Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Дрібнички, що допоможуть зігрітись

У приміщеннях далеко не завжди тепло, особливо за­раз, коли люди економлять на всьому. Звісно, без теплого одягу та обігріву оселі взимку не обійтися, але й про «дріб­нички» не варто забувати.

 

 

Перший помічник при холоді — гарячий напій. Це може бути і чай, і цілющий настій (ромашка, м’ята, кориця, кардамон, обліпиха, липа). Особливо добре зігріє чай з імбиром або пекучим червоним перцем (додають зовсім трохи). Це ще й профілактика застуд­них захворювань. Перець, як і імбир, посилює кровообіг, що і підвищує температуру тіла. Не забувайте й про мед та лимон.

Якщо ви тривалий час перебува­єте на вулиці, візьміть із собою термос або термочашку з чаєм.

Алкогольні напої, до речі, дають лише ілюзію тепла. І через це оманливе відчуття дуже легко і захворіти й навіть відморозити кінцівки. Хоча нині популяризу­ють такі слабоалкогольні засоби, як глінтвейни та гроги. Дія їх ґрунтується на тому, що вони містять спеції, які розширюють судини та зігрівають.

Давній ефективний метод — енергійно потерти долоні. Мож­на покласти між ними олівець. Це прискорить кровообіг, а крім того, на долонях розміщено ба­гато біологічно активних точок, які мобілізують сили організму. Та й загалом рух зігріває. Можна трохи пострибати на місці.

Особливу увагу треба приді­ляти диханню. Дихайте рівно, повільно і не дуже глибоко. Адже велику кількість тепла людина втрачає через легені.

Якщо ви замерзли, то... поїжте. Причому найкращим вибором стане білкова калорійна або гостра їжа (в міру, звісно). Не картаючи себе за зайві кі­лограми, можна з’їсти і щось солоденьке, бо жир та цукор — хороші джерела енергії. Дієти краще відкласти на весну. Особливо корисно добряче по­їсти перед виходом на вулицю.

Правильний одяг — запору­ка комфорту. Він має бути не лише теплий. Має значення і колір. Перевагу треба відда­вати кольорам, які називають теп­лими — червоному, жовто­му, оранжевому.

Руки, ноги, поперек та горло захищайте особливо ретельно.

Ну і, звісно, не ігноруйте голо­вні убори.

Входячи до приміщення з морозу, одразу знімайте верх­ній одяг, особливо якщо треба буде знову вийти на вулицю, бо швидко спітнієте. Те са­ме стосується взуття. Часто ноги мерзнуть через те, що пітніють. На вулиці якомога частіше ворушіть пальцями ніг. Якщо треба стояти на холоді тривалий час, підкладіть щось під взуття, тоді від землі мен­ше віятиме холодом. Тому, до речі, бажано вибирати взуття на товстій підошві.

Вдома справжніми друзями в холод стануть теплі пле­ди та ковдри.

У продажу є так звані пледи­халати, в яких завдяки спеці­альним прорізам можна вільно рухатися.

Нині жінки дедалі мен­ше носять теп­лі хустки та шалі, а даремно. Не забудьте також і про теплі шкарпетки. Наплести їх на всю родину можна влітку.

Незаслужено забуті сьогодні і «бабусині» килимки з мотузок. Вони гріють ноги, перешко­джаючи потраплянню холоду з підлоги. Такі килимки можна сплести зі старих речей. Для цього їх треба розрізати на сму­ги однакової товщини і плести, як із ниток. Гачок для плетення потрібен товстий. Якщо «по­гратися з кольорами й факту­рами матеріалу, можуть вийти справжні шедеври.

 

Підготувала Н. МАЛИШКО.

 газета Наше Життя

Дрібнички, що допоможуть зігрітись

2015-12-04
Наш відпочинок / Корисні поради https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-12/1449225014_kotenok-pled.jpg

У приміщеннях далеко не завжди тепло, особливо за­раз, коли люди економлять на всьому. Звісно, без теплого одягу та обігріву оселі взимку не обійтися, але й про «дріб­нички» не варто забувати.

 

газета Наше Життя