Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Про соціальний захист дітей війни

Про виплати дітям війни

 

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції, що діяла до 01.01.2008 р.) (далі — Закон), дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищувалися на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Розмір мінімальної пенсії за віком визначається Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, і не може застосовуватися до інших законодавчих актів, у яких будь­які норми визначаються залежно від мінімального розміру пенсії за віком.

Відповідно до статті 7 Закону фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених Законом, здійснюється за рахунок кош­тів Державного бюджету України.

Згідно із частинами першою та другою статті 23 Бюджетного кодексу України будь­які бюджетні зобов’язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України.

Фінансування Закону протягом 2011—2014 років здійснювалося в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного бюджету Пенсійного фонду України, як це було затверджено законами України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Згідно зі змінами, внесеними 01.01.2015 до статті 6 Закону, дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

На сьогодні розмір підвищення дітям війни регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» (зі змінами) та становить 66,43 гривні.

 

 

Пільги з квартплати

 

Законом України «Про соціальний захист дітей війни» встановлено, що з 1 липня 2015 року дітям війни надається 25­відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами у межах норм споживання, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2015 році — 1 710 гривень).

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 затверд­жено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (далі — Порядок).

Відповідно до Порядку у разі, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення письмово інформує пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг і можуть звернутися за житловою субсидією.

Через Програму житлових субсидій держава компенсує сім’ям витрати на оплату житлово­комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово­комунальними послугами, що перевищують визначений обсяг обов’язкового відсотка платежу.

З 1 жовтня 2014 року обов’язкова частка плати за житлово­комунальні послуги визначається для кожної сім’ї залежно від розміру середньомісячного сукупного доходу в розрахунку на одну особу.

Постановами Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» та від 26.06.2015 № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій» суттєво спрощено порядок надання субсидій. Зокрема, житлова субсидія призначається на підставі лише двох документів — заяви і декларації (скасовується необхідність подання довідок про доходи). Субсидія призначається на 12 місяців на підставі отриманої інформації про доходи від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України.

З питання призначення субсидії необхідно звертатися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додатково повідомляємо, що на початку 2016 року право на отримання пільг буде переглянуто, оскільки зміниться розмір доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу.

 

 

Пільговий проїзд

 

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76­VIII внесено зміни до законів України щодо вилучення права окремих категорій громадян на пільговий проїзд (учасники війни, ветерани праці, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», жертви нацистських переслідувань, діти війни).

Відповідно до Прикінцевих положень зазначеного Закону відповідні норми щодо вилучення пільгового проїзду набули чинності з 1 червня 2015 року.

Разом з тим, постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» і від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. № 354» передбачено право пенсіонерів за віком та інвалідів на безоплатний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування (крім мет­рополітену і таксі) та на приміських маршрутах.

З урахуванням вищевикладеного, діти війни можуть реалізувати право пільгового проїзду міським та приміським транспортом на підставі пенсійного посвідчення.

Крім цього, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи місцевого самоврядування можуть встановлювати за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткові до встановлених законодавством гарантії щодо соціального захисту населення, порядок надання яких визначається цими органами.

 

 

За інформацією Міністерства соціальної політики України.

 





газета Наше Життя

Про соціальний захист дітей війни

2016-02-18
На злобу дня / Нове в законодавстві https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-02/1455778533_kvartplati.jpg

Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції, що діяла до 01.01.2008 р.) (далі — Закон), дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищувалися на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

 

газета Наше Життя