Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Коледж легкої промисловості приймав гостю з Польщі

  16/04/2015     3 027      Paul    

27 березня відбувся візит до ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» гості з Польщі Єви Твардовської, провідного спеціаліста регіонального відділення Польського товариства глухих у місті Лодзь.

 

 

Знайомство з досвідом підготовки нечуючих студентів у Київському колед­жі легкої промисловості відбулося за ініціативи та підтримки Цент­рального правління Українського товариства глухих. Адже саме Київський коледж (технікум) легкої промисловості у 1958 році першим розпочав групову підготовку спеціалістів з числа молоді з порушеннями слуху. За ці роки заклад набув величезного досвіду у навчанні студентів з особливими потребами, яким завжди із задоволенням ділиться, а також намагається впровадити передові сучасні технології. На Міжнародній виставці ВНЗ України та зарубіжжя «Освіта та кар’єра — 2014», коледж нагороджено золотою медаллю в номінації «Компетентний підхід в освітній діяльності вищої школи» за напрямом «Організація діяльності навчального закладу I—II р. а. в умовах впровадження інклюзивної освіти». 

 

 

 

 

У програмі відвідування коледжу польською гостею була запланована зустріч з директором навчального за­к­ладу Ганною Щуцькою, яка розповіла про його історію, проблеми сьогодення та плани на майбутнє. Була запропонована екскурсія по коледжу, яка розпочалася зі спортивної зали, де тренувалася збірна команда глухих з волейболу. Спортивні досягнення наших нечуючих спортсменів давно вже відомі не тільки за межами навчального закладу, але й за межами України. Волейбольні команди дівчат та хлопців входять до складу збірної  України. Зараз студенти готуються до чемпіонату Європи. А у 2013 році, на Дефлімпійських іграх у Болгарії, студенти коледжу вибороли 7 золотих та 3 бронзові медалі.

З цікавістю Єва Твардовська ознайомилася з дослідно-виробничим цент­ром, де студенти на практиці втілюють у життя набуті теоретичні знання. У взуттєвому цеху нечуючі студенти, які навчаються за спеціальністю «Виготовлення виробів зі шкіри» продемонстрували самостійно спроектоване і виготовлене взуття. Під час бесіди студенти ставили багато запитань стосовно нав­чання, працевлаштування нечуючих студентів у Польщі. Гостю також запросили на відкрите заняття з рукоділля, яке проводилося у швейному цеху для нечуючих дівчат, які опановують спеціальність «Швейне виробництво». Студентки підготували для гості пам’ятні подарунки, вишиті власноруч.

 

 

 

 

Після спілкування із студентами відбувся круглий стіл за участі гості, адміністрації та перекладачів-дактилологів коледжу, на якому обговорювались різні актуальні питання, що стосуються особливостей роботи з нечуючими студентами. Насамперед: проблеми перекладання жестовою мовою, роботи тандему «перекладач — викладач», умови для обміну досвідом між студентами. Польська та українська сторони обмінялися досвідом з методики викладання комп’ютерних дисциплін.

До речі, Єва Твардовська 16 років працює в Польському товаристві глухих і займається пошуком ідей та реалізацією проектів щодо реабілітації та соціалізації нечуючої молоді. Саме зараз пані Єва приїхала, щоб обговорити з УТОГ нові проекти співробітництва. Вона розповіла про польські програми підтримки демократичних змін у країнах Східної та Центральної Європи. Зокрема, йшлося про Програму «RITA», яка є ініціативою Польсько-Американського Фонду Свободи, реалізованою за підтримки Фонду «Освіта для демократії». В рамках Програми має місце популяризація ідеї міжнародного співробітництва, діалогу культур.

 

 

 

 

Зустріч мала не тільки ознайомлювальний характер, вона була надзвичайно корисною і пізнавальною та мала практичний результат. Досягнуто певних домовленостей, зокрема, йшлося про можливість відвідування майстер-класів для перекладачів-дактилологів у Польщі, проведення спільних семінарів, також щодо участі коледжу в міжнародній програмі. Сторони виявили наміри щодо подальшої спільної діяльності та висловили впевненість у тому, що українсько-польські зустрічі матимуть конкретне продовження і взаємовигідні результати. 

 

 

За інформацією Київського коледжу легкої промисловості.

 газета Наше Життя

Коледж легкої промисловості приймав гостю з Польщі

2015-04-16
Освіта / Освіта глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-04/1429167389_dsc_0737_.jpg

27 березня відбувся візит до ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості» гості з Польщі Єви Твардовської, провідного спеціаліста регіонального відділення Польського товариства глухих у місті Лодзь.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ