Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Жестова мова захищена законом!

  23/05/2019     515      Paul    

Для членів УТОГ і всіх українських громадян, які мають порушення слуху, важливим є закріплення у цьому законі статусу української жестової мови та права жестомовних осіб.


Зокрема, підпунктом «б» п. 6 статті 3 визначено, що завданням цього закону є підтримка української мови шляхом сприяння розвитку української жестової мови як основного або одного з основних засобів спілкування жестомовних осіб. Статус, засади та порядок застосування української жестової мови визначаються законом.

Крім того, українській жестовій мові присвячена ціла 4 стаття Закону «Статус української жестової мови та мовні права жестомовних осіб»:

  1. Українська жестова мова є мовою спільноти жес­томовних осіб.

  2. Українська жестова мова— природна візуально-жестова мовна система з власною лексико-граматичною структурою, що сформувалася еволюційним шляхом і використовується як основний або один з основних засобів спілкування жестомовних осіб, які постійно проживають або впродовж тривалого часу проживали на території України.

  3. В Україні кожному гарантується право вільно використовувати українську жестову мову в суспільному житті, вивчати та підтримувати її, а також навчатися українською жестовою мовою.

  4. Жодне з положень цього Закону не може тлумачитися як таке, що спрямоване на звуження сфери використання української жестової мови.

Вітаємо всіх жестомовних осіб з прийняттям цього важливого закону!
Інформація «НЖ»
Джерело: http://www.golos.com.ua/article/317062газета Наше Життя

Жестова мова захищена законом!

2019-05-23
Актуальна тема / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-05/1558604119_zhm_poroshenko.jpg  Для членів УТОГ і всіх українських громадян, які мають порушення слуху, важливим є закріплення у цьому законі статусу української жестової мови та права жестомовних осіб.
газета Наше Життя