Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Звіт про результати діяльності ВФГ за 2015–2018 рр.

Нагадуємо, що в липні місяці у місті Париж (Франція) відбулись дві значущих для всесвітньої спільноти глухих події: XVIII Всесвітній конгрес та ХХ Генеральна асамблея Всесвітньої федерації глухих.


Як відомо, Українське товариство глухих вже багато років є членом ВФГ. Цього року від України на заходах були присутні офіційні делегати: І.І. Чепчина — голова УТОГ та С.В. Котельянець — заступник голови УТОГ.

Правління ВФГ, на чолі з наразі колишнім президентом паном Коліном Алленом, представило звіт про результати діяльності ВФГ з 2015 до 2018 року, зокрема було висвітлено досягнення, реалізовані відповідно до чотирьох цілей, викладених у Плані дій Федерації:

  1. Діяльність ВФГ.
  2. Співпраця з партнерами.
  3. Фінансування, залучення коштів та людських ресурсів.
  4. Інформація та комунікація.

Так, у цьому документі були зазначені головні проекти та заходи, які були реалізовані протягом 4-річного періоду:

2015 рік

• Забезпечено фінансування дворічного проекту «Підвищення потенціалу в галузі прав людини, включаючи голос глухих людей» та інтенсивного навчання для членів ВФГ в Колумбії, Ефіопії, Йорданії та Сербії.

• Під час проведення ХІІІ сесії Комітету ООН з прав людей з інвалідністю, ВФГ організувала супутній захід, присвячений питанням навчання глухих. Було зосереджено увагу на проблемах інтерпретації та впровадження статті 24 Конвенції з прав людей з інвалідністю (далі — КПЛІ).

• ВФГ виступила із вступним зверненням на ХХІІ Міжнародному конгресі з питань освіти глухих в Афінах (Греція).

• Був проведений XVII Всесвітній конгрес ВФГ, який приймала Турецька національна федерація глухих у місті Стамбул (Туреччина). У заході взяли участь 1312 делегатів із 97 країн.

2016 рік

• Забезпечено протягом двох років фінансування проекту «Розвиток і зміцнення потенціалу ВФГ для спільноти глухих у регіоні Магриб», який передбачав проведення низки навчальних тренінгів у Марокко, Тунісі та Алжирі.

• У спільній співпраці Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (ВАПЖМ) та ВФГ створена система акредитації перекладачів жестової мови для задоволення зростаючого попиту на акредитований переклад міжнародною жестовою мовою на всесвітній арені, наприклад, на засіданнях ООН. У першому раунді оцінювання 20 осіб отримали статус «Акредитований перекладач міжнародної ЖМ ВФГ-ВАПЖМ». На сьогодні кількість перекладачів збільшилася до 30 осіб (14 з яких — глухі перекладачі).

• Підписаний Меморандум про взаєморозуміння із всесвітньою організацією «Discovering Deaf Worlds» (з англ. «Відкриваючи світ глухих») та спільна заява із Товариством лінгвістики жестової мови.

2017 рік

• Під час 10-ї сесії Конференції ООН держав-учасниць КПЛІ ВФГ провела супутній захід за темою: «Повне включення у освітній процес — чи можливо до 2030 року?».

• Міжнародна федерація слабкочуючих спільно з ВФГ розробили глобальне опитування щодо послуг із субтитрування, що доступні в ООН та її агентствах: субтитрування подій у прямому ефірі — перетворення усного мовлення в текст (під час опитування отримано 316 відповідей).

• Скликана ІІІ Конференція ВФГ спільно з Угорською асоціацією глухих та слабкочуючих за участю 698 делегатів з 83 країн.

• Проведений супутній захід під час 10-го Форуму меншин ООН в Женеві (Швейцарія) наприкінці 2017 року.

• Забезпечено спонсорство Постійної місії США та України при ООН, що спонукало до встановлення Організацією Об’єднаних Націй Міжнародного дня жестових мов. Резолюцію ООН про відзначення Міжнародного дня жестових мов підтримало 97 держав — членів ООН.

• Прописані принципи та методи, розроблені документи, що стосуються таких тем: «Передовий досвід та етика для проектів співпраці в галузі розвитку ВФГ», «Роль ВФГ у вирішенні конфліктних питань своїх членів», «Керівні принципи ВФГ та ВАПЖМ щодо забезпечення та використання послуг перекладачів жестової мови для ООН», а також було підготовлено чотири заяви на розгляд ООН, що висвітлюють перспективи глухих людей та жестової мови.

2018 рік

• На 77-й сесії Комітету з прав дитини в Женеві (Швейцарія) відбувся супутній захід. До складу комісії були включені представники ВФГ, глухий професор та представник члена ВФГ з Іспанії.

• Підписаний Меморандум про взаєморозуміння із всесвітньою організацією «DeafKidz International» (міжнародна організація, заснована в Британії, що займається справами глухих дітей).

• Неділя 23 вересня 2018 року стала історичним днем, коли багато членів та організацій у всьому світі відзначили перший Міжнародний день жестових мов, що проходив під гаслом: «Із жестовою мовою залучені всі!».

• Розроблено та розповсюджено позиційні документи ВФГ, що стосуються таких тем: «Спільнота глухих — мовна ідентичність чи інвалідність?», «Позиція ВФГ щодо інклюзивної освіти», спільна заява ВФГ та ВАПЖМ щодо використання жестових аватарів (прим. автора: аватар — зображення, що використовують в електронних повідомленнях та профілях користувачів), звіт ВФГ про прийняття та адаптацію технологій та доступності.

• У 2018 році забезпечено фінансування для проекту «Ніхто не залишається позаду», хоча діяльність за проектом не здійснювалася до 2019 року.

Окрім позиційних документів ВФГ, у поданих на розгляд ООН документах використовувались дані досліджень групи експертів із ВФГ, які включають представників з наукових колективів, що внесли свій вклад в обмін сучасними дослідженнями для покращення роботи ВФГ. Загалом ВФГ підготувала 21 подання до ООН протягом 2015–2018 років.

Щорічно в різних куточках світу проходили два засідання правління ВФГ. У поєднанні з цими зустрічами проводилися семінари чи інші заходи, щоб забезпечити можливість для місцевих членів спільноти глухих зустрічатися із правлінням ВФГ та дізнаватися про роботу федерації.
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

Звіт про результати діяльності ВФГ за 2015–2018 рр.

2019-09-28
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-09/medium/1569665308_oon_vfg.jpg Нагадуємо, що в липні місяці у місті Париж (Франція) відбулись дві значущих для всесвітньої спільноти глухих події: XVIII Всесвітній конгрес та ХХ Генеральна асамблея Всесвітньої федерації глухих.
газета Наше Життя