Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З метою духовного зростання та інтеграції глухих

20—22 травня відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайські зустрічі», заснований зусиллями Воскресенської єпархії та Київської недільної школи для людей з порушеннями слуху «Чути серцем». На фестиваль приїхало більше 80 нечуючих людей з 10 міст України та ближнього зарубіжжя — Молдови.

 

Організатори заходу зі смаком оформили святкову сцену, підготували цікаву програму, щедрий стіл та забезпечили гарний настрій усіх присутніх. Деякі общини нечуючих приїхали сім’ями, отже протягом трьох днів затишна «Дубровка» повнилася не лише усміхненими обличчями дорослих людей, але й дзвінким дитячим сміхом.

Перед відкриттям фестивалю єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій (Шпаков) відслужив молебень на початок доброї справи. Захід розпочався з промови владики Олексія, який сердечно привітав гостей та відзначив важливість місіонерської діяльності духівників общин нечуючих, сурдоперекладачів, волонтерів та інших небайдужих людей, які сприяють духовному зростанню та інтеграції глухих людей.

Благословенням фестивалю стало звернення до нечуючої пастви предстоятеля УПЦ блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, яке урочисто зачитав зі сцени почесний гість заходу — голова адміністративного апарату Київської Митрополії УПЦ архімандрит Віктор (Коцаба). Владика Онуфрій з великою любов’ю і розумінням ставиться до нечуючих людей України. У своєму зверненні він підкреслив, що люди зі «світу тиші» більш чуттєво сприймають Божественні істини, які проповідує Свята Церк­ва. Предстоятель УПЦ впевнений, що Господь подає глухим людям особливі дари для сприйняття Його вчення.

Вітальне слово продовжила співзасновниця фестивалю, куратор недільної школи «Чути серцем», викладач Київської духовної академії Анна Блощинська, яка підкреслила, що завдяки партнерству з КДА організаторам вдалося залучити до участі у фестивалі провідних богословів: старшого помічника ректора з навчально­методичної роботи професора архімандрита Сильвестра (Стойчева), професора В.М. Чернишова, голову адмінапарату Київської Митрополії УПЦ архімандрита Віктора (Коцабу). Спеціально для духовних бесід з нечуючими вони підготували змістовні доповіді на такі цікаві для глухих людей теми, як: користь і негативний вплив соціальних мереж та інтернету; необхідність вивчення Біблії та догматичного богослов’я; про місію у суспільстві віруючих християн та невіруючих громадян нашої Батьківщини.

На урочистому відкритті були присутні представники мерії м. Первомайськ. Заступник міського голови О.А. Колісниченко висловила організаторам фестивалю слова підтримки від імені керівництва міста.

Справжньою прикрасою сцени став чудовий виступ колективу чарівних дів­чат — вихованок НШ «Чути серцем». Увечері всіх гостей чекало величезне дружнє багаття з чудовим краєвидом.

Протягом фестивалю глухі ближче познайомилися один з одним, зробили презентації своїх общин, перейняли корисний досвід. Живий інтерес громади викликав відеопосібник «Основи жестової мови для священнослужителів» авторства співзасновниці фестивалю та куратора НШ для людей з порушеннями слуху «Чути серцем» А.А. Блощинської: примірників ледь вистачило на всіх бажаючих.

Далі за планом були проведені командні змагання зі православними скаутами Первомайська.

Наступного дня відбувся творчий концерт, який гості підготували власними силами. Зі сцени лунали сучасні пісні у жестовому виконанні, теат­ральні постановки на євангельську тематику тощо.

Кульмінацією православного фестивалю стала Божественна Літургія жестовою мовою, яку звершив Високопреосвященіший Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Владиці співслужили єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, духовенство єпархії та всечесні отці, які приїхали на духовні бесіди з Києва. Духівники общин нечуючих перекладали Літургію для глухих, періодично змінюючи один одного. Наприкінці триденного заходу всі гості отримали дип­ломи за участь у місіонерському духовно­просвітницькому фестивалі.

 

О. ПОЛЯКОВА.

 газета Наше Життя

З метою духовного зростання та інтеграції глухих

2016-06-12
Наш відпочинок / На дозвіллі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-06/medium/1465381680_image-27-05-16-14-29.jpg

20—22 травня відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайські зустрічі», заснований зусиллями Воскресенської єпархії та Київської недільної школи для людей з порушеннями слуху «Чути серцем». На фестиваль приїхало більше 80 нечуючих людей з 10 міст України та ближнього зарубіжжя — Молдови.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ