заклад перейменовано в Київський технікум легкої промисловості.
 • Першим в Україні технікум розпочав діяльність по соціальній та трудовій реабілітації інвалідів: тут з 1958 року здійснюється підготовка спеціалістів для Українського товариства глухих.
 • 1958 рік – розпочато підготовку за спеціальностями «Устаткування підприємств» та «Моделювання взуття та художнє оформлення шкіри».
 • 1963 рік – розпочато підготовку за спеціальністю «Моделювання і конструювання одягу» та «Устаткування швейних фабрик».
 • У 1966 році КТЛП першим серед технікумів відкрив навчання за спеціальністю «Планування на підприємствах легкої промисловості».
 • 1969 рік — розпочато підготовку за спеціальностями «Бухгалтерський облік» і «Шкіргалантерейне виробництво», відкрито заочне відділення.
 • 1971–1994 роки — здійснюється підготовка спеціалістів для Монголії, Куби, Лаосу, Афганістану, Болівії, Йорданії.
 • У 1996 році розпочалася підготовка фахівців за спеціальністю «Дизайн одягу».
 • У 2007 році технікум перейменовано в Київський коледж легкої промисловості.
 • 2013 року розпочато підготовку студентів за новими спеціалізаціями: «Комп’ютерний дизайн», «Експертиза виробів із шкіри», «Обслуговування швейного виробництва».
 • 2013 рік — ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» є базовим розробником трьох галузевих стандартів освіти нового покоління — розроблено третю складову Галузевих стандартів вищої освіти України «Засоби діагностики якості вищої освіти» з спеціальностей: 5.05160202 «Виготовлення виробів із шкіри»; 5.05160201 «Швейне виробництво».
 • 2014 року отримано ліцензію по підготовці громадян України до вступу у ВНЗ і затверджено дві складові Галузевого стандарту вищої освіти України за спеціальністю 5.03060101 «Організація виробництва».

 

Колишній директор КТЛП, Герой Радянського Союзу В. Г. Зайцев.

 

Група викладачів КТЛП. 80-ті роки.

 

Колишній директор КТЛП І.О. Приходченко.

 

Колишній директор КТЛП М.Д. Шеверун.

 

 

За 85 років свого існування коледж пройшов шлях від школи взуттьовиків до провідного галузевого навчального закладу І—ІІ рівня акредитації, що готує зараз висококваліфікованих фахівців за такими спеціальностями:

 

— виготовлення виробів із шкіри;

— організація виробництва;

— швейне виробництво;

— бухгалтерський облік;

— дизайн одягу;

— дизайн взуття;

— комп’ютерний дизайн;

— конструювання швейних виробів;

— обслуговування швейного виробництва;

— експертиза виробів із шкіри.

 

Новорічне свято на сцені актового залу КТЛП.

 

У студентській їдальні. 80-ті роки.

 

У президії урочистих зборів колективу технікуму.

 

Серед старшого покоління викладачів технікуму було багато ветеранів війни.

 

 

Вони дарують молоді найцінніше — знання

 

У коледжі працює команда висококваліфікованих педагогічних працівників з величезним досвідом роботи та з сучасним креативним підходом до викладання, серед яких: кандидати наук, викладачі­методисти, викладачі вищої категорії, висококваліфіковані майстри виробничого навчання тощо. Більше 200 чоловік щодня працюють над тим, щоб забезпечити не тільки високий рівень освіти, а й створити максимально комфортні умови для навчання, виховання, проживання та відпочинку студентів.

 

У дні святкування ювілею хочемо добрим словом згадати ветеранів педагогічного колективу цього навчального закладу. Серед них:

 

 

Володимир Іванович БІЛОКОНЬ — керівник фізичного виховання — 27 років викладає в групах нечуючих.

Ольга Анатоліївна ФІЛОНЕНКО — завідуюча навчально­виробничими майстернями — 30 років працює з групами нечуючих.

Любов Михайлівна ШОПОНЯК — методист, викладач технології взуттєвого виробництва — 4 роки викладає в групах нечуючих.

Ніна Іванівна НИКОНЕНКО — викладач хімії — 48 років викладає в групах нечуючих.

Тетяна Миколаївна ІВАШКЕВИЧ — викладач історії — 21 рік викладає в групах нечуючих.

Галина Григорівна ФЕДОРЯКА — викладач технології швейного виробництва — 40 років викладає в групах глухих.

Катерина Олексіївна КОНОВАЛ — викладач технології швейного виробництва — 40 років викладає в групах глухих.

Наталія Василівна ІВАНЮШЕВА — перекладач жестової мови у спеціальних групах для нечуючих, стаж роботи в КТЛП — 10,5 років.

Наталія Андріївна ДМИТРУК — перекладач жестової мови у спецгрупах, стаж роботи в КТЛП — 18 років.

Віра Олександрівна ЗАМША — перекладач жестової мови в групах нечуючих, стаж роботи в КТЛП — 7 років.

 

Кожен з викладачів і перекладачів, хто працював і зараз працює у коледжі з нечуючими, віддавав частинку себе, своїх знань, своєї душі студентам. Дякуємо їм щиро за терпіння та розуміння! Низький їм усім уклін!

 

Підготувала М. АНДРІЄНКО.газета Наше Життя

Київському коледжу легкої промисловості — 85 років

2015-10-12
Освіта / Освіта глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-10/medium/1444310655_na-pervuyu.jpg

Цієї осені відзначає своє ювілейне 85-­річчя Державний вищий навчальний заклад «Київський коледж легкої промисловості». До 2007 року цей знаний в Україні і за її межами навчальний заклад називався технікумом, і для багатьох з нечуючих ця назва відгукується приємними спогадами в пам’яті, щемінням у глибині душі та усмішкою на вустах.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ