Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

У співпраці з міжнародними експертами

Ще в 2010 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, взявши на себе не тільки обов’язок неухильного дотримання всіх її статей та положень, а й зобов’язання періодичного звітування про стан її виконання. Розглядом таких доповідей та відслідковуванням виконання Конвенції державами-учасниками займається Комітет ООН з прав інвалідів — орган, до якого входять 18 незалежних експертів з різних країн світу, які, в свою чергу, двічі на рік протягом кількох тижнів вивчають первинні та періодичні доповіді держав про імплементацію положень Конвенції, та виносять свої пропозиції і загальні рекомендації.

 

 

Цього року черга спілкування з експертами Комітету дійшла й до України, яка свій звіт подала ще в 2012 році. А, отже, час готуватися до конструктивної розмови та неупереджених запитань. Саме із цією метою, — підготовкою участі організацій людей з інвалідністю в першому огляді України Комітетом ООН з прав інвалідів, — і був проведений у Києві 25—26 лютого круглий стіл, ініційований Міжнародним альянсом інвалідів (International Disability Alliance).

 

У круглому столі взяли участь представники різних організацій людей з інвалідністю та експерти з Міжнародного альянсу інвалідів та Фонду прав інвалідів — Яніна Арсеньєва та Гунта Анка. Українське товариство глухих на заході представляли лідер Молодіжної ради УТОГ Марія Андрієнко та голова Ради перекладачів жестової мови при Київській організації УТОГ Ігор Бондаренко.

 

 

За круглим столом розглядались такі важливі питання, як допомога у підготовці пропозицій до списку питань для огляду України Комітетом ООН, підготовка до брифінгу та конструктивного діалогу з членами Комітету ООН. Також експерти поділилися рекомендаціями та порадами щодо подальшої роботи у підготовці до цих важливих міжнародних заходів.

Під час круглого столу були обговорені різні питання, що стосувалися практично кожної статті з Конвенції ООН про права інвалідів. Здебільшого, враховуючи складну політичну та економічну ситуацію в країні, піднімалися питання становища інвалідів усіх категорій, що перебувають зараз на території Донбасу. Як виявилось з обговорення, держава залишила поза увагою людей з інвалідністю, котрі зараз перебувають у зоні ризику: немає чітких вказівок щодо допомоги та підтримки інвалідів під час евакуації, немає рекомендацій щодо переселення потребуючих цього людей у мирні регіони України.

 

 

 

 

Також у програмі круглого столу було практичне завдання по підготовці до участі в огляді України Комітетом ООН, головною метою якого була підготовка учасників до брифінгу, з тим, щоб вони вміли чітко формулювати найбільш пріоритетні питання, швидко та аргументовано давати відповіді на поставлені запитання від експертів та вміли концентрувати свою увагу на головних проблемах.

На завершення круглого столу відбувся обмін думками та планами, а також його учасники висловили слова подяки організаторам за проведення цього важливого заходу.

Для нашого Товариства участь у подібних заходах є особливо актуальною, тому що є нагода ще і ще раз проінформувати і колег в Україні, і зарубіжних спеціалістів у сфері захисту прав інвалідів про проблеми, які необхідно вирішити для забезпечення прав та інтересів нечуючих громадян нашої країни, для захисту їх на державному та міжнародному рівнях.

 

М. АНДРІЄНКО.

Фото І. БОНДАРЕНКО.газета Наше Життя

У співпраці з міжнародними експертами

2015-03-16
На злобу дня / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-03/1426492132_dscn8321_.jpg

Ще в 2010 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю, взявши на себе не тільки обов’язок неухильного дотримання всіх її статей та положень, а й зобов’язання періодичного звітування про стан її виконання. Розглядом таких доповідей та відслідковуванням виконання Конвенції державами-учасниками займається Комітет ООН з прав інвалідів — орган, до якого входять 18 незалежних експертів з різних ...

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ