Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Чи була Київська Русь?

Термін «Київська Русь» міцно вбили в свідомість усіх верств населення. Ця назва увійшла у всі енциклопедичні, довідникові видання, монографії, навчальні посібники, художні твори.

 

 

Але, якщо звернемось до першоджерел, таких, як «Повесть временных лет», «Слово о полку Игоревом», «Руская правда» Ярослава Мудрого, «Поучения» Володимира Мономаха, то там такої назви не зустрінемо. Нема такої назви і в офіційних документах інших держав до початку XVIII століття: Візантії, Польщі, Угорщини, Османської імперії та інших країн Європи. Відсутня ця назва і в арабських, персидських, вірменських та інших літописах.

На всіх географічних картах європейських держав територія від Карпат до Дону позначена назвою Rus (Русь). Територія північно-східної сусідки Русі називається Moskovia (Московія). А в «Ипатьевской летописи» (1187 р.) поряд з назвою Русь стоїть назва Україна.

В 1721 р. московський цар Петро I проголосив себе імператором та наказав Московію називати Росією (Россия). Насправді назву Росія всі європейські держави визнали пізніше — через 5—15 років.

При Петрі I і після нього Україну називали Малоросією, щоб підкреслити, що Русь виник­ла з Московії, звеличити Московську Русь та принизити значення істинної Русі, яка існувала з VII століття н.е.

Пізніше, російські історики ввели поняття Київської Русі, щоб підкреслити вторинність древньої Русі, яка існувала майже шість століть до того, як виникло Галицько-Волинське князівство. А територія нашої північно-східної сусідки за весь цей період називалися Моксель, Улус Джоши (Золота Орда), Московія.

Загалом, треба визнати, що держави Київ­ська Русь ніколи не існувало, а була слов’янська держава Русь.

 

М. РИБАЛЬЧЕНКО.газета Наше Життя

Чи була Київська Русь?

2014-06-06
Наш відпочинок / Це цікаво https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-06/1401951820_kiev_rus__.jpg

Термін «Київська Русь» міцно вбили в свідомість усіх верств населення. Ця назва увійшла у всі енциклопедичні, довідникові видання, монографії, навчальні посібники, художні твори.

Але, якщо звернемось до першоджерел, таких, як «Повесть временных лет», «Слово о полку Игоревом», «Руская правда» Ярослава Мудрого, «Поучения» Володимира Мономаха, то там такої назви не зустрінемо.

газета Наше Життя