Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Ще раз стосовно безоплатного проїзду киян з інвалідністю

Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), за дорученням заступника голови Київської міської державної адміністрації В. Мондриївського надано інформацію стосовно без­оплатного проїзду осіб з інвалідністю в місті Києві.


Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», особам з інвалідністю надаються зокрема такі пільги:

особи з інвалідністю І та II груп, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супровод­жує особу з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю), мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня до 15 травня.

Згідно зі статтею 4 зазначеного закону, пільги особам з інвалідністю надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності (для пов­нолітніх осіб).

Постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безоплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354» передбачено безоплатний проїзд для пенсіонерів за віком та інвалідів на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.

Право на безоплатний проїзд надається за наявності посвідчення встановленого зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі і видається на без­оплатній основі.

Рішенням Київської міської ради від 03.03.2016 № 116/116 «Про затвердження міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016—2018 роки» право безоплатного проїзду в Київському метрополітені надано громадянам України, місце проживання яких зареєстроване у місті Києві, та особам, взятим у місті Києві на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, які не мають права на безоплатний проїзд у мет­рополітені згідно з законодавством України та належать, зокрема, до категорій: «інваліди III групи»; «непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом або за престарілим, який досяг 80-річного віку».

З 01.12.2017 право безоплатного проїзду зазначеним громадянам надається виключно на підставі картки «Картка киянина».

На засіданні Уряду 14 березня 2018 року прийнято постанови Кабінету Міністрів України № 196 «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування» (далі — Постанова № 196) та № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» (далі — Постанова № 197), які набрали чинності 24.03.2018.

Постановою № 196 встановлено особам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах, соціальну норму у мінімальній кількості 30 поїздок на місяць згідно з розподілом соціальної норми кількості поїздок усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах.

Для підвищення рівня соціальної підтримки населення органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення про збільшення кількості поїздок для окремих категорій осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Постановою № 197 затверджено порядок, яким визначено механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюд­жетів у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

Розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними, Київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок.

У разі неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах відповідні пільги продовжують надаватись у безготівковій формі.

На даний час Київською міською радою рішення про надання пільг з оплати проїзду у готівковій формі не прийнято.
Інформація Київської організації УТОГгазета Наше Життя

Ще раз стосовно безоплатного проїзду киян з інвалідністю

2018-11-28
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-11/1543241648_transport.jpg

Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), за дорученням заступника голови Київської міської державної адміністрації В. Мондриївського надано інформацію стосовно без­оплатного проїзду осіб з інвалідністю в місті Києві.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ