Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Стартував проект «Маю право почути!»

Затишна президентська ложа Національного спорткомплексу «Олімпійський» 30 вересня гостинно приймала представників ЗМІ, які прийшли на презентацію нового проекту «Маю право почути!», що була приурочена до Міжнародного тижня глухих.

 

 

Враховуючи велику кількість уболівальників з порушеннями слуху (згідно з загальноєвропейською статистикою, люди з повною або частковою втратою слуху складають від 4 до 10 % мешканців країни), НСК «Олімпійський» виступив з ініціативою по запровадженню перекладу за допомогою жестів під час проведення післяматчевих та передтренувальних прес-конференцій, що відбуватимуться на арені. Також на НСК «Олімпійський» буде виділений окремий сектор, де буде запроваджена нова послуга — підвищення сигналу для прослуховування на пристроях коментарю матчів. У майбутньому в цьому ж секторі планується введення перекладу жестовою мовою коментарю матчу.

Під час прес-конференції відбулася урочиста презентація проекту та меморандуму про співпрацю.

Участь у прес-конференції взяли:

— народний депутат України, голова Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України, президент Національного комітету спорту інвалідів України (Національного Паралімпійського комітету України) В.М. Сушкевич;

— виконавчий директор Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» В.В. Спільніченко;

— перший заступник голови УТОГ І.І. Чепчина;

— директор департаменту по зв’язках із громадськістю футбольного клубу «Динамо» (Київ) М.І. Несенюк.

«НСК «Олімпійський», як найбільша спортивна та культурна арена країни, однаково піклується про комфортність кожного вболівальника. Так, у нас є спеціально облаштовані місця для людей на візках, відбувається аудіо-описовий коментар для людей з проб­лемами зору, котрий кожен може почути, налаштувавшись на певну хвилю на своїх телефонах або радіоприймачах. Ми не зупиняємося на досягнутому: саме тому ми виступили з ініціативою щодо введення коментарю за допомогою жестів. Спочатку такий коментар буде під час проведення предтренувальних та післяматчевих прес-конференцій. У майбутньому, ми плануємо робити такий коментар у спеціально облаштованому секторі. Хотілося б подякувати всім нашим партнерам, що підтримують нас у таких починаннях. Сподіваюсь, що до запровадження такого роду ініціатив долучаться і представники ЗМІ. Адже всі мають право чути та відчувати себе рівноправними членами суспільства. Для НСК «Олімпійський» важлива комфортність перебування кожного вболівальника», — зазначив виконавчий директор НСК «Олімпійський» Володимир Спільніченко.

Інформаційним партнером проекту виступила газета «Наше життя».

 

 

 

 

Під час презентації проекту В.М. Сушкевич скористався нагодою, щоб вручити державні нагороди присутнім на цьому заході спортсменам-дефлімпійцям: Руслану Ніколаєнку, Єгору Цимовському, Олександру Прохорчуку, Сергію Валованісу та Олександру Полторацькому.

Цікаво, що проект вже почав працювати! 5 жовтня, під час матчу між футбольними командами «Динамо» та «Шахтар», виконання Державного гімну перед початком гри супроводжувалось виступом жестовою мовою акторів театру «Райдуга» Культурного центру УТОГ. Це було незабутнє видовище!

У супроводі перекладача жестової мови відбулась того дня післяматчева прес-конференція.

Отже, започаткована корисна справа на благо глухих.

Найближчим часом заплановано продов­ження роботи у рамках проекту: проведення у супроводі перекладача жестової мови передтренувальних та післяматчевих прес-конференцій під час домашніх зустрічей ФК «Динамо».

 

Інф. «НЖ».газета Наше Життя

Стартував проект «Маю право почути!»

2014-10-21
На злобу дня / Товариство про нас https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-10/1413789091_emblem.jpg

Затишна президентська ложа Національного спорткомплексу «Олімпійський» 30 вересня гостинно приймала представників ЗМІ, які прийшли на презентацію нового проекту «Маю право почути!», що була приурочена до Міжнародного тижня глухих.

газета Наше Життя