Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Варенички мої файні, варенички у сметані

8 серпня 2018 року в Хмельницькому будинку культури УТОГ відбувся кон­курс «Варенички мої файні, варенички у сметані».

Кожна країна світу може похизуватися оригінальними стравами, які складають її національну кухню. Серед розмаїття тра­диційних українських смаколиків особливе місце займають вареники. Це одна з най­поширеніших страв в Україні, що завжди була окрасою недільного або святкового столу. Українці вважали, що вареники ма­ють магічне значення. Їх обов’язково го­тували у день, коли в господарстві селя­нина телилася корова або ягнилася вівця. Це повинно було забезпечити тварині міц­не здоров’я та плодючість. Дівчата воро­жать на варениках на Андрія, вареники як обов’язкову страву жінки несуть породіллі після пологів. Під час жнив прадавні укра­їнці їли вареники як ритуальну страву. Ва­реники готують на так званий Старий Но­вий рік. Для цієї страви не існує визначе­них розмірів та вмісту начинки. Оздоблю­ють їх сюрпризом, підкладаючи у начинку різні предмети, як-то ґудзик, квасолину тощо.Цікаво, що 2006 року в Черкасах встано­вили двометровий пам’ятник варенику.

Добре знайомі з історією вареників та шанують традиційні наїдки наші хмель­ницькі ветерани УТОГ, тому й була обрана така тема для конкурсу.

В цьому кулінарному змаганні бра­ли участь: М. Кулик, Т. Рибак, Н. Рибак, К. Слободенюк, Т. Трохімчук, О. Гаєвська, О. Кошелева. Вони приклали всіх зусиль, щоб показати, що вони гарні господині. У приготуванні вареників кожна застосову­вала свої секрети.

Вареники подавалися до столу в поли­ваних горщиках, макітрах, гарних таріл­ках. Як начинка для вареників викорис ­товувалися вишні, яблука, сир, картопля, капуста. Готову страву присмачували сметаною, смаженою цибулею, шкварка­ми.

Кращими дегустаторами на конкурсі бу­ли чоловіки, які й допомогли журі визначи­ти переможців.
Л. БІЛИК, 
директор Хмельницького БК УТОГгазета Наше Життя

Варенички мої файні, варенички у сметані

2018-09-12
Наш відпочинок / На дозвіллі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-09/medium/1536523314_koncert_do_8-bereznya_002.jpg

8 серпня 2018 року в Хмельницькому будинку культури УТОГ відбувся кон­курс «Варенички мої файні, варенички у сметані».

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ