Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Житлова субсидія по-українськи

Житлова субсидія по-українськи, або як не прогавити можливість значно менше платити за комунальні послуги

 

За останні роки в Україні значно підвищилася плата за користування житлово-комунальними послугами. Причиною цьому є перехід на ринкову формулу ціноутворення за відповідні послуги.

Поряд з цим, одним із основних завдань кожної цивілізованої держави є створення таких умов для життя громадян, за яких плата за житлово-комунальні послуги не повинна перевищувати 15 % сукупного доходу родини. Історія свідчить, що досягнення такого балансу можливе або за допомогою підвищення реальних доходів людей, тобто заробітних плат та пенсій, або ж шляхом запровадження додаткової соціальної компенсації — житлової субсидії.

В Україні субсидія для відшкодування витрат на оплату за житлово-комунальні послуги була впроваджена ще в 1995 році. За час її функціонування порядок її призначення зазнав величезних змін — у бік полегшення її отримання.

Так, до 2015 року субсидія не призначалася людям, в сім’ї яких проживали безробітні, або ж які мали транспортні засоби або у власності декілька квартир. Проте Урядом України було прийнято рішення значно розширити коло осіб, які мають право на житлову субсидію та зробити процес її призначення значно прозорішим та менш бюрократичним.

Насамперед зазначимо, що субсидія є безповоротною та не може бути перешкодою у разі, якщо ви захочете змінити місце проживання або ж подарувати, продати чи заповісти своє житло. Чутки про протилежне не відповідають українському законодавству та покликані, насамперед, підняти градус суспільно-політичної напруги.

Поряд з цим, право на житлову субсидію мають громадяни, які зареєстровані у житловому приміщенні або проживають у ньому за договором найму.

Лише однією умовою, за наявності якої житлова субсидія не призначається, є  здійснення дорогоцінної покупки на суму понад 50 тисяч гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Законодавець уточнює, що об’єктом забороненої купівлі може бути, наприклад, земельна ділянка, квартира (будинок), автомобіль, транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплата послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку.

 

Звертаємо Вашу увагу, що для отримання житлової субсидії Вам необхідно надати органу соціального захисту населення району всього лише два документи: заяву на призначення житлової субсидії та декларацію про доходи родини.

Цікаво, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг призначається з місяця звернення за її призначенням. Проте, якщо Ви перебуваєте у складних життєвих обставинах та не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, то вона може призначатися з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

У разі, якщо у вас виникають проблеми у заповненні відповідної заяви або декларації, радимо Вам звернутися до спеціа­лізованих державних установ — місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які нададуть Вам ґрунтовні роз’яснення та допоможуть правильно скласти згадані вище документи.

Також нагадуємо, що з березня 2017 року, у 3-­й вівторок, з 9.00 до 12.00, спеціалісти Четвертого київського місцевого центру надаватимуть безоплатну правову допомогу за участі кваліфікованого перекладача жестової мови, за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 74, ЦП УТОГ, кімн. 8. Допомога полягає не тільки у можливості отримання правової інформації та консультацій, але й, у разі потреби, надання адвоката для звернення за захистом своїх прав та інтересів до суду. Всі послуги надаються виключно за рахунок Державного бюджету України.

 

С. БРЕУС,
в.о. директора Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 

 

Сохранитьгазета Наше Життя

Житлова субсидія по-українськи

2017-03-11
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-03/1489154043_rastuschie-dengi.jpg

За останні роки в Україні значно підвищилася плата за користування житлово-комунальними послугами. Причиною цьому є перехід на ринкову формулу ціноутворення за відповідні послуги.

Сохранить

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ