Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Місце зустрічі — Zoom

Ще місяць тому, до карантину, мало хто з нас знав, що ж це таке — Zoom, а сьогодні ця сучасна програма відеозв’язку впевнено увійшла в нашу повсякденність.

Першим кроком стала відеоконференція, організована 27 березня 2020 року на базі платформи Zооm за ініціативи уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, у якій взяла участь голова ВГОІ УТОГ Ірина Чепчина (перекладала Олена Бутенко). Серед великого кола осіб у відеоконференції взяли участь також Олександр Шелест — заступник міністра цифрової трансформації України, Яніка Мерило — ІТ-фахівець, радник міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, Роман Лев — керівник громадської спілки «Українські системи та блокчейн рішення». Валерій Сушкевич під час свого виступу згадав про Указ Президента України N 875 від 03.12.2019 року «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю» і наполягав, щоб Міністерство цифрової трансформації України, виконуючи програму «Держава в смартфоні» і застосовуючи розроблені на її підставі мобільні застосунки, врахувало потреби осіб з порушеннями слуху щодо виклику екстренних служб. За підсумками обговорення прийнято рішення створити міжгалузеву робочу групу із залученням фахівців ГО «Українські системи та блокчейн рішення» і представників Українського товариства глухих.

На виконання рішень від 27 березня 2020 року, за ініціативи заступника міністра цифрової трансформації України Олександра Шелеста 2 квітня 2020 року відбулася відеоконференція (знову із застосуванням Zoom) з представниками УТОГ та УТОС. Обговорювалися питання доступності телекомунікаційних послуг для людей з інвалідністю, доступності веб-сайтів для осіб з порушеннями слуху і зору. Йшла мова про спеціальне програмне забезпечення (зокрема, мобільні додатки), обладнання для людей з порушеннями слуху.

Під час обговорення цих питань голова УТОГ Ірина Чепчина запропонувала запровадити систему перекладу жестовою мовою та субтитрування всіх суспільно важливих урядових повідомлень, особливо виступів та інформаційних повідомлень Президента, Прем’єрміністра та міністрів, народних депутатів, затвердивши стандарти перекладу жестовою мовою та субтитрування, з урахуванням отриманих нами Рекомендацій Всесвітньої федерації глухих (друкуються в цьому номері на стор. 5) та впровадити на загальнодержавному рівні, по всій території України, систему «112.in.ua» для осіб з інвалідністю та служб екстреного реагування 101, 102, 103, 104, розробниками якої є команда ГС «Українські системи та блокчейн рішення» (керівник Роман Лев). За результатами обговорення прийнято рішення врахувати застосування і досвід кращих світових взірців для впровад­ження системи екстрених викликів в Україні.

Ще одним застосуванням Zoom стала проведена 14 квітня відеоконференція керівництва ЦП УТОГ з головами облорганізацій Товариства, на якій розглядалися важливі питання, зокрема, щодо проблем з фінансуванням непромислової сфери УТОГ і кроків, які необхідно вжити для зміни хибного ставлення верхів до цього питання, надання допомоги малозабезпеченим членам в умовах пандемії тощо. За підсумками конференції прийнято рішення проводити її щотижня.

Успішно почали використовувати Zoom й освітяни — під час проведення дистанційних уроків з учнями шкіл і студентами вищих закладів освіти. Зокрема, застосовують сучасні технології члени Об’єднання нечуючих педагогів. До речі, деякі дистанційні уроки для глухих учнів розміщені на сайті УТОГ в рубриці «Освіта» (розділ «Уроки»).

Отже, життя стимулює нас рухатися вперед — із Zoom та іншими сучасними технологіями.
За власною інформацієюгазета Наше Життя

Місце зустрічі — Zoom

2020-04-29
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-04/1587897281_zoom-chepchina-konferencija-karantin.jpg Ще місяць тому, до карантину, мало хто з нас знав, що ж це таке — Zoom, а сьогодні ця сучасна програма відеозв’язку впевнено увійшла в нашу повсякденність.
газета Наше Життя