Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

У день 10-ї річниці ухвалення ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю

Під час зустрічі з представниками громадського руху людей з інвалідністю, яка відбулась 13 грудня — в день 10­ї річниці ухвалення ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про створення умов для реалізації прав людьми з інвалідністю» (читайте тут).

 

Під час виступу на цій зустрічі, яка проходила в Адміністрації Президента, Петро Порошенко наголосив, що основна мета документа — зміна тих хибних традицій, які, на жаль, все ще існують у нашій державі по відношенню до людей з інвалідністю. Серед кроків, які необхідно зробити задля реалізації поставленої мети, Президент назвав першочергове посилення відповідальності за порушення прав і законних інтересів людей з інвалідніс­тю, формування у свідомості громадян толерантного ставлення до людей з інвалідністю, поліпшення рівня та якості забезпечення людей з інвалідністю медичними та реабілітаційними послугами.

 

«Повернувшись на шлях економічного зростання, Україна зможе забезпечити і повернути свій борг як держава громадянам з інвалідністю. Бо змінюючи ставлення до людей з інвалідністю, ми змінюємо себе і, передусім, змінюємо державу», – наголосив Петро Порошенко.

Президент висловив упевненість, що і Уряд, і Парламент здійснять усі необхідні кроки для вирішення питань, які стосуються забезпечення, охорони та захисту прав учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, цивільних постраждалих та пересічних громадян з інвалідністю.

Важливим юридичним кроком на шляху до забезпечення прав людей з інвалідністю Президент також назвав ухвалення змін до закону «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї» з урахуванням стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю. Цими змінами закладено підґрунтя для приведення національного законодавства у відповідність зі світовими стандартами коректного й недискримінаційного позначення таких людей як «осіб з інвалідністю», а не як «інвалідів», підкреслив він.

 

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич у своєму виступі на зустрічі назвав підписаний Президентом Указ найбільш системним і комплексним із тих, які були до цього часу підписані щодо вирішення проблем людей з інвалідністю.

 

На нараді також виступили представники Уряду та члени громадських організацій, які зосередили увагу присутніх на найактуальніших питаннях, які потребують вирішення на державному рівні. У її роботі від Українського товариства глухих взяли участь голова УТОГ Ірина Чепчина, редактор газети «Наше життя» УТОГ Наталія Каменська і перекладач жестової мови Леся Шинкаренко.

 

На завершення зустрічі відбулась церемонія вручення державних нагород представникам громадських організацій людей з інвалідністю.

 

(Витяг з Указу Президента щодо нагородження осіб, які працюють з нечуючими, читайте тут).

 

Інф. «НЖ».

Фото М. МАРКОВА.

 газета Наше Життя

У день 10-ї річниці ухвалення ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю

2016-12-27
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-12/1482771074_mmmf8941____24.jpg

Під час зустрічі з представниками громадського руху людей з інвалідністю, яка відбулась 13 грудня — в день 10­ї річниці ухвалення ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про створення умов для реалізації прав людьми з інвалідністю».

газета Наше Життя