Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Бандура — це круто!

 

25 травня в Українському домі відбувся концерт гурту «Шпилясті кобзарі» — «Bandura Style Show».

Вперше в Україні музиканти зіграли на великій сцені разом з виконавцями жестової пісні. В концерті прозвучали народні пісні та авторські твори, світові та ретро хіти, рок, джаз та навіть дабстеп на бандурі.

Ідея концерту виникла у результаті спів­праці у рамках проекту сучасної бандури «Bandura Style» та соціального проекту «Почути», який передбачає проведення інклюзивних культурних ініціатив та мистецьких заходів.

«Досвід, який ми отримуємо зараз, справді унікальний. За кордоном супровід жестовою мовою є у більш ніж 400 сучасних виконавців — від «Red Hot Chilli Peppers» до «Adele». Але для вітчизняних виконавців це вперше, — говорить співорганізатор проекту «Почути» Олександра Смірнова. — Пісні виконувалися одночасно українською та жестовою мовами. Ми працювали над тим, щоб зробити цей концерт доступним як тим, хто чує, так і нечуючим чи слабочуючим людям».

 

 

 

Пісні з репертуару «Шпилястих кобзарів» жестовою мовою виконували актори театру міміки та жесту «Райдуга» Ігор Малік та Григорій Гук.

Частину пісень жестами виконали самі бандуристи. Для цього вони кілька місяців працювали з перекладачем жестової мови Наталією Кравцовою, яка не просто навчала жестам, а й допомагала відчути всю красу та довершеність рідної мови нечуючих людей.

«Для нас це дуже незвичний досвід. Адже жестова мова майже як іноземна, і щоб добре підготуватись до виступу, ми щотижня зустрічалися на репетиціях, — говорить керівник гурту «Шпилясті кобзарі» Ярослав Джусь. — У той же час, завдяки Ігорю та Гриші, ми познайомилися зі світом нечуючих. Як і більшість людей, що не мають проблем зі слухом, ми майже не знали про складнощі, які виникають у глухих. Цим концертом ми хочемо показати, що музика є ширшою за прийняті для неї рамки. І кожен український виконавець може зробити свою творчість відкритою для всіх».

«Мне очень понравилось на этом концерте! — делится впечатлениями Анжела Тютерева.— Я почувствовала себя полноценным человеком! Даже забыла про свой недостаток слуха. Это первый концерт слышащих исполнителей, на котором мне было очень комфортно. Спасибо организаторам из социального проекта «Почути», которые делают это для нас. Им и группе бандуристов — низкий поклон. Огромный труд вложила в это дело Наташа Кравцова, выложившись от А до Я. И конечно же, огромная благодарность нашим ребятам — Грише и Игорю, которые постарались сделать этот вечер, этот концерт и это шоу незабываемым!».

Звичайно ж, ми не могли не поспілкуватися з безпосередніми учасниками цього шоу, зокрема з Григорієм Гуком.

 

— Гришо, розкажи, як ти потрапив на цей проект?

— Після одного з якихось моїх виступів Анжела Тютєрєва познайомила мене з Олександрою Смірновою, співорганізатором проекту «Почути». Згодом мені та Ігорю запропонували виступити на одній сцені з «Шпилястими кобзарями», що виконували свої твори та співали на сцені живим звуком. Звичайно ж, я одразу погодився!

 

— Як проходила підготовка до концерту? Чи складно було на репетиціях?

— Коли ми вперше зустрілися зі «Шпилястими кобзарями», мене здивувало, як їх багато! Та після знайомства ми всі одразу знайшли спільну мову і у мене не було відчуття, начебто я не в своїй тарілці. Нас тепло прийняли і ми всі разом гарно попрацювали. На першій репетиції всі разом обговорили репертуар, хто за ким та що виконуватиме тощо. І розпочалось!

Не буду приховувати: на першій репетиції було трохи складно, адже ми звикли виконувати пісні жестовою мовою під фонограму, а тут — живий звук, бандури! Та все ж таки ми старалися, репетирували й репетирували. Й зубрили всі пісні — а часу до концерту в нас було не так багато!

Ще одним незвичним для нас моментом було те, що нам з Ігорем дали мікронавушники у вуха, в яких звучав голос співака без музики. А як впіймати темп та ритм? І цьому ми вчилися під час репетицій… Бувало й таке, що репетиції тривали з шостої вечора й аж до о пів на першу ночі. Так, ми були стомлені, але це була приємна втома, що надихала.

 

 

— Які враження та емоції після концерту?

— Одразу скажу — емоцій та вражень — дуже багато! Для мене це перший масштабний концерт з шістьма номерами, ще й з живим звуком. Багатьом присутнім у залі дуже сподобався наш виступ — і це безмежно радує. Здивували всіх й «Шпилясті кобзарі», які також вивчили пісні жестовою мовою за допомогою Наталії Кравцової та співали на сцені нашою рідною жестовою мовою. За такий короткий час, що хлопці вчили жести, вони все ж таки зуміли гарно передати зміст пісень та всі емоції, всі почуття своїм виразом обличчя.

 

Ми щиро вдячні Олександрі Смірновій за те, що нам дали можливість взяти участь у цьому чудовому проекті. Велика подяка Наталії Кравцовій за те, що вона весь час була з нами, підтримувала, підказувала, як краще передати той чи інший жест, різні емоції… Робота була дружною, плідною — а результат просто приголомшливий. Особис­то в мене — море вражень!

 

М. АНДРІЄНКОгазета Наше Життя

Бандура — це круто!

2017-06-14
Наш відпочинок / На дозвіллі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/medium/1497266987_photo_2017-06-06_17-09-34.jpg

25 травня в Українському домі відбувся концерт гурту «Шпилясті кобзарі» — «Bandura Style Show».

 

газета Наше Життя