Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Подорож до Шацьких озер

Шацькі озера — це те місце, куди ми, працівники Житомирського УВП УТОГ, мрі­яли поїхати вже давно. Чому саме вони за­слуговують на особливу увагу? Тому що справді дивує чистота і мальовничість цієї групи з понад 30 озер, яку заслужено на­зивають блакитними очима Волині. Це міс­це, де варто побувати хоча б раз у житті!

Розташовані Шацькі озера у північно-за­хідній частині Шацького району Волин­ської області, у межиріччі Прип’яті й Захід­ного Бугу, поблизу смт Шацьк, серед лісо­вих масивів, де побудовано багато санато­ріїв і таборів відпочинку.

Найпопулярнішими для відпочинку є озера Світязь і Пісочне.

Світязь — одне з найбільших і най­глибших озер України. Тут є цілющі грязі. Навколо озера — лісові простори.

А озеро Пісочне взагалі розташоване в лі­сі. Воно також найпопулярніше серед відпо­чивальників, оскільки вода в озері дуже чи­ста та прозора, дно проглядається до гли­бини 10 метрів. Воно є мілководним вздовж берегової лінії, що робить його привабли­вим для відпочинку з дітьми, за яких не по­трібно надто сильно перейматися (місцями на озері Світязь, щоб дійти «по шию», дове­деться пройти водою понад 300 метрів).

Тож і не дивно, що більшість цікавих фактів про Шацькі озера безпосередньо пов’язано з кришталево чистими водами озер. Вода тут не цвіте і не має неприємного болотно­го запаху. Адже поблизу немає промисло­вих підприємств, великих міст. У складі води Шацьких озер міститься срібло, гліцерин і йод, тому після купання рани швидко загою­ються, а шкіра стає еластичною і м’якою.

Ліси тут багаті, мальовничі та екологіч­но чисті. Для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер у 1983 році створено Шацький національний при­родний парк. Охорона не дозволяє мити машини у водоймі, випасати тут худобу, розводити багаття в прибережних лісах.

Клімат на Шацьких озерах м’який і легко переноситься як дорослими різного віку, так і дітьми.

Для того, щоб потрапити на омріяний від­починок на Шацьких озерах, ми виїхали пізно ввечері у п’ятницю з Житомира, а о 5 го­дині ранку прибули в м. Шацьк, де нас по­селили до гуртожитку Шацького коледжу лісового господарства. Після сніданку виру­шили автобусом на озеро Пісочне, а на дру­гий день побували на озері Світязь. Що сто­сується продуктів — ми все брали з собою з дому, але можна також харчуватися в місце­вих закладах: тут є піцерія, кафе, ресторани.

Відпочинок на Шацьких озерах вдався на славу і всі отримали велике задоволен­ня від чудово проведених днів.

Адміністрація Житомирського учбо­во-виробничого підприємства УТОГ при­клала максимум зусиль, щоб наше пере­бування на Шацьких озерах запам’яталось на довгі роки, а може й на все життя.

Висловлюємо щиру подяку директору Житомирського УВП УТОГ О.П. Єфимови­чу та профкому за організацію двох неза­бутніх подорожей до Шацьких озер.
Н. КАБАЧЕВСЬКА,
заступник директора з НВР і соціальних питань
та кадрів Житомирського УВП УТОГгазета Наше Життя

Подорож до Шацьких озер

2018-09-17
Наш відпочинок / На дозвіллі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-09/medium/1536933087_img-20180820-wa0017.jpg

Шацькі озера — це те місце, куди ми, працівники Житомирського УВП УТОГ, мрі­яли поїхати вже давно. Чому саме вони за­слуговують на особливу увагу? Тому що справді дивує чистота і мальовничість цієї групи з понад 30 озер, яку заслужено на­зивають блакитними очима Волині. Це міс­це, де варто побувати хоча б раз у житті!

газета Наше Життя