Унікальні етнокультури України

Україна — унікальна країна, що приховує у собі багато цікавих секретів з історії і минулої давнини. Чи знаєте ви, що територію нашої держави у давні часи населяли начебто схожі між собою та при цьому різні народи зі своїми унікальними культурами. Тож сьогодні ми з вами поринемо у минуле, бо як то кажуть, не знаючи свого минулого, не знатимеш майбутнього.
На північних і південних карпатських схилах в долинах річок Лімниця, Сан і Уж розкидані села бойків. Про те, хто були далекими предками сучасних бойків, сперечаються й досі, іронічно помічаючи, що чорнила на бойків витрачено вже більше, ніж залишилося їх самих. Хто ж вони: нащадки сербів або стародавнього слов’янського племені білих хорватів? А може їх предками були кельти з племені бойїв? Питання залишається відкритим.
Самі бойки нерідко називають себе «верховинцями». У них все по-бойківськи незвично. Розмовляють на бойківському діалекті, часто вживають частку «бойє», що означає «тільки, так». Гостей пригощають печеною картоплею, солоними огірками, капустою, салом, холодцем і неодмінно підносять чарку криївки. Бойки будують монументальні і прості хати: стіни складають з масивних ялинових колод, дах криють переважно «китицями» (пов’язаними солом’яними снопами). Вікна, двері, ворота розписують дивовижними орнаментами. Одним з важливих елементів розпису є, до речі, «древо життя». Радієш, побачивши такий будинок: веселий, з настроєм! А якщо стане сумно, бойки завжди готові згадати про старовинний бойківський танець «Бітля», який виконується попарно, стоячи на бочці.
Далі буде.
СХОЖІ НОВИНИ





