Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Київський коледж легкої промисловості відзначив День глухих

  15/10/2014     3 181      Paul    

Як відомо, щороку в останню неділю вересня відзначається Міжнародний день глухих. Нині цей день припав на 28 вересня. До речі, рішення про відзначення цієї дати затверджене Всесвітньою федерацією глухих у 1958 році. І ось який цікавий збіг: саме у тому ж 1958 році тодішній Київський технікум легкої промисловості відкрив свої двері перед нечуючими студентами і створив умови для отримання вищої освіти людям з вадами слуху в Україні.

 

 

За 56 років, які минули з того часу, коледж підготував більше тисячі нечуючих спеціалістів і став чудовим стартовим майданчиком у долі багатьох своїх випускників, які нині живуть повноцінним життям, обіймають високі посади, адаптовані в соціальному середовищі.

А традиції успішного навчання нечуючих у Київському коледжі легкої промисловості продовжуються! У поточному 2014—2015 нав­чальному році у цьому закладі навчається 124 особи з порушеннями слуху.

Тут ніхто і ніколи не поділяв студентів на чуючих і нечуючих, усі вони живуть єдиною родиною: разом навчаються, разом працюють, разом радіють успіхам і сумують над невдачами. Тому Міжнародний день глухих тут є особ­ливим для всіх.

У коледжі довго роздумували, як відзначити День глухих, щоб наповнити його змістовною пізнавальною інформацією, розповісти про наших відомих випускників і про визначні здобутки сучасних студентів. Також дуже хотілось показати перші творчі кроки на шляху до майстерності майбутніх спеціалістів з порушеннями слуху. Поміркували і вирішили провести конференцію та виставку творчих робіт. І не помилились!

Конференція викликала велику зацікавленість з боку студентів, викладачів та гостей коледжу, актова зала не змогла вмістити всіх бажаючих, студенти тіснилися в проходах та в кінці зали.

 

 

Захід розпочався виконанням Гімну України у супроводі жестової мови.

Була надана коротка історична довідка про походження Міжнародного дня глухих і міжнародної жестової мови (жестуно).

 

Виступає Г. В. Щуцька.

 

А далі доповідачі поставили аудиторії дуже цікаві запитання:

— Чи може людина з порушеннями слуху стати відомою особистістю?

— Чи знаєте ви таких людей?

— Чи зможете ви, маючи порушення слуху, стати відомою людиною?

І з’ясувалось, що багато видатних людей, які зробили значний внесок в історію, становлення науки, техніки, освіти, медицини, культури, мали ті чи інші порушення слуху: Віктор Гюго, Жан-Жак Руссо, Людвіг ван Бетховен, Александер Грем Белл, К. Е. Ціолковський, Хелен Адамс Келлер, Марлі Метлін, Клаудія Гордон, Амнон Дамті та багато інших.

А слабочуючі студенти знайшли відповідь і на останнє запитання: вони вже успішні та відомі, і не тільки в коледжі і в Україні, але й у світі.

У ККЛП зараз навчаються переможниці конкурсів краси серед нечуючих дівчат:

Ольга Корчаківська — «Нечуюча красуня Києва», «Міс Артистизм» Всеукраїнського конкурсу «Міс УТОГ—2014»;

Христина Коновалова — переможниця Всеукраїнського конкурсу «Міс УТОГ — 2014». Христина представляла Україну на Міжнародному конкурсі нечуючих красунь у Чехії цього року;

Наталія Білан — Віце-міс Всеукраїнського конкурсу «Міс УТОГ—2014».

 

Переможниці конкурсів краси.

 

Студентами коледжу є видатні спортсмени, переможці ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор в Болгарії: Володимир Зеленський, Ілля Нікіфоров, Ігор Загородній, Марія Свинобій, Олексій Кошкаров, Антон Кошкаров, Микола Цапкаленко, Валерій Радченко.

Особливо приємним сюрпризом для присутніх на заході стало вручення високих урядових нагород переможцям ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор. Нагороди вручали голова Київського центру «Інваспорт» В.К. Даукшас та президент СФГУ Л.Ф. Касіцький. Нечуючі спортсмени-дефлімпійці отримали ордени «За мужність» І, ІІ і ІІІ ступенів.

 

Л.Ф. Касіцький вручає нагороду І. Нікіфорову.

 

До всіх присутніх на конференції студентів, викладачів та гостей зі словами вітання звернулась директор коледжу Ганна Володимирівна Щуцька. Вона підкреслила, що жоден навчальний заклад за декілька років не зможе створити те, що напрацьовується роками: «Наші досягнення — це спільна праця викладачів, перекладачів жестової мови, вихователів гуртожитку і, безумовно, всіх тих, хто нас підтримує: Українського товариства глухих, Спортивної федерації глухих, які завжди з нами поруч, які розуміють проблеми і специфіку виховання дітей з порушеннями слуху.

Традиційно у цей день ми вітаємо і вшановуємо студентів і викладачів, які плідно працюють і будуть ще багато працювати, щоб наша спільна справа жила і розвивалась разом із перспективами не тільки нашого навчального закладу, не тільки Києва, а й усієї України».

У виступі голови Київського відділення «Інваспорту» В.К. Даукшаса зазначено, що вручені державні нагороди мають за собою велику працю, звитягу і подвиг: «У цих медалях і орденах є частка праці й колективу коледжу, я дякую вам за це і бажаю натхненної праці і перемог!».

У привітанні президента Спортивної федерації глухих України Л.Ф. Касіцького зазначено: «Дійсно, без вас ми не змогли б досягти таких результатів. Це не останні досягнення, будуть інші студенти і нові перемоги!».

 

Привітання Президента Спортивної федерації глухих України
Касицького Леоніда Федоровича.

 

Особливо зворушливими були слова вітання, з якими перед студентами виступили перший заступник голови ЦП УТОГ І.І. Чепчина та голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький, які підкреслили багаторічну плідну співпрацю коледжу і УТОГ у навчанні нечуючих студентів. І.І. Чепчина згадала імена багатьох спеціалістів Товариства глухих, яким дала путівку у життя ця «альма-матер» і побажала молодому поколінню продовжити ці славні традиції.

 

 

Після виступу гостей свято продовжили ведучі, які розповіли загальні правила етикету при спілкуванні з людьми, які мають порушення слуху. Особливу зацікавленість у студентів викликала інформація про причини втрати слуху.

 

 

Виставка творчих робіт.

 

Учасники конференції дійшли висновку, що глухота — це не вирок, люди з порушеннями слуху також талановиті, працьовиті, і в світі вистачить місця для прояву талантів кожного. Але для цього потрібно знати і розвивати свої здіб­ності, мати мету й іти вперед крок за кроком, багато часу витрачати на улюблену справу, брати участь у конкурсах, змаганнях, проектах, наполегливо працювати, бути активним у навчанні й громадському житті.

Надзвичайне захоплення у гостей викликала виставка творчих робіт студентів.

Конференцію підготували та провели перекладач жестової мови І.І. Сколотова і викладач-методист комп’ютерних дисциплін І.П. Ткаченко, а виставку творчих робіт підготували голова циклової комісії майстрів виробничого навчання С.А. Онищенко і майстер виробничого навчання Н.М. Фадєєва.

 

Інформація Київського коледжу легкої промисловості.газета Наше Життя

Київський коледж легкої промисловості відзначив День глухих

2014-10-15
Освіта / Освіта глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-10/1413258848_3_.jpg

Як відомо, щороку в останню неділю вересня відзначається Міжнародний день глухих. Нині цей день припав на 28 вересня. До речі, рішення про відзначення цієї дати затверджене Всесвітньою федерацією глухих у 1958 році. І ось який цікавий збіг: саме у тому ж 1958 році тодішній Київський технікум легкої промисловості відкрив свої двері перед нечуючими студентами і створив умови для отримання вищої освіти людям з вадами слуху в Україні.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ