Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Є шанс повернути слух

25 січня 2020 року у Києві відбулася зустріч дорослих кандидатів на здійснення кохлеарної імплантації (КІ) та користувачів КІ. Координатор «Української асоціації носіїв кохлеарних імплантів» Наталія Мокрій надала інформацію, яка може зацікавити і наших читачів.


Як відомо, у користувачів КІ та членів УТОГ різний погляд на проблему глухоти: на відміну від медичного погляду, коли глухота розглядається як діагноз, при якому призначається статус особи з інвалідністю, а глуха людина — як пацієнт, якому є шанс почути, в Українському товаристві глухих дотримуються соціокультурного погляду, коли позбавлена слуху людина — це носій особливої культури глухих, що використовує жестову мову і має свої соціокультурні особливості, які поєднують людей з порушеннями слуху в унікальну культурну і лінгвістичну спільноту.

Попри ці розбіжності, за всієї поваги до думки і світогляду інших людей, можлива співпраця між прихильниками цих протилежних точок зору у багатьох питаннях, зокрема з питань слухової реабілітації — у тих випадках, коли можна надати допомогу людям, які хочуть повернути втрачений слух.

Ще один аргумент, який завжди наводиться противниками кохлеарної імплантації — щодо відкритого оперативного втручання у мозок і пов'язані з цим ризики — залишимо на розгляд спеціалістів, які доводять, що це зовсім не так. Адже наука не стоїть на місці, напрацьовано великий досвід такого втручання і ризики практично не перевищують той, який існує при інших операціях.

Врешті, вирішувати самій людині, а ми лише подаємо інформацію, яка може її зацікавити.

Отже, Наталія Мокрій звернулася до УТОГ з проханням оприлюднити інформацію для тих людей з порушеннями слуху, які втратили слух нещодавно, вже у дорослому віці. Можливо, вони мали нормальний слух або вже користувалися слуховими апаратами — і раптово зовсім перестали чути. В такому разі для них є шанс повернути слух.

В Україні на державному рівні заплановано нарешті фінансування КІ для дорослих, тому це протезування планується здійснювати безкоштовно (йдеться про встановлення КІ на одне вухо). Якщо людина чула і перехворіла на менінгіт — то їй таку операцію робитимуть першочергово, бо електрод вводять у равлик замість природних рецепторів, які загинули, а після менінгіту равлик костяніє (відбувається так звана осифікація) і якщо затягнути з операцією, то допомогти буде вже неможливо.

Наталія Мокрій підкреслює, що КІ допоможе не всім. Якщо не було ніколи слухової пам'яті, тобто доросла людина чи дитина (до 5-6 років) ніколи нічого не чула, то ефективності від КІ не буде.

Тим же, хто, повторимося, втратив слух недавно і ще пам'ятає, що таке чути, Наталія радить пройти обстеження у лікарів і проконсультуватися з ними щодо КІ.

Про особливості слухового сприйняття за допомогою слухового імпланту, вартість налаштування апарату, наявність черги на здійснення КІ, протипоказання та міфи щодо такого оперативного втручання — більш детально ви можете дізнатися, переглянувши відео про зустріч «Разом зараз. І завжди» (https://m.youtube.com/watch?v=mtuq6l2gHnw&feature=youtu.be). Виступи на цій зустрічі супроводжуються титрами і перекладом жестовою мовою.

Контактний телефон: 0937433505 (Наталія Мокрій).
Власна інформаціягазета Наше Життя

Є шанс повернути слух

2020-03-10
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-02/1582797425_kohlearnyj-implant.jpg 25 січня 2020 року у Києві відбулася зустріч дорослих кандидатів на здійснення кохлеарної імплантації (КІ) та користувачів КІ. Координатор «Української асоціації носіїв кохлеарних імплантів» Наталія Мокрій надала інформацію, яка може зацікавити і наших читачів.
газета Наше Життя