Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

А може послухаємо бабусю?

Напередодні Міжнародного жіночого дня ми хочемо замовити кілька слів на захист цінного життєвого досвіду наших бабусь.

Адже, коли у родині з’являється малюк, часто виникають суперечки і навіть конф­ліктні ситуації між молодими батьками і бабусями. Молодь, начитавшись порад у книжках та в інтернеті, діє «по-сучасному», а старше покоління керується своїм життєвим досвідом і мудрістю поколінь, що передалася їм від їхніх мам і бабусь.

 

 

Одразу зауважимо, що деякі поради, які дають молодим мамам бабусі їхніх дітей, є дуже слушними, і до них варто прислухатися.

 

 

Дайте йому поїсти зі своєї тарілки

 

У добрі старі часи матері не витрачали час на приготування якоїсь спеціальної їжі для старших малюків — вони просто давали їм те, що їла вся родина. А це, по суті, не що інше, як модний зараз прикорм, суть якого полягає в тому, щоб дозволяти дитині спробувати будь-яку їжу з вашої тарілки (у межах розумного, звичайно!), яка його зацікавила. Це ще раз підтверджує істину: все нове — добре забуте старе.

 

 

А чим вам звичайне мило не подобається?

 

Раніше спеціальні антибактеріальні засоби можна було зустріти виключно в лікарнях, а сьогодні без серветок або гелю для рук, які винищують мікроби, неможливо уявити вихід з дитиною на прогулянку. Похитався на гойдалках? Протираємо долоньки. Погладив собачку? Протираємо з подвоєною силою. Підняв камінчик? Знову виймаємо серветку… Так за час прогулянки всю упаковку серветок використовуємо.

Але все повинно бути в міру… Призводить така посилена боротьба з мік­робами тільки до появи нових мікроорганізмів, стійких до всіх існуючих антибактеріальних препаратів. Як вважають фахівці, набагато ефективніше і безпечніше просто вимити руки звичайним милом.

 

 

А ми раніше милися тільки раз на тиждень

 

Коли бабусі були дівчатками, вважалося цілком нормальним і достатнім купати дитину один раз на тиждень. Зараз жодна поважаюча себе мати не відправить малюка в ліжко, не загнавши його попередньо в ванну і не намиливши гарненько з ніг до голови.

Однак фахівці прийшли до висновку, що щоденне ретельне миття сприяє видаленню з поверхні шкіри її природних виділень, що забезпечують змащення, зволоження і захист від мікробів. В результаті в наші дні таким поширеним захворюванням у дітей став атопічний дерматит та інші шкіряні ураження.

Перед сном цілком достатньо умити обличчя, підмити геніталії і вимити ступні ніг дитини, вважають експерти, а «банний день» можна влаштовувати раз на тиждень. Яке полегшення, чи не так?

 

 

Що за нісенітниця: не треба солі?

 

Сучасні рекомендації по дитячому харчуванню категорично вимагають не солити дитячу їжу. Але, як вважає педіатр і автор книги «Навіть якщо ваша дитина з’їсть цю книгу, з ним нічого не станеться» Лара Зібнерс, така заборона дає батькам хибні установки. Дитині обов’язково потрібна сіль, нехай в меншому обсязі, ніж дорослому. Дефіцит солі в організмі може призвести до судом і навіть може загрожувати життю. До моменту, коли вводиться прикорм, нирки малюка вже досить розвинулися, щоб нормально регулювати сольовий баланс в організмі. Тому якщо ви трохи посолите їжу малюка, нічого жахливого не станеться, вважає Зібнерс.

 

 

Звари йому курячий суп!

 

Що стосується старого доброго бабусиного курячого супу, то, на думку Зіб­нерс, нічого, крім користі, він дитині не принесе. Особливо якщо курочка ця — домашня й годована натуральними кормами.

Одним з важливих факторів, що підтверджують користь курячого бульйону, є великий вміст в ньому заліза в легко засвоюваній формі. Входять до його складу також магній, селен, кальцій, мідь. Курячий бульйон сприяє максимальному розрідженню крові при високому рівні гемоглобіну. Його відновні властивості відомі всім, хто хоч раз хворів. Особливо велику користь курячий бульйон приносить при простудних або вірусних захворюваннях.

 

 

Швидко візьміть бідного крихітку на ручки!

 

Багато сучасних «виховних гуру» радять ні в якому разі не заколисувати немовлят на руках, дати їм наплакатися досхочу і заснути в сльозах у своїх ліжечках. Це, нібито, навчить їх засинати самим і давати виспатися батькам. Бабусі, як правило, не в змозі спокійно спостерігати за такими драконівськими методами дресирування немовлят (та й, треба визнати, не лише бабусі).

А результати дослідження, проведеного американськими вченими, підтвердили право бабусь на обурення. Як виявилося, навіть коли малюки вже навчилися засинати самі, рівень гормону стресу кортизолу в їх крові все ще залишається дуже високим, що призводить до серйозних наслідків для здоров’я, у першу чергу, для нервової системи та психіки.

Фахівці вважають, що немовлята просто вчаться пригнічувати свої емоції, тому що їх крик про допомогу не приводить до відповідної реакції з боку батьків. У підсумку, у жертв екстремального тренінгу з засипання в більш старшому віці зростає ризик розвитку психічних розладів.

 

Т. ЩЕГЛОВА.

 газета Наше Життя

А може послухаємо бабусю?

2015-03-13
Наш відпочинок / Корисні поради https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-03/1426082265_babushka-i-malysh_.jpg

Напередодні Міжнародного жіночого дня ми хочемо замовити кілька слів на захист цінного життєвого досвіду наших бабусь.

Адже, коли у родині з’являється малюк, часто виникають суперечки і навіть конф­ліктні ситуації між молодими батьками і бабусями. Молодь, начитавшись порад у книжках та в інтернеті, діє «по-сучасному», а старше покоління керується своїм життєвим досвідом і мудрістю поколінь, що передалася їм від їхніх мам і бабусь.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ