Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Працює той, хто хоче і може працювати

Час сьогодні так швидко летить! Не за горами звітно­виборні конференції в обласних організаціях УТОГ.
Цим найважливішим заходам буде присвячена ще не одна стаття в «НЖ», а в нинішньому номері пропонуємо інтерв’ю з головою Рівненської обласної організації УТОГ, членом президії ЦП УТОГ Т.О. Кривко.

 

— Тетяно Олександрівно, Рівненська обласна організація — порівняно молода. А Ви, ніби їй під стать, — молодий голова! Як Вам на посаді лідера обласної організації, комфортно?

— Рівненська обласна організація УТОГ, у порівнянні з такими організаціями як Київська, Харківська, Одеська, а також більшістю інших, є дійсно молодою організацією, та все ж старшою за Волинську і Тернопільську, а минулого року навіть відзначила свій 60­річний ювілей. Однак, зважаючи на важку суспільно­політичну ситуацію в країні, яка зумовлена так званою «антитерористичною операцією» на Сході, ця подія пройшла тихо та без розголосу. Адже не можна святкувати, коли гинуть люди, коли на кожну українську родину дихає кривавим подихом вій­на…

Що стосується моєї роботи на посаді голови обласної організації, то про «комфорт» навряд чи доречно казати. До обрання на цю посаду у 2011 році, я  майже сім років працювала в облорганізації УТОГ. Комфортним можна назвати те, що і робота, і проблеми, і люди мені були знайомі ще до обрання на посаду голови. Та й нечуючі люди є мені близькими, бо маю глухих батьків.

Робота на посаді ще раз підтвердила те, що бути лідером — це невпинна щоденна праця та відповідальність за кожне прийняте рішення, це готовність приймати ці рішення і вести за собою людей, здатність до постійного аналізу та пошуку шляхів реалізації поставлених завдань. А найголовнішим у роботі голови кожної обласної організації УТОГ є турбота про благо нечуючих людей, яких ми повинні захистити та допомогти їм реалізувати себе в сьогоденні.

— Осередок УТОГ на Рівненщині завжди був якось, скажімо так, без образ, у порівнянні з іншими облорганізаціями — «в тіні». Як Ви вважаєте, Вам вдалося її «вивести на арену»?

— «Вихід на арену» — це, мабуть, не головне завдання будь­якого осередку Українського товариства глухих. На першому плані має бути робота з людьми, привернення уваги суспільства до проблем осіб з порушеннями слуху, організаційне об’єднання таких людей та надання їм необхідної допомоги. А якраз тут роботи завжди дуже і дуже багато, тому що сьогодні досить стрімко змінюється су­спільство, а також змінюються і потреби та інтереси нечуючих людей. А це все треба враховувати, йдучи в ногу з часом.

— До речі, публікації з Рівного не часто з’являються на шпальтах нашої газети. Був період в останні роки, коли це траплялось частіше, але у цьому році — знову «затишшя»…

— Затишшя трапилося тому, що дійс­но цей рік був важким і насиченим, почався період звітно­виборної кампанії, збільшився обсяг роботи, хочеться зробити багато чого. Не сприйміть це за напрошування на похвалу, але часто статті доводиться писати особисто, тому самі знаєте, що досить часто для цього потрібне натхнення. На жаль, у моєму оточенні поки немає людини, яка добре володіє пером.

Проте, по секрету, зізнаюся, що на підході є декілька статей, тому, думаю, найближчим часом вони надійдуть до редакції.

— Вас влаштовує Ваша команда? Розкажіть коротко, як Ви підбирали своїх співробітників, за якими принципами?

— Команда, з якою працюєш, завжди має бути найкращою. Що стосується принципу відбору, то це мабуть: «Працює той, хто хоче і може працювати». А, загалом, колектив у нас дружний, згуртований, тут нарівні працюють і чуючі, і особи з порушеннями слуху. Є і досвідчені висококласні спеціалісти, і новачки у справі, але всі разом ми виконуємо свою роботу на благо нечуючих людей.

— Ви прийшли на свою посаду в дуже складний період для країни в цілому, і цей період триває і донині. Однак Ви вже довели, що Ваші виборці не помилилися у своєму виборі. Ви будете «балотуватися» на другий термін?

— Все залежить від оцінки роботи правління Рівненської обласної організації УТОГ делегатами звітно­виборної конференції. Якщо люди оцінять роботу позитивно і запропонують працювати далі — тоді й буду приймати рішення. А поки… Як кажуть — час покаже.

— Які Вас найбільше хвилюють робочі проблеми, чи у Вас їх немає?

— Проблеми є завжди… А якщо їх немає, то це вже аж занадто добре, однак такого не буває. По суті вся наша робота — це вирішення проблем. Адже, практично, будь­яку проблему можна вирішити, якщо ж це не так, то це не наша проблема… Наприклад: ми не можемо зупинити війну. Самі ж ми робимо те, що можемо зробити і вирішуємо те, що можемо вирішити. Якщо є проб­лема — ми закачуємо рукава і працюємо…

Не хочу перераховувати всі проб­леми, які потребують вирішення, це нікому не потрібно. Однак відзначу, що нам вдалося вийти на стабільний рівень роботи, залучити нечуючих до активної участі в житті Товариства. І ще, мабуть, важливим є те, що багато років батьки нечуючих дітей зверталися до нас з проханням посприяти у вирішенні проблеми організації професійного навчання своїх дітей з порушеннями слуху у м. Рівне. Щорічно влада нам у цьому відмовляла. Проте цього року ми налагодили хороші відносини з Університетом «Україна», і ось уже з 1 вересня у нас працює група нечуючих студентів. Це хоча й маленька, та все ж перемога. Та ще й молодіжного полку прибуло за рахунок студентів.

— Ні для кого не секрет, що Ви є членом президії ЦП УТОГ. Вам цей статус йде на користь? Чи не складно нес­ти ще й цю «ношу»?

— Бути членом президії ЦП УТОГ — це велика честь і не менш велика відповідальність. Адже під час роботи в президії доводиться приймати колегіальні рішення за дорученням членів УТОГ, і не завжди ці рішення можуть співпадати з думкою окремих членів Товариства. Робота в президії — це і колосальний досвід, і самовіддача, це постійна готовність до роботи в команді на благо УТОГ в цілому і кожного нечуючого зокрема.

 

Т. ЛАПІЄВА.газета Наше Життя

Працює той, хто хоче і може працювати

2015-10-01
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-09/1443432067_dsc04142.jpg

Час сьогодні так швидко летить! Не за горами звітно­виборні конференції в обласних організаціях УТОГ.

Цим найважливішим заходам буде присвячена ще не одна стаття в «НЖ», а в нинішньому номері пропонуємо інтерв’ю з головою Рівненської обласної організації УТОГ, членом президії ЦП УТОГ Т.О. Кривко.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ