Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

У Львові демонструють експозицію Групи «особливих» художників — з порушеннями слуху


Виставку відкрили 1 червня у Музеї етнографії та художнього промислу (МЕХП) Інституту народознавства Національної академії наук України (м. Львів, проспект Свободи, 15). У показі — твори п’ятьох віт­чизняних митців та художника з Польщі.


Учасники акції — Юрій Тямушкін, Олег Думинець, Ярина Менько, Валерій Кидисюк, Едуард Трофимов та Марек Ласецький, і це, наголошую, професійні, зі спеціальною художньою освітою живописці, які представили у МЕХП полотна, створені упродовж останніх років.

Керівник цього проекту — Юрій Тямушкін (Юрій Іванович, до речі, розміняв уже дев’ятий десяток років!), котрий на відкритті експозиції, зокрема, зазначив, що такими заходами художники прагнуть не тільки привернути увагу суспільства до проблем людей з порушеннями слуху, а й довести, що вони нічим не відрізняються від інших. Допомагала Юрію Тямушкіну донести цю тезу до присутніх перекладач жестової мови.

Варто додати, що показ відбувається до 20-ліття об’єднання митців з порушеннями слуху. Його керівник, член Національної спілки художників Юрій Тямушкін, не чує з дитинства. Попри це, спромігся закінчити Одеське художнє училище ім. Грекова, згодом — Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва (тепер — Львівська національна Академія мистецтв).

Завжди мріяв допомагати людям, бо вважав, що гуртом легше долати проблеми. Тому й створив 1990-го художню секцію «Сміх», до участі в якій залучав дітей зі спеціальних навчальних закладів для глухих Львівської області.

А через кілька років спромігся відкрити за допомогою однодумців першу виставку «особливих» художників. Було це у Львові 1998 року.

Загальний виставковий доробок Групи глухих художників за два десятки років — 26 експозицій в Україні (у Львові, Одесі, Тернополі, Житомирі, Луцьку, Івано-Франківську та Києві). У деяких містах, зокрема — в Одесі і Львові, виставки відбувалися по кілька разів, і завжди — з аншлагами!

Але все ж головні цілі проекту Тямушкіна — самореалізація і популяризація фаху художника серед людей з порушеннями слуху, відповідно — повноцінне інтегрування їх у соціум. Й участь у мистецькому житті не тільки до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

«Заслуговує на повагу вже сам факт діяльності упродовж двох десятиліть Групи нечуючих художників під незмінним керівництвом Юрія Тямушкіна, — вважає мистецт­вознавець, проректор Львівської академії мистецтв, професор Роман Яців. — Цей майстер — великий ентузіаст творчості, віртуоз техніки живописання на класичних засадах реалізму та імпресіонізму. Цього року він представив цілу низку проникливих за ліричним наповненням творів, в яких реалізується його багатий досвід «вчування» у середовище природи, в загальній стратегії занурень у власну екзистенцію. Варто звернути увагу на «відшліфованість» самої мови авторського малярства, координації світла і кольору з фактором емоції, щирого переживання відтворюваної миті. Крім Юрія Тямушкіна, можна зустрітися з внутрішніми «світами» інших учасників виставки, які тяжіють як до подібних, так і до відмінних систем мистецького світогляду. Деякі з авторів якби «конструюють» простір художнього образу, загострюючи форму та згущуючи барви, вносячи у живописну фабулу тональний контраст. Це, зокрема, притаманно гостю виставки, художникові з Польщі. Ще інші мистці виявляють свою духовну й емоційну ідентичність засобами тонких віб­рацій у світлоколірній палітрі, пов’язуючи настрої в природі та в предметному світі з глибинними нуртами своєї чуттєвості».

Ознайомитися з творчістю Групи «особ­ливих» художників, відповідно — відчути щире переживання ними відтворюваної миті та оцінити композиційні тонкощі та тональні контрасти полотен встигнуть всі охочі — експозиція у Музеї етнографії буде чинна щонайменше місяць, до початку липня.
Т. КОЗИРЄВА, м. Львівгазета Наше Життя

У Львові демонструють експозицію Групи «особливих» художників — з порушеннями слуху

2018-06-21
Наш відпочинок / На дозвіллі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-06/1529344654_u-lvov-1.jpg


Виставку відкрили 1 червня у Музеї етнографії та художнього промислу (МЕХП) Інституту народознавства Національної академії наук України (м. Львів, проспект Свободи, 15). У показі — твори п’ятьох віт­чизняних митців та художника з Польщі.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ