Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Попри всі складнощі сільського життя…

Чернігівська територіальна організація є однією з найбільших в обласній організації УТОГ. Вона налічує 796 нечуючих людей і обслуговує шість районів, а саме: Чернігів­ський, Ріпкінський, Сновський, Городнян­ський, Козелецький та Корюківський.

Враховуючи великі відстані між района­ми і не завжди зручний розклад транспор­ту, завантаженість сільськогосподарською роботою, проблеми зі станом здоров’я, на жаль, люди не в змозі часто приїжджати до Чернігівської обласної організації УТОГ та на заходи, які проходять в нашому Будин­ку культури. Не зважаючи на це, голова те­риторіальної організації, яка не так давно працює на цій посаді, всі підпорядковані територіальній організації села відвідала, познайомилася та поспілкувалася з не­чуючими людьми. І зробила такі висновки: якщо спілкування з молоддю полег­шують сучасні технічні засоби та інтернет, то з людьми похилого віку складніше ма­ти зв’язок. Але це не заважає голові ТО та перекладачам: вони завжди намагаються відвідувати та інформувати людей про на­дання інвалідам з порушеннями слуху не­обхідної їм всебічної соціально-побутової допомоги, у тому числі з питань захисту прав та законних інтересів.

Така робота проводиться з кожним нечу­ючим індивідуально, ніхто не залишається поза увагою. Підтримуємо зв’язок з орга­нами місцевого самоврядування (сільськи­ми радами), з соціальними працівниками.

При здійсненні подвірних обходів не ли­ше перевіряємо побутові умови проживан­ня нечуючих людей, а й також залучаємо нових членів до нашого Товариства.

Хочеться відзначити, що більшість моло­дих людей, які проживали в сільській місце­вості, повиїжджали на заробітки у міста, тому що в селі складні умови працевлаштування.

Також є проблема — це очікування без­коштовних слухових апаратів; деякі меш­канці села не можуть дозволити собі купи­ти дорогі пристрої або здати старі на ре­монт. На жаль, у наш час нелегко знайти спонсорів для купівлі слухових апаратів.

Попри всі складнощі сільського життя, є серед мешканців села активні люди, серед яких наш член УТОГ — 28-річний Максим Косовець.

Ще з дитинства малого Максима захоплювала картина, як великі невтомні трак­тори борознять безкрайні українські поля. Вперше він спробував сісти за кермо татко­вого трактора у 12 років і ось уже протягом 16 років вправно керує цією потужною ма­шиною. Не дивно, що хлопець знає всі мар­ки тракторів і має водійські права на нього. Це рідкість серед нечуючих членів УТОГ!

Народився Максим в смт. Козелець Чернігівської області, в сім`ї чуючих. На­вчався в Київській спеціальній школі-ін­тернаті № 6 для глухих дітей, а після закін­чення школи вступив до Київського полі­технічного інституту і освоїв кваліфікацію інженера з комп’ютерних систем. Хочеть­ся зазначити, що під час навчання наш на­полегливий студент брав участь у конкурсі проектів Публічного акціонерного товари­ства «Комерційний банк «Надра» та Націо­нального технічного університету України «Київський політехнічний інститут» і посів перше місце серед чуючих однокурсників. Старанність і незламна віра завжди допо­магали Максимові долати всі перешкоди, попри глухоту. Пройшов самостійно спів­бесіди, і його зусилля не були марними — молодого спеціаліста взяли на посаду веб-програміста. Робота з комп’ютером дуже цікава для Максима, тим паче, що вона приносить стабільний заробіток. Але щоразу у вихідні його тягне додому — в Ко­зелець, на рідні поля, де він обробляє зем­лю, сіє та збирає пшеницю, а потім зібра­ний урожай продає селянам.

Коли ми запитали, чим він займається у вільний час, виявилося, що щороку Мак­сим бере участь у турпоходах. А в цьому році, під його керівництвом, команда під­корила найвищу точку України — гору Го­верлу (2061 м). А взимку Максим полюбляє рибалити та час від часу відвідує виставки сільгосптехніки.

Життя глухої людини нелегке, сповнене різних складнощів і перепон, але кожна лю­дина будує його по-своєму. Максим вдало зміг поєднати у своєму житті і роботу, і ці­каві захоплення, і любов до рідної землі, за що вдячний Богові і близьким людям.

Ми бажаємо всім прожити життя актив­но, досягаючи справжніх вершин, і не ви­трачати часу даремно.

Н. ВАСІНА,
в.о. голови Чернігівської ТО УТОГгазета Наше Життя

Попри всі складнощі сільського життя…

2017-10-25
На злобу дня / З редакційної пошти https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-10/1508489324_10457822_705395172866031_2164146329820716422_n.jpg

Чернігівська територіальна організація є однією з найбільших в обласній організації УТОГ. Вона налічує 796 нечуючих людей і обслуговує шість районів, а саме: Чернігів­ський, Ріпкінський, Сновський, Городнян­ський, Козелецький та Корюківський.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ