Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Чому три мавпи?

Багатьом з нас відомі зображення трьох мавп, одна з яких затуляє вуха, друга — очі, третя — рота. Звідки походить ця група тварин, що, як відомо, уособлюють наступний рік — Рік Мавпи?

 

 

Виявляється, що це статуетки на фасаді святилища Тосьо (Нікко, Японія). Три мавпи — це уособлення ідеї буддистської мудрості, пов’язаної із відчудженістю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього».

Зазвичай ідея ілюструється трьома мавпами: Мідзару — не бачу зла; Кікадзару — не чую зло, та Івадзару — не кажу зло. Іноді додається четверта мавпа — Сідзару, що символізує принцип «не роблю зла». Вона може зображуватися у вигляді мавпи, що прикриває свій живіт або промежину.

Вибір мавп у якості символу пов’язаний із грою слів у японській мові. Фраза «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу» звучить як «мідзару, кікадзару, івадзару», де закінчення «­дзару» співзвучне японському слову «мавпа».

Найчастіше походження символу «трьох мавп» пов’язують із народним японським віруванням. Визначити точний час його появи не можливо, почасти через народний характер віри, що не мала централізації і якихось архівів.

Образ став популярним у XVII столітті завдяки скульп­турі в уже згадуваному на початку замітки синтоїстському святилищі Тосьо у місті Нікко.

Саме цей філософський принцип був відомий і раніше. Наприклад, ідентичні ідеї можна знайти у древнього китайського філософа Конфуція, який жив близько 551—479 р.р. до нашої ери: «Не дивись на те, що проти правил, не слухай того, хто проти них, не кажи того, що проти них».

Отже, вдумаємося у багатовікову мудрість і напередодні Року Мавпи виконаємо цю настанову у сподіванні на те, що майбутнє принесе нам мир, добробут, щастя і любов! З Новим роком!

 

Підготувала Н. МАЛИШКО.

 газета Наше Життя

Чому три мавпи?

2016-01-08
Наш відпочинок / Це цікаво https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-01/1451902230_tri-mavpi.jpg

Багатьом з нас відомі зображення трьох мавп, одна з яких затуляє вуха, друга — очі, третя — рота. Звідки походить ця група тварин, що, як відомо, уособлюють наступний рік — Рік Мавпи?

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ