Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Апетит приходить під час їжі! Нотатки організатора-початківця

Ще студенткою я багато чула про красу та унікальність Національного дендрологічного парку «Софіївка», який розташований у м. Умані, але з різних причин не вдавалось його відвідати. З плином часу бажання побачити його на власні очі не згасало, і саме тому вирішила організувати поїздку до парку «Софіївка» для членів УТОГ: і сама побачу тамтешню красу, й іншим її покажу…

 

 

Поїздка була запланована на 26 вересня. Переді мною постало два важливих питання: де роздобути транспорт і де взяти перекладача жестової мови для перекладу екскурсії? Всі ці проблеми були успішно вирішені, й омріяна поїздка стала можливою завдяки співпраці з директором Культурного центру УТОГ — В.М. Гончаренком, який надав комфортабельний мікроавтобус, та завдяки домовленості з головою Уманської ТО УТОГ В.В. Духницьким та з перекладачем жестової мови цієї організації — В.В. Левченко. Завчасно домовились і з екскурсійним бюро дендропарку «Софіївка» про виділення екскурсовода. До речі, мінімальна ціна оплати для екскурсійної групи — 210 грн.

Тож, вересневим ранком, з хорошим настроєм, 17 членів Бориспільської міжрайонної територіальної організації УТОГ зібрались для поїздки до Умані.

Дендропарк «Софіївка» вразив нас чудовими краєвидами, незвичайними фонтанами та водограями, а ще — дбайливим ставленням до спадщини минулого. Просто не вірилось, що парку більше 100 років! Він був створений Станіславом Потоцьким (а вірніше — його кріпаками) як подарунок коханій дружині — красуні­гречанці Софії Віт-­Потоцькій.

 

 

 

 

Все, що ми побачили того дня, описати неможливо — потрібно поїхати і побачити своїми очима. Сама екскурсія з екскурсоводом та перекладачем жестової мови — Вірою Василівною, була дуже насиченою, оскільки територія парку чимала, скульптур та архітектурних споруд там багато. Ми всі організовано ходили від однієї місцевої «родзинки» до іншої та старались не пропустити жодного слова чи жесту. Багато цікавого ми дізнались завдяки екскурсоводу, яка розповідала надзвичайно захоплюючі романтичні чи трагічні історії та легенди про те чи інше місце парку. Наприклад, там є чарівне джерело, вода якого, за легендою, надає обличчю особливої вроди. Ще у парку є маленька печера, яку потрібно обійти та прикласти руку до таблички, щоб твоє бажання збулось. Отже, екскурсія всім дуже сподобалась і викликала неабиякий інтерес!

Під враженням від побаченого і почутого всі вирішили дізнатися ще більше. Можливо тому, коли ми повертались до Умані, учасники поїздки обступили перекладача Віру Василівну і почали просити її показати нам могилу цадика Нахмана, до якої на Новий рік приїжджають євреї, що сповідують течію хасидизму. В.В. Левченко пояснила, що до цієї могили пускають лише євреїв, і що нічим особливим це поховання не вирізняється.

Недаремно кажуть, що апетит приходить під час їжі! Всім так сподобалась поїздка до Софіївки, що, після повернення додому, почали пропонувати організувати екскурсію в с. Буки (Київська обл.), до Музею корупції у Межигір’ї , до Львова тощо. Але ж не все одразу! Тому було домовлено, що в жовтні буде організована екскурсія в Буки Сквирського району, а решту планів перенесемо на наступний рік.

Під час організації екскурсії в Буки, де розташований храмовий комплекс з ландшафт­ним парком, неоціниму допомогу знову надав директор КЦ УТОГ В.М. Гончаренко — він допоміг з мікроавтобусом. З перекладом на жестову мову нам допомогла досвідчений фахівець — Антоніна Петрівна Курашова. Також ми зателефонували до людини, яка відповідала за проведення екскурсій в ландшафтному парку с. Буки для резервування екскурсовода. Ціна питання: 20 грн. з людини — повноцінна екскурсія, 10 грн. — огляд за скороченою програмою.

Під час екскурсії в с. Буки (на верхніх фото) ми були приємно вражені архітектурними ансамблями, а саме: нестандартним п’ятибанним храмом з елементами бароко і постмодерну, дзвіницею Святого Даніїла, ажурним місточком, цікавими краєвидами ландшафтного парку, який розташований біля річки Роставиця. Там є Казкова алея, де стоять величезні казкові і фантастичні персонажі. Особливість цих великих монументів у тому, що вони не з дерева, а з бетону, але всім здається, неначе вони дерев’яні. Водограї та фонтани, на жаль, ми не побачили — для цього треба приїжджати влітку.

 

 

До речі, наших екскурсантів зацікавили не лише оригінальні архітектурні ансамблі, а й особа ініціатора їх створення — мецената Івана Миколайовича Суслова. За допомогою перекладача ЖМ нечуючі звернулися до екскурсовода з безліччю питань про цю людину і дізнались, що меценат за професію юрист, разом із сім’єю проживає на території парку, що він опікує 21 дитину (дитячий притулок розташований неподалік від території парку). Ще всі зацікавились тим, що абревіатура його прізвища, імені, та по батькові складає слово «СІМ» і тому саме ці цифри були розміщені всюди. Дійшло до того, що нечуючі стали самос­тійно шукати скрізь число сім, знаходячи його у найнесподіваніших місцях.

У ландшафтному парку є маленький приватний зоопарк, у якому живуть чотири ведмеді, лев, косулі — всі вони були доб­ре доглянуті, а їхня шерсть так блищала, що руки тягнулись їх погладити, хоча, звичайно ж, це робити категорично забороняється. Нам розповіли, що догляд за звірами вимагає чималих коштів: тільки лев через день з’їдає 20 кг м’яса.

Якщо вже мова зайшла про їжу, то зауважу, що для відвіду­вачів на території парку працює польова кухня з демократичними цінами, де кухарі пропонують смачні страви: куліш, рибну юшку, плов.

Отже, знову розпалився апетит не лише до наїдків, а й до цікавих вражень. Оскільки територія парку в с. Буки була не такою великою, як гадалось, і в нас залишалося ще трохи вільного часу, ми всім колективом прийняли рішення заїхати по дорозі додому ще й у дендропарк «Олександрія», який розташований в м. Біла Церква.

 

 

Нам пощастило, що в нашій групі було кілька випускників Білоцерківської школи для глухих дітей. Саме вони детально роз’яснили, де саме знаходиться парк, і попередили, що він має три входи. Вони ж і були за екскурсоводів, бо парк дійсно виявився величезним. На жаль, у нас було не так багато часу, тому ми вирішили просто прой­тись парком. За моїми враженнями, це справжній «дикий» парк, чудовий в сонячну погоду. З’явилася думка, що непогано було б у майбутньому організувати повноцінну екскурсію до Білої Церкви.

Повертались ми додому втомлені, щасливі та сповнені мрій про наступні цікаві подорожі.

 

Т. КОРНІЄНКО, Бориспільська міжрайонна ТО УТОГ.

Фото С. ШИТОГО та Т. ЛИСЕНКО.газета Наше Життя

Апетит приходить під час їжі! Нотатки організатора-початківця

2015-11-08
Наш відпочинок / На дозвіллі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-10/medium/1446209243_bc.jpg

Ще студенткою я багато чула про красу та унікальність Національного дендрологічного парку «Софіївка», який розташований у м. Умані, але з різних причин не вдавалось його відвідати. З плином часу бажання побачити його на власні очі не згасало, і саме тому вирішила організувати поїздку до парку «Софіївка» для членів УТОГ: і сама побачу тамтешню красу, й іншим її покажу…

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ