Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Актив Київської організації УТОГ провів обговорення проекту нового Статуту Товариства

20 грудня 2013 року у Культурному центрі УТОГ Київська організація Товариства провела круглий стіл, на якому було обговорено проект нового Статуту Українського товариства глухих, що зараз розробляється на виконання Закону України «Про громадські об’єднання».

 

Варто зазначити, що обговорення основного документа Товариства проходило досить активно і неоднозначно. У круглому столі взяли участь: голова УТОГ Ю.П. Максименко, перший заступник голови ЦП УТОГ І.І. Чепчина, спеціалісти виконавчого апарату Київської організації УТОГ, голови територіальних та первинних організацій УТОГ, Почесні члени Товариства.

 

 

Для чіткого розгляду проекту Статуту Київською організацією УТОГ було презентовано підготовлену за допомогою технічних засобів порівняльну таблицю положень діючої структури Товариства та проекту нового Статуту УТОГ, що допомогла зробити зрозумілішою й яснішою різницю між цими двома документами.

 

 

 

Як зауважив голова Київської організації УТОГ М.М. Левицький, проект Статуту УТОГ — це проект закону, за яким у майбутньому будуть працювати всі ланки Товариства, і норм якого мають дотримуватись усі члени УТОГ. Він запропонував присутнім активістам, головам територіальних та первинних організацій УТОГ обговорити нову схему структури Товариства глухих та його керівних органів. Чітко була розглянута робота і діяльність обласних, територіальних та первинних організацій УТОГ. Відбулось жваве обговорення структури нашого Товариства. Так, згідно з діючим Статутом УТОГ, Українське товариство глухих об’єднує обласні, територіальні та первинні організації УТОГ, у тому числі обласні організації мають статус юридичної особи. Проектом нового Статуту передбачено зміну назв обласних організацій на відділи, територіальних організацій — на відділення, а первинних організацій — на первинні осередки УТОГ. Крім цього, обласні відділи УТОГ будуть діяти без статусу юридичної особи. Це нове положення викликало палку дискусію між учасниками круглого столу. Проте в кінцевому підсумку зійшлися на тому, що треба писати так, як виписано в новому законі, бо інакше Статут не зареєструють.

 

 

Досить детально було розглянуто питання діяльності центральних, регіональних та місцевих керівних органів Товариства глухих. Якщо діяльність центральних керівних органів не передбачає суттєвих змін, то діяльність регіональних та місцевих керівних органів, навпаки, викликала декілька запитань та зауважень з боку учасників дискусії. Так, згідно з новим проектом Статуту УТОГ, голова обласного відділу УТОГ не буде обиратись на звітно-виборній конференції, а призначатиметься президією ЦП УТОГ, а голова територіального відділення — призначатись розпорядженням голови обласного відділу УТОГ.

Під час обговорення тексту нового Статуту УТОГ свої думки висловили: Почесний член УТОГ М.П. Рибальченко, голова Бориспільської ТО УТОГ В.Г. Яковлєв, директор Культурного центру УТОГ В.М. Гончаренко, голова Ради перекладачів жестової мови І.В. Бондаренко, провідний інженер ЦП УТОГ В.С. Гриценко, перекладач-дактилолог Т.О. Корнієнко та інші.

Варто зазначити, що багато зауважень щодо нової редакції Статуту було висловлено ветераном Товариства, Почесним членом УТОГ М.П. Рибальченком, який підкреслив, що мова, якою викладено документ, є складною і незрозумілою для більшості простих членів Товариства, є зауваження щодо стилістики і русизмів у тексті, що говорить про необхідність доопрацювання проекту Статуту. Він особисто підготував свої власні пропозиції до проекту Статуту УТОГ на 52-х сторінках, які передав І.І. Чепчиній, як голові робочої групи з підготовки проекту нового Статуту УТОГ.

 

 

Голова Бориспільської ТО УТОГ В.Г. Яковлєв вніс свої пропозиції щодо більш точного формулювання назви територіальних організацій. Підґрунтям даного зауваження є власний досвід відвідування закладів державних і керівних структур, де не приділяють належну увагу зверненням голови територіальної організації, оскільки не вбачають у самій організації певної сили впливу на діяльність органів влади. В.Г. Яковлєв також запропонував посилити статус голів територіальних та первинних організацій.

 

 

Як зауважив М.М. Левицький, згідно з проектом нового Статуту передбачено розроблення типових положень про обласні відділи, територіальні відділення УТОГ та первинні осередки Товариства, в яких буде чітко визначена діяльність перших керівників організації УТОГ та загальна діяльність керівних органів Товариства.

 

 

Голова УТОГ Ю.П. Максименко, який виступав декілька разів, зауважив, що внесення змін до діючого Статуту зумовлено прийняттям Верховною Радою України у березні 2012 року Закону України «Про громадські об’єднання». Цим Законом передбачено, що обласні організації УТОГ будуть позбавлені права юридичної особи, що, в свою чергу, ускладнює нашу роботу із виконання своїх статутних завдань. Юрій Петрович наголосив, що якби не було Закону України «Про громадські об’єднання», необхідність в розробці нового Статуту взагалі відпала б. Він також дав чітке роз’яснення щодо порядку призначення перших керівників обласних відділів та територіальних відділень УТОГ. Враховуючи, що керівники обласних відділів УТОГ згідно з новим Статутом будуть мати довіреність від ЦП УТОГ на управління майном Товариства та грошовими коштами, голови обласних відділів УТОГ будуть призначатись президією ЦП УТОГ за погодженнням з правліннями обласних відділів, а в свою чергу — голови територіальних відділень будуть призначатись розпорядженням голів обласних відділів УТОГ.

 

 

 

 

Враховуючи, що учасниками круглого столу було висловлено багато зауважень та пропозицій, які потребують чіткої конкретизації, директор Культурного центру УТОГ В.М. Гончаренко запропонував присутнім подати свої пропозиції у письмовому вигляді Київській організації УТОГ для подальшого опрацювання та передачі цих пропозицій до робочої групи, якій доручено підготувати проект Статуту УТОГ і, відповідно, врахувати всі слушні пропозиції і зауваження членів Товариства, що беруть участь в обговоренні Статуту.

 

Інна СКОЛОТОВА, перекладач-дактилолог Київської ТО УТОГ.

 

Фото П. МОРГУНОВА.газета Наше Життя

Актив Київської організації УТОГ провів обговорення проекту нового Статуту Товариства

2014-01-08
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-01/1388834959_dsc_5196_.jpg

20 грудня 2013 року у Культурному центрі УТОГ Київська організація Товариства провела круглий стіл, на якому було обговорено проект нового Статуту Українського товариства глухих, що зараз розробляється на виконання Закону України «Про громадські об’єднання».

Варто зазначити, що обговорення основного документа Товариства проходило досить активно і неоднозначно.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ