Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На інклюзивній дискусії «Щастя без меж»

26 червня 2018 року в приміщені Музею досягнень братів Кличків, що знаходиться на території Національного спортивного комплексу "Олімпійський" відбулася інклюзивна дискусія "Щастя без меж". Метою дискусії було обговорення питання про репродуктивні права, статеве та репродуктивне здоров'я людей з інвалідністю. Організатором заходу були Національна Асамблея людей з інвалідністю в Україні та Фонд ООН в області народонаселення (UNFPA).


Дискусію відкрили Каспар Пік - представник UNFPA в Україні, Директор по Білорусі та Валерій Сушкевич - Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України. Виступи учасників супроводжувались перекладом жестовою мовою завдяки перекладачці Анастасії Зуєвій.

Каспар Пік - представник UNFPA в Україні, Директор по Білорусі


Валерій Сушкевич - Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю,
Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України


Перекладач Анастасія Зуєва

Перед початком дискусії виступили відомі особистості: Віталій та Уляна Пчолкіни, Мар'яна Люханова, Олена Акопян, Юлія та Вадим Ресенчуки, які розказали короткі історії власного життя, де стикнулись з стереотипами та непорозумінням з боку оточення, а також з фізичними бар'єрами на етапі сексуального життя, вагітності, народження дитини та виховання дітей.

Уляна та Віталій Пчолкіни


Мар'яна Люханова


Юлія Ресенчук

Жінки з порушенням опорно-рухового апарату щиро зізнавались: перше питання після травми хребта - чи зможуть займатись сексуальним життям, чи зможуть завагітніти? І розказували, що відповіді надавали адекватні та компенентні лікарі, що існує Центр активної реабілітації, що на власному досвіді переконались в можливісті завагітніти та народити здорову дитину. Для них найбільшою перешкодою є фізичні бар'єри - сходинки, непристосованість туалетів в лікарняних закладах, непристосованість гінекологічних крісел. Були випадки, коли лікарі, через свою необізнаність (просто не знали, як правильно ставитись до осіб з порушенням опорно-рухового апарату) відмовляли в прийомі. Одна людина вважала, що якщо мама сидить в інвалідному візку - то дитина також сидітиме. І все це свідчить про дуже низьку інформованість в суспільстві.

Олена Акопян (праворуч)

Слухачів вразило, що Олена Акопян - сильна жінка з травмою хребта, змогла зачати, виносити, народити та виховувати двох дітей-близнюків: дочку та сина. Вона відверто говорила: "Це не легко, але якщо правильно запланувати час - все можливо".

Спікер Мар'яна Люханова - мама з порушенням слуху, має чарівну чуючу дочку. Вона розповіла, як неприємно вразило, що замість реального відвідування під час вагітності школи материнства їй просто поставили галочку, що вона відвідувала цю школу, і в результаті людина залишилась без інформації. Необхідну інформацію вона мусила здобувати самостійно. Розказала, що вона з чоловіком вибрали партнерські роди - і це мабуть трохи допомогло боротись із інформаційним вакуумом. Крім того Мар'яна зазначила, що чуючі діти, які народились в сім'ї глухих, потребують спілкування та соціалізації в чуюче середовище, оскільки у випадку відсутності чуючих бабусь та дідусів - мовлення дитини розвивається гірше у порівняні із однолітками. Для дітей, у яких батьки мають порушеннями слуху відвідування дошкільних закладів є обов'язковим.

Расмус Ісакссон, голова ГО "DNR" (Швеція)


Стівен Лойст - радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Україні


Наталія Скрипка, виконавчий директор Національной Асамблеї людей з інвалідністью України

Після перерви виступили Галина Майструк - голова правління БФ "Здоров'я жінки і планування в сім'ї", Расмус Ісакссон, голова ГО "DNR" (Швеція), Стівен Лойст - радник з гуманітарних питань Посольства Великої Британії в Україні.

Піднімалось також питання щодо отримання особами з порушеннями інтелектуального розвитку інформації та послуг у сфері репродуктивного здоров'я.

Валерій Сушкевич зазначив, що медична реформа, яка зараз проводиться в Україні, не включає потреб осіб з інвалідністю, оскільки для цього потрібно створювати безбар'єрне середовище, розробити та додавати протоколи лікування осіб з інвалідністю, змінювати програму навчання в медичних університетах тощо.Присутні згодились, що потрібно підвищувати поінформованість в українському суспільстві про репродуктивне право осіб з інвалідністю.

А ви як вважаєте, що саме потрібно міняти в Україні для осіб з порушеннями слуху з метою комфортного сімейного щастя через призму вагітності, народження та виховання дітей?
Т. КОРНІЄНКО, інструктор відділу соціально-кадрової роботи виконавчого апарату ЦП УТОГ

Фото П. МОРГУНОВАгазета Наше Життя

На інклюзивній дискусії «Щастя без меж»

2018-06-27
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-06/medium/1530095558_dsc_8234.jpg

26 червня 2018 року в приміщені Музею досягнень братів Кличків, що знаходиться на території Національного спортивного комплексу "Олімпійський" відбулася інклюзивна дискусія "Щастя без меж". Метою дискусії було обговорення питання про репродуктивні права, статеве та репродуктивне здоров'я людей з інвалідністю. Організатором заходу були Національна Асамблея людей з інвалідністю в Україні та Фонд ООН в області народонаселення (UNFPA).

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ